Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - alerji ve kulak iltihabı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumalerji ve kulak iltihabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: alerji ve kulak iltihabı
    Gönderim Zamanı: 04 Şub 2017 Saat 15:48
Hocam merhaba kızım 4 yaşında ve alerjik.Yaklaşık 3 hafta önce geçmeyen bir geniz tıkanıklığı ve öksürük nedeniyle aile hekimine götürdüm. orada üşütmüş serum fizyolojik ve zrytec alerji şurubunu verin dediler ama kulağında kum var onu aldırın dediler.bizde özel kbb götürdük aldırmak için ama doktor sinüzit oldğunu ve kulağında sıvı birktiğini söyledi. exofed deloday nasonal ve cetrifix 250mg antibiyotik verdi. ilk hafta malum ilaç sıkıntısından sadece cetrifix ve deloday kullandık.muaynede hala geçmediği ve diğer ilaçlarla birlikte bir şişe daha antibiyotik kullanmamız yazıldı.bu sefer exofed nasonal deloday ve 2. şişe cetrifix kullandık.tekrar muaynede sinüzitin geçtiğini ama kulakta hala sıvı olduğunu exofed cetrifix zrytec ile birlikte asist diye bir şurup verdiler. hocam bu üçüncü şişe antibiyotiğe gerek var mı?kulakta sıvı var diye 20 güne tamamlayalım dediler. işitme testine götürücez salı günüde. ikinci şişe bugün bitti ve üçüncüyü vermek istemiyorum artık.çocuğun öksürüğü halada geçmedi zaten. kafam çok karıştı nolur yardımcı olun iki doktora götürdüm ikiside aynısını söyledi.iki sene öncede orta kulak enfeksiyonu olmuş bir ay antibiyotik kullanmıştık ve geçmemişti...sonra propolis ve çörek otu yağı kullanmıştık ve geçmişti yani ben bunlardan birine bağlıyorum geçmesini.
ezgi
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2017 Saat 20:19
Allerji'nin; "geniz tikanikligi ve oksuruk" ile NE ALAKASI VAR!! Tipik Turk dalaverasi..
Bu cins doktorlar, dikkat edin hic; Grip teshis etmezler.. Varsa-yoksa; allerji, astim, Bronsit veya
Bronsiolit..
Tabbi ki verilen ilaclarla gecmez... Zira gecsin istemiyorlarKI!!!!  Bu sekilde ilaclara bogacaklar, en
sonunda da; "Bakin , goruyorsunuz, iyi niyetimiz ile bu kadar ugrastik olmuyor, buyurun ameliyat" diyecekler!!
Yapilanlarin tamami tuzak, biraz gozunuzu acin.
Eski mailleri okuyun..
Bilhassa; "SAhtekarligin 3 Safhasi" ni iyi ogrenin..
VE Turk Cocuk ve KBB doktorlarinin ne mal olduklarini iyi ogrenin..

Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2017 Saat 00:29
çok teşekkür ederim Kadir hocam içsesimi yazmışsınız resmen...şu an sadece iliyadin ped. kullanıyorum günde 2 defa.
başka bir öneriniz olur mu acaba?
ezgi
Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2017 Saat 01:09
Hocam iliadin sprey kullanıyorum ama damla mı kullanmalıyım? teşekkürler
ezgi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2017 Saat 01:35
Mutlaka DAMLA olmali, zira sirt ustu yatar durumda kullanilacak.. Bu husus,  eriskinlerdeki Kulak
problemlerinde de gecerlidir.

Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2017 Saat 01:40
tamam hocam çok teşekkürler
ezgi
Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2017 Saat 02:46
Kadir hocam tekrar merhaba fikrinize çok ihtiyacım var.Bizim kulaktaki sıvı koyulaşması sorunumuz devam ediyor. Sizinle yazışmadan sonra üçüncü şişe antibiyotiği yarıda kesip diğer ilaçlarıda çöpe atıp sadece Iliadin devam ettik. başladığımızın ertesi günü burnu çok şiddetli kanadı ve bizde iki gün ara verdik ve tekrar başlayıp üç gün kullandık. genzi açıldı tıkanma ortadan kalkar gibi oldu.sabah okula hiderken burnu açık gidiyordu ama akşam burun tıkalı geliyordu yine ama eskisine nazaran burun akıntısı koyulaşmış ve yeşillelmişti, tam iyileşti dedik 4 gün sonra gece çok şiddetli bir öksürük ve kurupla uyandık. acile gittik boğazda enfeksiyon dediler ve ventolin ile zrytec şurup verdiler. ventolini vermedim yerine ballı zencefil verdim ama zrytec normal alerjik belirtilerimizde kullandığımız için verdik. bu arada acilde kulaklarına bakıp kulaklarda durum iyi dediler(gittiğimiz hastane dokuz eylül ünv.çocuk acil servisi) o hafta okula gitmedik ama tekrar bu hafta başladık okula.aynı zamanda bu hafta kbb kontrolü de vardı ama sonuç hayalkırıklığı.sağ kulakta sorun yoktu daha doğrusu gözardı edilebilir olabililir boyutta demişti de ama bu sefer ondada sıvı koyulaşması başlamış sol kulak ise iyice koyulaşmış. doktor balon şişirsin sakız çiğnesin ve genzini mutlak açık tut sana her yol mübah dedi. geçirdiği kurupla kulak tetiklenmiş olabilir bu hale gelmiş olabililir dedi.bende 3 gün otrivine yaptım şimdi illiadin yapıcam 3 gün ve okuldada deniz suyu yapıyor öğretmeni birde geceleri cold mix damlatıyorum. hocam başka ne yapabilirim nasıl geçecek bu sıvı koyulaşması, burnunuda güzel boşaltıyor aslında ama sabah anaokuluna giderken açık olan burun akşam tıkalı geliyor.bu sene anaokulunda ilk senesi ondan da çok sık hasta oldu ve belki yine olacak.görüş ve önerilerinizi rica edeceğim hocam bu son geçirdiği kurup tetiklemiş olabilirmi sizcede? şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla...
ezgi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2017 Saat 04:18
SAKIN, Ventolin ve Zyrtec'i vermeyin... Zaten akintilari ve kulaktaki siviyi koyulastiran; her turlu allerji
ilaclaridir.. Buna; Sudafed, Cctifed gibi ilaclar da dahildir..
Sadece; Sicak buhar ve Serum fiz kullanin..
SAKIN: Antibiyotik kullanmayin... O bolgedeki "koruyucu bakterileri de" (Probiyotikleri) yok ettiginizde,
iyilesme cok uzun sure alir.
Krup ile hicbir alaksi yok.. Krup virusu; ses tellerini tutar, Kulak ve Sinuslerle bir isi yoktur.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.