Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen geniz akıntısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGeçmeyen geniz akıntısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Selma4848 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selma4848 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geçmeyen geniz akıntısı
    Gönderim Zamanı: 20 Oca 2016 Saat 20:09
Hocam,iki ayı geçti limonlı bal,cold mix ve tuzlu suyla geniz akıntımızı azalttık ama geçiremedik.son zamanlarda yine artış gösterdi.gece uykularımız düzensizleşti bu yüzden.yutkunmaktan ve öksürmekten uykusu dagılıyor.yine doktora gittik ve bricanyl şurup verdi.sadece geceleri bir çay kaşıgı vermemı söyledi.geçici bir çözüm dedi ve geniz etinden kaynaklanabileceğini söyledi.bugun gece suruptan verdim.doğrumu yaptım bilmiyorum.sizce devam etmelimiyim..
Mert4848
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2016 Saat 06:18
Bakin, solunum yolu enfeksiyonlarinda; Bricanyl, Ventolin gibi ( Astim)suruplarini kullanirsaniz,
akcigerlerin, kendilerini savunmak icin daralttiklari bronslari acarsiniz ve butun akinti, akcigerlerine dolar.

Turkiye'deki "cay kasiklari" STANDART DEGILLERDIR..  Ingiliz "cay kasigi" standarttir ve
her zaman;5ml dir.  Eger, bir doktor size, "Cay kasigi" ile ilac  veriyorsa,  hicbir halttan haberi olmayan,
bir cahildir.
Inanmazsaniz, kullandiginiz cay kasiginin aldigi ilac hacmini olcun ( 2ML'lik bir enjektore cekin), birde
o doktora sorun, "Cay kasigi"  demekle kac ml ilac demek istemis!!..

SAKIN; boyle durumlarda, benim anlattiklarim harici hic bir seyi kullanmayin.
Geniz eti; akintiya sebep olmaz, akintiyi yapan hastalik; bir Lenf bezi olan, "Geniz etini" buyutur.
Hastalik gecincede, kuculur.
Ameliyat edilmeleri:  TAMAMEN DUYGUSALDIR!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Oca 2016 Saat 06:20
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selma4848 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2016 Saat 11:41
Eczacımız 2.5ml cay kasıgına denk gelıyor deyince öyle verdım haklısınız ölçmem gerekirdi.gece uykularımız düzensizleşince çocuk uykudanda alması gereken seyleri alamıyor diye düşündüm.bir an önce iyileştirmek istiyoruz anne olarak.aslında oğlumun vücut direnci gayet güzel.yemesi içmesi yerinde,hareketli.ateşimiz hiç olmadı,burun akıntımız hiç olmadı.niye geçmiyor diyoruz.ne kadar daha sürecek.    Çok çok teşekkür ederiz bilgileriniz için
Mert4848
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2016 Saat 18:08
Turkiye'deki, cogu "Cay kasiklari",  1ml bile almaz.... Inanmiyorsaniz, dedigim gibi olcun!!
Orta boy "Tatli kasigi" dese,  nisbeten yakin olurda, Cay kasigi demesi ve eczacinin yorumu cok aptalca..
Tipik; iskembeden atmasyon.
Yukarı Dön
seldak Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seldak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2016 Saat 11:14
Kadir bey merhaba,

Oğluma iki senedir alerjik astım tanısı koydular ve kış aylarında sıngulair hastalık zamanlarında da
ventolin,pulmicort kullanıyoruz.
son zamanlarda çok sık hastalanır oldu. ay içinde sadece bir hafta iyi üç hafta hasta geçiriyor.her
hastalığında burun tıkanıklığı,ateş ve sonrasında ortakulak iltihabı ile sonuçlanıyor.şimdi yine aynı
durumlar var. geçen hafta içinde sadece ateş düşürücü ve burnunu açmak dışında hiç ilaç vermemiştim
 bu sabah kulağım ağrıyo diyince doktora götürdük.Antibiyotik,pedifen ve mukotik başladık.
sizce geniz etine baktırmalı mıyım? artık kronikleşen bir ortakulak iltihabı olmaya başladı.
Aralık ve Ocak ayı içinde bu 4.antibiyotik kullanışımız. oğlum 2012 doğumlu 19 kilo 108 cm.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2016 Saat 18:54
1- Geniz etini bosverin.. Bu yasta HER COCUKTA, buyuk olurlar. Hep anlattigim gibi; zamanla Antikorlar
belirli bir miktara ulastiginda, gelen mikroplarla; antikor sistemi mucadele eder, Lenfatik sisteme is dusmez
ve kuculurler. O namussuz KBB doktorlarinin hicbir dediklerine inanmayin..
2- SAKIN; verilen Antibiyotik ve Mukotik'i kullanmayin. Sadece; Iliadin damla ve agrisi oldugunda,
 Pedifen(gunde:4x1olcek) verin.
3- HICBIR ZAMAN;  "OrtaKulak Iltihaplarinda"  ASLA Antibiyotik kullanmayin..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Oca 2016 Saat 18:55
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selma4848 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2016 Saat 19:57
Doktor bey,oğlumun sabah kalktığında dilinde beyazlık olduğunu fark ettik.dilinin ortasından arkaya doğru.öğleden sonra beyazlık biraz azaldı ama tam olarak geçmedi.bunu daha önceleride fark etmiştim ama pek üzerinde durmamıştım.önemli bir şeymi,yoksa geniz akıntısından mı kaynaklanıyor.bunun içi ayrı bir tedavi gerekiyor mu.
Teşekkür ederim...
Mert4848
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2016 Saat 02:41
EGER: Dil ustundeki PAS, Ates ve kotu agiz kokusu ile beraber ise, bir anlami vardir.

Tek basina, dil ustunde pas olmasi,  "Acliktan" degil ise; Barsak bozukluguna isaret edebilir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.