Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - iki grip üstüste
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumiki grip üstüste

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Chocolatte Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 82
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Chocolatte Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: iki grip üstüste
    Gönderim Zamanı: 06 Oca 2016 Saat 17:47
Hocam merhaba;

üstütste ikinci gribimiz. bu sefer ateşli geldi. devletteki dr amoklavin verdi,kulak ağrısı başlayınca,ateşin de 3.gnünü bulunca verdim.

fakat öksürük uyutmadı, ateş 1-2 gün kesildi,sonra hafif ateş başladı. 37,5 civarı.

bugün gittiğimiz dr da viral,antibiyotiği kesin dedi. fakat bakın o da ne yazmış:

-enfluvir 12 mg.

-hydryllin( bricanyl yerine,daha etkili dedi)

-sanasol -bunu niye verdi anlamadım???

-zinco (iki tırnağında yatay çatlak oluşmuştu,çinko eksiklii dedi.)

uzun zamandır dr yüzü görmediğimiz için kullanmadan önce size danışmak istedim.

amoklavin i keselim mi? wbc 3.5 çıktı.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2016 Saat 02:59
Meydani bos bulunca, nasilda uyduruyorlar!!
1- Kulak agrilari ( Orta Kulak Iltihaplari)  DAIMA, gripal enfeksiyonlari takiben olur, asla antibiyotik gerekmez..
2- Enfluvir; sadece, Influenza Griplerine karsi etkilidir. Test yapilmadan verilemez.
3- Hydryllin, oksuruk kesici, Bricanyl, brons genisleticidir... Aralarinda hicbir benzerlik yoktur. Ya sarlatan, yada aptalin teki.
Ilac etkisi ile; Oksuruk kesildiginde, Grip, akcigerlere inecek, hiriltilar baslayacak. Ondan sonrada Sahtekarligin;
    2. Safhasi olan; Ventolin ve Flixotide gibi kortizonlu spreylerle, hastaligi alabildigine uzatacak.
    Bu sahtekarlik sekli, son 10 seneden beri Turkiye'de cok yaygin. Eski mailleri bir okuyun.

4- Sanasol en pahali vitamin surubu. Kutunun ustunu okuyun, butun suruplar, 5ml verildigi halde,
bu Vitaminin 1 olcegi:10ml dir. Anladinizmi, nasil kazik atiyorlar!!!
5- Cumhuriyet tarihi boyunca, Turkiye'de hicbir cocukta, Cinko eksikligi gorulmemistir.
Piyasadaki en sahtekar ilaclardan biridir. Et-sut alan bir cocukta, ASLA Cinko eksikligi olmaz.
6- WBC:3.5 olmasi, zaten viral bir hastalik gecirdigini gosteriyor.
Bu sarlatandan uzak durun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 07 Oca 2016 Saat 03:01
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Chocolatte Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2016 Saat 11:35
Sayenizde daha bilinçliyiz hocam. Belden aşağı vuruyor bu doktorlar. Hydryllin in Prospektüsünde 12 yaşın altına verilemez yazıyor eşşek kadar. Şimdi o şurubu yazanın kafasına mı fırlatmalı? Veren eczacının kafasına mı?
Ben sağlık personeline şiddete sonuna kadar karşı bir öğretmenim. Beni bile delirttiler. Düşünün ülkenin halini.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Chocolatte Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2016 Saat 13:46
Hocam dün amoklavin i kestim, bugün vücudu böyle,kaşıntı yok. Allerji midir?

http://i.hizliresim.com/knv3Ev.jpg

http://i.hizliresim.com/NrE6kk.jpg
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2016 Saat 18:57
Ilac allerjisi. Genel adi: Ampisilin allerjisi .. Penisilin allerjisinden farklidir.

Augmentin, Amoklavin, Klamoks, Bioment, Croxilex, Klavunat, Amoksilav, Largopen,
hepsi bu grup ilaclardir.
Gereksiz yere cok sik kullanmis olanlarda daha fazla gorulur...

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 07 Oca 2016 Saat 18:58
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Chocolatte Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2016 Saat 19:28
Avil ve zyrtec uygun mudur? Ne yapalım hocam? Kaşıntı da başladı.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2016 Saat 19:33
Cok sart degil ama, kisa kesmek icin, Zyrtec gunde 1 olcek(5ml) vermeniz iyi olur.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Chocolatte Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2016 Saat 15:50
Hocam gittiğimiz dr . a anlattım durumu,zyrtec istediğimi, o da zyrtec yanında avil verdi,toplamda 9 gün ,3 günde 1 de,birer ölçek azaltarak vermemi,zyrtec i de 15 gün yatmadan önce dedi. 
Bu arada kol içleri ve diz arkasındaki pütürlüklerin de allerjik kökenli olduğunu (ultralan kullanıyorum ama tamamen düzelmiyor) 
Kızımın allerjik alt yapısının olduğunu söyledi. 
(Ben de sizin sayenizde 1 yıldır evet zaman zaman grip olduğumuzu,ama antibiyotik vs. ilaç kullanmadan atlattığımızı söyledim)
Şimdi kafalar yine karıştı.
- vücudun ilaca verdiği tepki (ampisilin allerjisi) ne kadar daha sürer?Zira gripten kalan öksürük ve akıntı devam ediyor :(
- banyo iyi gelir mi? 
-Yine bu allerji bıdıbıdıları çıktı, kızım çok kedi istiyor,ben de hamileyim,kedi bizi etkiler mi?

Sevgiyle kalın..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.