Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geniz eti
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGeniz eti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yasuto Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yasuto Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geniz eti
    Gönderim Zamanı: 28 Mar 2017 Saat 15:28
Merhaba Hocam
5 yaşlarında bir erkek biri kız ikizlerim var. Oğlan 17,300 boy 108 cm kız 23 kilo 115 cm.Bugün kbb doktoruna gittik ikisinin de geniz etinin olduğunu söyledi alınması gerekir dedi. erkek olan sürekli akut tonsillit oluyor neredeyse her ay antibiyotik kullanıyor. Kızın kulağının çok kötü olduğunu  söyledi zinnat kullandık ve bugün ikisinin de kulaklarını temizledi her ikisi de geceleri ağızdan nefes alıyor sürekli horluyorlar. Kızın ise  gündüzleri de burnu tıkalı ağızdan nefes alıp veriyor. Ne önerirsiniz aldırmalı mıyım ?
birde oğlanın kan labaratuvar sonucunda demir 40.2 çıktı ferro senol kullanmalımıyım 
Yukarı Dön
yasuto Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yasuto Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2017 Saat 15:37
Özür dilerim hocam demiri 42 çıktı yanlış yazmışım.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 07:13
Once o KBB doktorunu degistirin...
SAKIN, ameliyat falan yaptirmayin.. Bu yaslarda bunlarin olmasi normaldir.. Bu konuyu sil bastan HER GUN anlatamam.....
10 seneden beri anlatiyorum... Biraz okuyun, ondan sonra anlamadiginiz yer kalirsa sorun..
Anemi icin; HGB degerine bakilir... Demir degeri enfeksiyonlarda duser..
5 yas icin: HGB:11.5g/dL'den dusuk cikarsa, anemi dusunulebilir.
Once okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 29 Mar 2017 Saat 07:16
Yukarı Dön
yasuto Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yasuto Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 16:11

Merhaba Hocam

Artık benim de doktorlara güvenim kalmadı. Vaktinizi almak istemiyorum ama kısaca özetlemek istiyorum en başından İlk olarak ikizlerden kız olanı grip ile birlikte kulağım ağrıyor dediğinde Tıp’ın aciline götürdüm her ikisine de agumentin ve ağrı kesicili ismini şimdi hatırlayamadığım kulak damlası verdi ben kullanmadım uzman kbb ye özele gittim.

Özeldeki doktor  kıza zinnat yazdı kulağı çok kötü dedi kullandım. Birde Oğlanın tek kulağa kızın her iki kulağı için gliserin damla kullandım haftaya gel temizleyelim dedi. Oğlanın tek kullağını temizledi yüzde yüz bademcik var alınması gerekir dedi beta testi ve tükürük aldı. En son gittiğimde oğlan için bademciği iyi dedi tahlil de beta çıkmadı.

Kızın kulağını temizledi kulağı çok kötü deyip işitme testi istedi yaptırmadım. Şimdi daha iyi anlıyorum ne kazıklar yediğimi.

Şimdi daha sabah muayeneden sonra akşamına oğlan temizlenmeyen kulağının  ağrıdığını söyledi. Burun 1 aydır önce çok şimdi daha az bir şekilde akıyor İlladin sprey yaptım iburamin gold verdim bir ölçek, gece yatarken serum fizyolojik damlattım,  kulağına da gliserin damlattım gece ateşi 38,4 idi calpol verdim bir buçuk ölçek . Sıcak Buhar uygulayayım mı?

Lütfen bana yardım edin yazılarınızı okumaya başladım.Sürekli antibiyotik kullanmaktan çocukların bağışıklığını iyice düşürdüm. Küçüklüğünden beri çocukları takip eden belli bir doktorumuz  olmadı herkes farklı ilaçlarla antibiyotiklerle  bizi oyaladı. Sizin önerileriniz benim için çok önemli

Kulağı ağrıdığında gliserin yada farklı bir damla kullanmalı mıyım ? İlladin damla yeterli mi. Bir de bana Eskişehir de güvenebileceğimiz bir doktor önerirseniz çok mutlu olacağım. Önceki yazılarınızda ki Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesindeki çocuk doktoru emekli olmuş.

Allah sizden razı olsun.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2017 Saat 23:32
Hicbir zaman, hicbir neden ile, kulagina damla yapmayin..
Kulak zarinda eger bir delik varsa, dis kulak yolundaki butun; pislik ve mikroplar, Orta Kulak Boslugu'na
girer ve Purulan Otit olusur.. Ondan sonra; omur boyu KBB den cikamazsiniz.. Bu pustlar o yuzden kulak
 damlalari  veriyorlar..
Kulak agrisi oldugunda; SADECE ve tek basina; Iliadin damla yeterlidir.. Sprey olmaz.
Okumaya devam edin, butun tafsilati HER GUN, tek tek 75 milyona anlatamam..
Bildigim doktorlar bu igrenc Saglik sisteminde calismak istemedikleri icin hemen emekli oluyorlar..Benim
gibi mucadele eden de yok..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.