Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Yenidoğan
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yenidoğan ikiz, kalpte ufurum
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumYenidoğan ikiz, kalpte ufurum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 May 2017 Saat 05:22
Yaptirin...  Varsa bir sey; Doktor hatasidir!!! Yapilack bir sey de yoktur..
Oyle; "ROP" tetkiki isteyerek, mesuliyetten kurtulamaz.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 24 May 2017 Saat 05:25
Yukarı Dön
Zorannelik Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 302
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haz 2017 Saat 17:35
Çok şükür rop muayenesinde bir sorun çikmadi ama 2 defa gittik muayene olmaya. 6 aylık olduklarında tekrar gelin dediler. Sanırım bunu da kalça gelişim geriliği gibi sürekli takip edecekler. 

Hocam ogullarimizin bir tanesinin göbeği resimdeki gibi dışarı portlemis durumda patlayacak gibi sanki. Değerlendirebilir misiniz acaba?

Düzenleyen Zorannelik - 24 Haz 2017 Saat 18:33
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haz 2017 Saat 18:49
Gobek fitigi.. Hicbir sey yapmayin, yaptirmayin..
En zararlisi, sarmak  veya  ustune  dugme, tas veya para baglamaktir!!!
SAKIN, etrafinizdakilerin  tavsiye edecegi hicbir seyi YAPMAYIN!!  Zaten, kendiliginden duzelecek. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haz 2017 Saat 00:06
Öncelikle çok tesekkur ederim hocam. Çocuk 3 4 saat sanki etinden et kopariyormus gibi ağlıyor. Gaz cikartmayla emmeyle altını temizlemeyle susmuyor. Yine de tavsiyeniz hiçbir şey yaptirmamaksa her zamanki gibi tavsiyenizi dinleyeceğiz inşaallah.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haz 2017 Saat 19:05
Gazini tam olarak halledemiyorsunuz.. 
 "Gaz cikarma"  Videosunu iyi seyr  edin.. 
Bir de; kakasina bakin..  Altin sarisi olmasi gereken kaka; yesil renk aliyorsa, cok asiri yediriyorsunuz
demektir. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haz 2017 Saat 22:38
Tekrar tekrar teşekkürler hocam. Site üzerinden bir video bulamadım YouTube üzerinden birkaç video izledim. 
Kakalari genelde altın sarısı bazen susturmak için emzirdigim oluyor mecburen o zamanlar yeşile dönüyor. 

Düzenleyen Zorannelik - 26 Haz 2017 Saat 00:09
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2017 Saat 21:59

Sayın hocam tekrardan merhabalar. İkizlerimizden bir tanesinin göz kapakları sis vaziyette. Uzun süredir böyle ama bugün sag goz kapağı daha bir sis gibi duruyordu o yüzden size danışmak istedim. Fotoğrafta çok belli olmuyor gibi ama yine yükledim. Başta uykusuzluk yüzüstü yatmak gibi basit sebeplerden olabileceği gibi daha ağır sebeplerin de olduğunu okudum internetten ancak size danışmadan adım atmiyoruz artık. Göz ya da çocuk doktoruna muayene ettirmemizi ister misiniz acaba? 

Bir de tanıdıkların yaptığı sosyal baskı yüzünden mama mevzuunu soracağım. Konuyu özet geçecek olursam şöyle.
34 haftalık ikizlerimden biri 2800 biri 2500 doğdu.buyuk olan kuvozden çıktığında 2600 idi.su an kronolojik 2 aylık 4700 gr.gunde 4 5 defa idrar dolu bez 2 3 defa da kakali bez alıyorum.uykusu genelde 3 saat.ama sürekli  Ağlıyor gözünü açmadan ağlamaya başlıyor. Göbek fıtığı var.cpcuk Dr kolik sancısı var dedi ultrasonda yoğun gaz gözlemlendi.
Küçük olan kuvozde 18 gün kaldı çıkarken aynı kiloda çıktı.su an 4000gr.bazi günler çok kusuyor emdikten sonra sut yada daha sonra peynir şeklinde.buyuk kadar çok aglamiyor etrafiyla ilgileniyor ama akşamları o da çok ağlıyor.kalbinde 6.7mm secundum ASD var.4 5 cisli bez alıyorum ama bu ara 3 günde bir kaka yapıyor.
kisi de sadece emiyor
Bu ozetten sonra sununsormak istiyorum. Sizce sütüm yetiyor mu yoksa mama vermeli miyim?açıkçası ben yettiğini düşünüyorum ama sosyal baskı çok fazla.banayardımcı olur musunuz? Özellikle kucukle büyük arasındaki fark kapanmak yerine açılıyor beni çok düşündürmeye başladı bu mama mevzuu. Hakkınızı helal edin hocam çok uzattım özür dilerim. 

Düzenleyen Zorannelik - 29 Haz 2017 Saat 23:43
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2017 Saat 04:19
Yetiyor!!! Sakin bizim insanlarimizin dedigi hicbir seye inanmayin, cira gibi yanarsiniz... 
Kilo alislari gayet iyi... SAKIN, 3,5 kg doganlarla mukayese etmeyin.. 
7 ay, sadece anne sutu ile ikiz bebek besleyen bir hastam oldu.. 2 senede, karisik besledi.. 
Kakalarini iyi takip edin... Hardal kivami, altin sarisi renk; iyi beslendiklerini gosterir.. 
Yesil kaka; asiri besleniyorlar demektir. 
Ac kalirlarsa; kaka sert ve top-top olur.. 
SAKIN; sicak tutup terletmeyin..  Her gun banyo yaptirin.. 
Yeni dogan ozellikleri ile ilgili makale ve yazilarimi okuyun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.