Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen otit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGeçmeyen otit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 9>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
halea Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı halea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2017 Saat 21:53
kadir bey bugün yine kontroldeydik. doktor oğlumun kulağındaki sıvının geçmediğini kulak basıncına göre kortizonlu sprey başlayacağını, ameliyat değerlendirmesi yapacağını söyledi. Oğlumun şu anda kulakta ağrısı yok. hiçbirisini uygulamak istemiyorum. hergün serum fizyolojik uyguluyoruz kreşe gidiyor. babası ilerde birşey olursa için rahat edecek  mi diyor. ne tavsiye edersiniz? teşekkürler
halea
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2017 Saat 22:12
Bitmez o sivi!!!  Takmis bir kere, sizi; "omur boyu aylik gelir" haline getirecek..
Butun dava; sizi bir kere ikna edip o kahrolasi Kortizonlu spreyleri baslatmak... Ondan sonrasi zaten, cok
"yagli-balli" ... Bir daha pacanizi doktorlardan kurtaramazsiniz..
SAKIN hicbir dedigine inanmayin, hicbir dedigini yapmayin...
Yukarı Dön
halea Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı halea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2017 Saat 15:34
Kadir Bey merhabalar,

Biz alerji ilaçları, Nasonex sprey, sudafed,zrytec gibi şuruplar kullandık, 3 ay boyunca. Ameliyat tavsiyesi geldi. Hala da sıvı var diyerek geliyor. Sizin sitenizi okuyunca ben vazgeçtim ameliyattan. Eski mesajlarınızı okurken, bu kullandığımız ilaçların orta kulaktaki sıvıyı koyulaştırdığını "glue" denilen duruma sebep olduğunu okudum. Şu an çocukta ( 2 yaş 9 ay) bir şikayet yok kulakla ilgili. Ağrısı vs. yok. Doktor bu durumun ağrı yapmayacağını, işitme kaybı yapabileceğini söylüyor.
1.Sizce sıvı koyulaşmış mıdır? Nasıl anlarız?
2.Kreşe de gittiği için her akşam serum fizyolojik uyguluyoruz. Uzun süreli kullanmamızda bir zararı olur mu?
3.Kulak ağrısı, yüksek ateş ile (38.5) beraber olmuştu ve hep antibiyotik kullandık. Bu durumda antibiyotik gerekli miydi? Ne zaman antibiyotik gerekir nasıl anlayacağız? Üniversite hastanesi dahil, özel doktorlar dahil hep antibiyotik verdiler. Sürekli değişik antibiyotik kullandık maalesef.
4. Son olarak beslenme üzerine sormak istiyorum. Şu an, ancak 12 kg. oğlum. 2500 gr.olarak erken doğdu. Boy 88 cm. Nasıl beslenmeli? Yoğurt ve süt türevlerini hiç yemez, birden kesti maalesef. Yediği çeşit az. Herhangi bir tahlil veya önerdiğiniz metabolizma gibi bölümlere götürelim mi?

Çok teşekkürler.
halea
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2017 Saat 19:22
1- Cocugun bir sikayeti yoks, hicbir sey yapmayin, hepsi kendiliginden duzelir.
Tabii; Nasonex, Sudafed ve Zyrtec kullanmis olmaniz buyuk talihsizlik.... Hele Sudafed ve Zyrtec'in
beraber verilmesi, sivinin kesin koyulasmasina sebep olur.. Bir daha kulak sikayeti olursa sadece Iliadin
damla kullanin...
2- Gerekmediginde; Serum fiz dahi olsa hicbir sey kullanmayin..
3- Bir tek; Bactrim, Orta kulak bosluguna nufus edebilir, ondan gayri antibiyotiklerin hicbir etkisi olmaz..
Son 10 seneden beri, Hukumetin yanlis Saglik politikalari nedeni ile Universiteler artik; "Semt poliklikleri'
olmuslardir.. Oralarda artik ilim filan yapilmiyor, sahtekarlik nasil yapilir onu ogretiyorlar..
4- Bir sekilde; gunde 600ml sut/sut usrunune tekabul edeck gidalari vermeniz sart.. Bundan gayrisi, beslemek degil, karin doyurmaktir.
Sutu su yerine ve soguk verin...

Yukarı Dön
halea Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı halea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2017 Saat 16:06
Kadir Bey merhabalar,
Başımızdan geçen hastalık hakkında görüşünüzü almak istiyorum. Bebeğim, daha 2.5 aylıkken birden bire ishal oldu. Önceleri gaita tahlillerinde hiçbirşey çıkmadı. İshali çok uzayınca başladık hastane hastane dolaşmaya maalesef. Nihayet tahlilde adenovirüs çıktı 15 gün sonra bu da. Doktor, benden süt ve süt ürünlerini tüketmemi kesmemi istedi. Çok zorlandım. Ayrıca daha sonra emzirmememi, laktozsuz mama vermemi önerdi. Çünkü laktoz intoleransı pozitifti diğer tahlilde. Ben emzirmeye devam ettim mama vermeden. Bir başka doktor ise bebeğin dışkılamasının değişebileceğini, biogaia damlasına başlamak gerektiğini söyledi. Onu da bir müddet devam ettikten sonra kestik. Bir başka doktor tahliller negatif ama antibiyotik başlayalım dedi vs... Bebeğin ishali 2,5 ay sürdü! Erken olduğu için ek su dahi vermedim. Bu sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Mama gerekir miydi? Ne yapmak gerekirdi? O tarihte sizden haberim yoktu. İshalli bebeğin bakımı da çok zordu. Annenin laktoz diyeti gerekli miydi?

Bir de,eski mesajları okudum yılda 1 ampül öneriyorsunuz.
Dvit için, 2.5-3 yaşındaki çocuğuma yılda 1 kere Dvit vermeli miyim? Bu ne şekilde olacak, bebekkenki gibi günde 3 damla mı, tek seferde 1 ampul mü? Ve hangi Dvit, Dvit3 mü? Biz de içsek olur mu?
Çok teşekkürler
Çok teşekkürler

Düzenleyen halea - 10 Mar 2017 Saat 16:55
halea
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2017 Saat 19:23
Bu doktorlar; gercekten, "SUPER" CAHIL , SAHTEKAR ve SARLATAN!!!
1- Cocuklik caginda, ASLA "Laktoz entoleransi" olmaz..
Laktoz entoleransi, evrimini tamamlayamamis, insanlarda olur.. Zira, magara devrinde, insanlarin anne
sutunden sonra, sut icebilme imkanlari olmadigi icin, zamanla, 10-12 yaslarindan sonra, Laktoz metabolizmalari, kullanilmadigindan koreliyordu.
Zamanla insanlar Ciftci topluma gecis yaptiklarinda, hayvan beslemeye ve sut tuketmeye basladilar. Bu sekildeki gelismis topluluklar, Laktoz
hazmini hayat boyu devam ettirebilir hale geldiler.. Ilkel olanlarda, sut icmeyenlerde  gelisemedi...
Sakin bu "Laktozsuz" sahtekarligina kanmayin, bunlarin tamami assagilik sahtekarlardir.
2- BioGaia gibi "Probiyotik  urunler" SADECE, Antibiyotik kullanim sonunda olusan ishallerde kullanilir.
Ne "Gaz ilaci" dirlar nede boyle bir kullanimlari vardir.. Bu tamamen, sahtekar Ilac firmasi ve sahtekar Doktor ikili
cetesinin uydurmasidir..
3- Bu yastaki bir cocukta; "Ishal" diyebilmek icin, gunde 7'den fazla kaka yapmasi gerkir.
Kilosuna bakin.. Ishal, hastaliktan oluyorsa kilo kaybi vardir. Kilo kaybi yoksa, cok yedirdiginizden
olabilir.
SAKIN: Ne siz, nede cocuga Laktoz diyeti uygulamayin..
4- 1 yasindan sonra, her sene ( her sahisa) 1 Ampul Dvit3 icirilecek... Bunu anlamak niye bu kadar zor!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 10 Mar 2017 Saat 19:30
Yukarı Dön
halea Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı halea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2017 Saat 20:56
kadir bey teşekkür ederim. Dvit3 tek seferde mi içilecek burayı da açıklayabilir misiniz? burayı eski mesajlarda bulamadım.
bebeğim kaç 10 sefer ishaldi günde. daha emerken kucağımdayken yapıyordu. kilo azalması olmadı fakat ayda 1300 gr. alırken 600 gr. a düştü kilo alımı. çünkü her ishalinden sonra emziriyordum.

Düzenleyen halea - 10 Mar 2017 Saat 21:11
halea
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mar 2017 Saat 00:37
Anlatayim:
Ampulu kutusundan cikaracaksiniz.
Ampulu, boyun kismindan kiracaksiniz,
Tamamini  bir kasiga (tatli kasigi olacak) bosaltacaksiniz.
Tamamini bir seferde iceceksiniz.. 
Ac karnina veya tok karnina icmeniz farketmez..
Baska sual?????

Sizce bir bebegin; ayda 1300gram almasi normal ise, soyleyecek bir sozum yok..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 9>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.