Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeşil kaka
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumYeşil kaka

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yso Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 78
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yso Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeşil kaka
    Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 19:41
Hocam 4aylık oğlum 4gündür yeşil kaka yapıyor.günde 4kez falan kakası hepside yemyeşil.fakat kakanın kıvamı yok sanki bez yeşile boyanmış gibi arada mukuslar var.başka bi konuda söylemiştim bu ay sadece 350gr almış ve boyu hiç uzamamıştı.çok sık emziriyorum.buna rağmen 350gr almış yani kakası fazla beslenmekten olmayabilirmi?sütümün yetmediğini düşünüyorum çünkü hep elini emiyor bende sık sık emziriyorum ama fazla kilo almamış.birde sağlık ocağından kan damlası verdiler vermelimiyim?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 22:53
Arastirin, okuyun...
Yukarı Dön
yso Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yso Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2017 Saat 00:24
Hocam biliyorum yeşil kaka fazla beslenmekten ama kakanın kıvamı yok hiç nedendir fazla beslenmekten olsa kilo alımıda iyi olmazmıydı?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2017 Saat 05:33
Az kilo aldigini kim soyluyor??  Gene bazi sahtekarlarin kurbani oluyorsunuz..
Turk cocuk doktorlarinin iddia ettikleri gibi; ilk 1 sene, her ay 1 kilo ALINMAZ...
Ilk sayfadaki; "Boy-Kilo" cetvelini inceleyin..
Bakin bakalim, cocugunuzun kilosu azmi, cokmu??? Siz hic cocugun kilosunu belirtmediniz ki!!!
4ay-5 ay arasi   : 300 gram alirlar.. (Erkek cocuklar icin)
5ay-6 ay arasi   : 700 gram alirlar..
7ay-8 ay arasi   : 400 gram alirlar..    Hicbir zaman 1 kilo almazlar  
Ayrica da, bu cetvel, en az; 3,370gram doganlar icindir. Premature doganlar icin, doktorun, kafasini
calistirip, ona gore oran kurmasi gerekir..

Bu "Boy-Kilo" cetvelini iyi inceleyin. Oyle iskembeden atarak, doktorluk olmaz..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 30 Mar 2017 Saat 05:40
Yukarı Dön
yso Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yso Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2017 Saat 16:48
Hocam doğum kilosu 2700,sonra 2500a düştü.1aylıkken 3.900dü.2aylıkken 4600,3aylıkken 5390,4aylıkta 5750.doğum boyu 47cm,şimdiki boyuda 62cm
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2017 Saat 23:26
Acele etmeyin... bakalim obur ay kac kilo gelecek, ona bakalim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.