Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - grip ve astım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgrip ve astım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
umay ana Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 118
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umay ana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: grip ve astım
    Gönderim Zamanı: 14 Haz 2016 Saat 15:38
Doktor bey merhaba daha önce 22 aylık kızımın astım atagı sonrası recete edilen montelukast sodyumu kullanın demiştiniz bugün gece biraz huzursuz uyuduk gündüz hafif ateşimiz var ve burun akintısi hapşırık başladı grip olduk. Aklıma şu soru takıldı griple birlikte yine atak geçirirse mecburen verilen ventolin grip sürecini uzatırmı birde atakla birlikte hastaneye yatıyoruz ve sürekli ateş takibi de yapıldığindan bir ateş düşürme hevesleri var.
Krizalit kristalin...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haz 2016 Saat 21:50
Grip basladiginda, vucudumuz, savunma amacli olarak, bronslarda nisbi bir darlik yaparak, mikroplarin
ve ifrazatin asagilara inmesine mani olmaya calisir. Bu durumda; Ventolin kullananlarin tamaminda,
Grip akcigerlere iner..
Ikinci bir vucut savunmasi; ATES'dir.. Ates cikmadigi surece, bagisiklik sistemi uykudan uyanmaz..
Zaten son 10 seneden beri it surusu kadar acilan ozel hastanelere ragmen, anormal derecede her yastan
cocugun hastanelere yatirilmasinin altinda yatan sebep bu ilaclar, ve yanlis uygulamalardir.
35 sene ozel doktorluk yaptim, bir tane bile hastam, solunum yolu hastaligindan hastaneye yatmadi..
Burada en buyuk kazigi yiyen devlettir..  Ona da aciyacak degilim, adam olsunda bu kaziklari yemesin.
Acidigim bir tek, gariban cocuklardir.. Gariban dedi isem, fakir fukara degil. Onlar zaten doktora,
hastaneye gidemedikleri icin, pacayi kurtariyorlar.
Yukarı Dön
umay ana Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umay ana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haz 2016 Saat 23:08
O zaman griple birlikte astım olmaması icin dua etmekten başka çare yok. Cünkü bu şehre yeni tasındık ve 1 ay arayla 2 kez nefes vermede zorluk huzursuzluk solununm sayisinda artma morarmayla hastaneye gittik ve yattık böyle bir durumda yapacak birsey olmuyor evde:( ben simdiye kadar ateş düşürücü bile vermedim kolay kolay ama böyle olunca kuzu kuzu gittik hastaneye varsa evde yapılacak birşey solunum sıkıntısına yaparım hocam yeterki siz deyin
Krizalit kristalin...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2016 Saat 07:23
Grip ile birlikte Astim olmaz... O astim dedikleri Gribin yapmis oldugu brons daralmalaridir.
Yoksa, o astim teshisi konulanlarda, astimin hayat boyu devam etmesi gerekirdi. Zira, Astim'in tedavisi
yoktur, iyilesmesi vardir. Hastalik hayat boyu surer.
Siz, sakin Turk doktorlarinin Astim teshislerine inanmayin.. 100 tanede 1-2 tanesi dogru teshistir.
Eski mailleri okuyun... Bilhassa; "Sahtekarligin 3 Safhasi" ni ve bunlari yapan ilaclari iyi ogrenin..
Bu kis cok sik basiniza gelecek.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Haz 2016 Saat 18:15
Yukarı Dön
umay ana Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umay ana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2016 Saat 08:33
Hocam teşekkür ederim::) kızım dogduğundan beri sizi her gün okurum o safhaları iyi ögrendim. Bizim sıkıntımız grip bile yokken taşındıktan sonra aniden oldu aniden solunum sıkıntısı sizin dediğiniz gibi nefes vermede zorluk oldu. Ve tedavi sonrası hemen rahatlıyor
Krizalit kristalin...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2016 Saat 18:16
Ilac vermekte acele etmeyin, bakalim kendiliginden duzelecekmi, yoksa kotulesecekmi???
Yukarı Dön
umay ana Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umay ana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haz 2016 Saat 09:46
Doktor bey şu anda grip var sadece dolayisiyla hiç ilaç vermiyorum bal limon serum fizyolojik cold mixe devam. Ama astım olduğu zaman ilk iki gün hiç ateş olmadan su gibi burnu akıyor sonra nefes almakta zorlanmaya başlıyor hemen alıp götürmüyorum ama bekledikçe artık nefes alamaz hale geliyor hatta kendisi 'anne doktor' diyor konuşmakta bile çok zorlanıyor. Zaten evde ilaç olmadığından hastaneye gidiyoruz mecburen. Şu an sadece montelukast sodyum veriyorum o da en son ataktan sonra başlandı sizin de onayınızı aldım kullanmadan. Sanırım allerjen kaynaklı solunum sıkintısı
Krizalit kristalin...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haz 2016 Saat 18:13
Boyle bir gitsin bakalim...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.