Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sodyum ve klor düşüklüğü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumsodyum ve klor düşüklüğü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 157
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sodyum ve klor düşüklüğü
    Gönderim Zamanı: 28 Mar 2017 Saat 16:28
hocam iyi günler. benim kızım 2 yaş 3 aylık. boyu 85 cm kilo 12.5 kg. vücüdunda iki tane hemenjiomları var bu yuzden dun cerrahpaşaya doktora gıttık. onemli değil dediler. genel kontrol için kan tahlili istediler. tahlilllerinde sodyum klor dusuk cıkmış bide b12 cok yuksek. rica etsem birde siz değerlendirimisiniz. doktorumuz sonuçlara gore ter testi istedi. acaba kistik fibrozdan mı suphelendi. yada başka onemli bişey olabilir mi. böbrek yada karaciğerinde bişey olabilirmi.
kan değerlerine normal dedi. ama sodyum ve klor ıcın önemli dedi. caba emin olmak için testi bidaha mı yaptırsak. benim kızım cok suda ıcmıyır. ben zorla ıcırıyorum ama gene cok az içiyor. günde bir su bardağı anca içiyordur. ondan olabilirmi acaba?

http://i.hizliresim.com/W0QXRP.png
http://hizliresim.com/nRWb31
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 01:07
Hicbir anlami olmayan, haybeden Testler..
Bu Tahlillerin; Hemangiomlarla  NE ILGISI VAR... 
Sakin bu cahil doktorlarin soyledikleri hicbir seyi yapmayin.
Sadece, her Turk cocugunda oldugu gibi; D vitamin seviyesi cok dusuk..
Hemen 1 ampul Dvit3 icirin, 1 ay sora, bir daha icirin...
Bir hastalik oldugunda; dusuk degil, YUKSEK olurlar.. Neyi arastiracak????
Kacin oradan...
Zaten kabahat sizde; ne diye, Hemangiom var diye gidersinizki!!! 
Yazilarimi niye okumuyorsunuz?

Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 11:10
doğru haklısınız hocam. zaten hemonjiomlar için kendiliğinden gececek dediler. ben size sormustum zaten dogdugundan berı goturmedık. sızın yazılarınızı okuyunca. ama eşim cok ısrar ediyordu bır gosterelim diye artık dayanamadım goturdum. doktor tahlilleri hemangiomlar için değil de genel bir bakmak için istedi. 
ama sodyum ve klorur değerleri sizce önemli değil mi? neden düşer ki. internette elektrot dengesi için cok önemli olduğu yazıyor. 120 olursa komaya girer diyor. o yuzden cok korkuyorum. bu düşüşe ne sebep olmuş olabilir.
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 11:12
doğru haklısınız hocam. zaten hemonjiomlar için kendiliğinden gececek dediler. ben size sormustum zaten dogdugundan berı goturmedık. sızın yazılarınızı okuyunca. ama eşim cok ısrar ediyordu bır gosterelim diye artık dayanamadım goturdum. doktor tahlilleri hemangiomlar için değil de genel bir bakmak için istedi. 
ama sodyum ve klorur değerleri sizce önemli değil mi? neden düşer ki. internette elektrot dengesi için cok önemli olduğu yazıyor. 120 olursa komaya girer diyor. o yuzden cok korkuyorum. bu düşüşe ne sebep olmuş olabilir.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 19:58
Ishal mi var??? Kusmami var???  Asiri terleme mi var???
Durup dururken, Elektrolitler, DUSMEZLER!!!
Ya yanlis olculdu, yada doktor-Laboratuvar ikili cetesi oyle buyurdu!!!
Cok kafaniza takiliyorsa, baska yerde baktirin.. Bana kalsa, hic ugrasmam..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.