Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gaz & Karın Ağrısı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kizimda karin agrisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKizimda karin agrisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bilgeakgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kizimda karin agrisi
    Gönderim Zamanı: 18 Kas 2016 Saat 11:53
Kadir bey merhaba,kizim 5 yasinda bir hafta once bogaz enfeksiyonu gecirdi,antibiyotik kullandik carsamba gunu antibiyotigi biraktik,dun gece siddetli karin agrisi ile acile geldik,iye temiz cikti,ateside yok diye lokosit bakilmadi,ultrason cekildi,ultrasonda lenf bezleri sismis,apandisitide 5mm fiziki ust sinirdadir yaziyo,bizi cocuk cerrahisine sevk ettiler,cocuk cerrahida bagirsak enfeksiyonu geciriyor,apandisit ve lenf bezleri bu yuzden sismis diyerek bize zimaks antibiyotik ve maflor verdi.apandisitin buyumesini durduracakmis antibiyotik ,,kadir bey sizce lenf bezleri neden buyur,apandisitin buyuk olmasi tehlikeye mi isarettir?kizim bugun iki kez kustu,once karin agrisi basliyor ardindan kusuyor ve agrisi geciyor,bana bu belirtiler mide ile ilgili bir sorunu cagristiriyor,isal yok,ates yok,yardimci olmanizi rica ederim,Saygilarimla....

Düzenleyen bilgeakgun - 18 Kas 2016 Saat 18:22
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2016 Saat 02:59
Kendiniz aranmissiniz.. Niye bana yazmadan (veya yazilarimi okumadan) doktora gidersiniz...
Tabiiki, sizi yolmak icin her yolu kullanacaklar...
Muhtemelen, arkadan ishal gelecek, sakin ilac/antibiyotik kullanmayin.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bilgeakgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2016 Saat 15:43
Kadir Bey Tekrar Merhaba

Kızımdaki karın ağrısından sonra dediğinizi yaptım antibiyotik kullanmadım,ağrı ve kusma 1 gün sürdü,arkasından isal de gelmedi,dün geceden beri 39,5 ateşi var,bu başka bi enfeksiyon mudur yoksa 10 günde toplam 3 kez arıza çıkartan bu hastalıklar birbiriyle bağlantılı olabilir mi?

Saygılarımla 
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bilgeakgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2016 Saat 17:54
Kadir bey hastaneye geldik ,wbc 28.5 crp 65 cikti,dr bizi hastaneye yatirdi,bogazi kizarik dedi,baska bisey gorunmuyor simdilik dedi,atesten baska hicbir sikayetimiz yok,10 gundur ikinci yuksek ateslenkarsilasiyoruz.bizi yonlendirebilir misiniz?istemem gereken testler ya da baska bisey olabilir mi?bu kadar yuksek lokosit karsisinda cok endiseliyim Kadir bey,

Düzenleyen bilgeakgun - 23 Kas 2016 Saat 22:17
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kas 2016 Saat 01:40
KACIN!!!!!!!!!!!
Agizdan beslenebilen bir cocugun hastaneye yatirilmasi tamamen ARD NIYETTIR, sahtekarliktir.
Sadece(eger o da dogru ise) WBC:28,5 oldugundan antibiyotik gerekir.
Ayni sekilde, agizdan ilac icen bir cocuga igne vermek de gereksizdir.
Lokosit'i cok kafaya taktiniz ise, baska bir yerde tekrar baktirin..
Doktor ile Laboratuvarin ayni binada oldugu "ticarethanelere" itimat etmeyin..
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bilgeakgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2016 Saat 09:12
Kadir Bey 
Dün gece kızım bacağım ağrıyor diye ağlayarak uyandı,size yazmayı unuttum son ateşlendiğinde de bacağım ağrıyor demişti,ateşsiz sadece karın ağrısı ve kusma oldu,10 günde 2 kez yüksek ateş oldu,wbc 28,5 oldu,bugün kan kültür sonucu çıkacak fakat bu belirtilerle kendimi sakinleştiremiyorum,desteğinize ihtiyacım var hocam,romatizmal bir hastalık olabilir mi?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2016 Saat 19:19
5 yasinda; "Akut Eklem Romatizmasi" ASLA OLMAZ!!

Kanda "Adenovirus" antijeni bakilsin.. Rotavirus veya Norovirus enfeksiyonu geciriyor olabilir.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Kas 2016 Saat 19:33
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bilgeakgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2016 Saat 17:49
Kadir Bey Tekrar Merhaba
Size kısaca özetlemek istiyorum,
13 KAsım da kızımda sadece yüksek ateş belirtisiyle doktora gittik,boğazı kızarık dedi ve antibiyotik başladık,17 Kasım da şiddetli karın ağrısı ve ağrıdan hemen sonra kusma atakları başladı ve 1 gün sürdü,ardından ishal ve ateş gelmedi,kustuktan sonra ağrısı geçiyordu,dr apandisit büyümüş lenf bezleri şişmiş diye yine antibiyotik verdi,sizi dinledim kullanmadım antibiyotiği,22 KAsım da yine ateş 39,5 derece idi ve lökosit 28,5 idi yine antibiyotik tedavisi ve 5 gün devam ettik,20 Kasım gecesi bacağım ağrıyor diyerek uykudan uyandı,sağ bacağını gösterdi o gece bir kaç kez uyandı bacağı yüzünden,4 Aralık günü yine ateşi 39-40 arası seyretti ama bu sefer öksürükte vardı,pazartesi başka bir PRof Dr.a götürdüm,hala ateşi 39,5 tu ve hiç ilaç vermedi yarın tekrar gelin dedi,6 aralık günü kızımın ateşi düşmüş ve keyfi yerindeydi,Doktor anlattıklarımdan ve eşimin Sivaslı oluşundan FMF den şüphelendi,bana ataklar başlar başlamaz getirin muayenede hiçbir sorun görmedim,grip olmuş olsa 2 günde iyileşmesi de ilginç dedi,sizin yorumunuz nedir bu tablo ile ilgili,FMF olsa başka neler görmüş olabilirdim?Kayınvalidemden de doktor şüphelenip O nu tesadüf kızımın hasta olduğu gün FMF Genetik testi yaptırmaya göndermiş,kayınvalidemin test sonucu kızımla ilgili teşhis koymaya yardımcı olur mu?
20 gün içinde 3 yüksek ateş sadece biri öksürüklü,1 karın ağrısı ve kusma,1 gün de bacak ağrısı,değerli yorumlarınızı bekliyorum,Saygılarımla 

Düzenleyen bilgeakgun - 08 Ara 2016 Saat 17:52
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.