Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Dwit'i tam doz veremedim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumDwit'i tam doz veremedim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 539
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı özüdoğru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dwit'i tam doz veremedim
    Gönderim Zamanı: 16 Kas 2015 Saat 21:49
Sayın hocam kızım 15.11.2011 doğumlu ve 48 ayını bitirdi . Her doğum gününde Dwit veriyorum ve bu akşam yeniden verelim dedik eşim ekmeğe döktü Dwiti kızıma bu çok güzel bir yağ boyumuzu uzatıyor yiyelim mi dedim evet dedi aldı ağzına bir iki döndürdü ağzında çıkarmak istedi ben hayır yut onu sana sürpriz verecem deme rağmen kusacak gibi yaptı ve ben ekmeği ağzından aldım çok çiğnemiş ama ekmek yumuşamıştı yeniden Dwit vermedik size sorayım dedim ağzında çevirirken tadını aldı ve beğenmedi bir miktarda olsa karışmıştır ama hepsini yutmadığı için doz konusunda emin olamadım tekrar versem belki fazla gelecek hiç vermesem bunu içti kabul edemiyeceğim şimdi ben bu durumda ne yapayım ? Geçen senelerde doğum günü pastasına katıp veriyordum dün kaçırırnca bu işlemi bu akşam ekmeğe döküp verdik emilimi kolay olsun diye ama ekmekte bu tadı aldı ve geri çıkardı ben bir 20 sn mücadele ettim ama yutmadı siz ne derseniz onu yapacağız. Saygılarımızla teşekkür ederiz.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2015 Saat 21:59
Bu senelik; boyle olsun, seneye verirsiniz.
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı özüdoğru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kas 2015 Saat 09:41
Yazın kreşe gittiğimiz için ve 1 ay sadece izinli olduğumuzu düşünüyorum çıplak tenle güneşten faydalanamıyoruz 6 ay sonra versem olur mu peki ? her sene düzenli veriyordum bunu tam veremedim emin olamıyorum 6 ay sonra versem sıkıntı olmaz değil mi hocam ?Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kas 2015 Saat 17:19
Verebilirsiniz.
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı özüdoğru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kas 2015 Saat 19:44
Hocam özür diliyorum neden bu Dwit 3 ampülün çocuklara her sene verilmesi uygun görülmüyor bunu çocuk doktorumuza dediğimizde verme dedi böbrek taşı yapıyor dedi her sene Dwit verilir mi dedi ben toplamda 3 tane her sene 1 tane olmak üzere verdim bunu dediğimde artık verme dedi ben eminimki zararlı bir şey olsa siz hergün sorulan bu sorulara verin demezsiniz bu nerden çıktı şimdi yine bir akıl karışıklığı nedir bunun doğrusu gerçekten 1 yaşından sonra vermek her sene düzenli olarak böyle taşmı oluşumuna sebep veriyor bunu bana söyleyin ki ben bunu doktora söyliyeyim kusura bakmayın saygılarımla.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2015 Saat 02:35
Palavra... Ilacin dozunu, nasil verilecegini bilmedikleri icin, boyle sacmalarlar.. Bir ara; her ay bir tane icirenler vardi..
Ben bildim bileli, ailecek, her sene iceriz..

Dunya'da, en fazla bobrek tasi gorulen 2 ulke vardir, Misir ve Turkiye, ikisinde de, Dvitamini kullanimi bilinmez.
Yukarı Dön
omerbaris2011 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı omerbaris2011 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2016 Saat 16:43
Hocam, bende oğluma geçmişte damlasını çok kullanmış olabilirim. her gün günde on damla devit-3 veriyordum 3 ila beş yaş arası verdim. affınıza sığınarak bende sormak istiyorum aynı soruyu oğlumda böbrek taşı vs. bir zararı olmuşmudur?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2016 Saat 18:12
Bu dozlardaki; D vitamini, bobrek tasi yapmaz..
Eksikliginde; kandaki kalsiyum kemiklere oturamadigi icin, idrarla atilir, ve esas o zaman bobrek tasi
olusur.
Ayrica da; 10 damla, Dvit3 yuksek doz olup, ZARARLI doz degildir. Yuksek doz baska, zararli doz baskadir.
Ayrica da, yarilanma suresi yuzunden, zaten damlalarda bir doz yuklenmesi olmaz..

D vitaminin yarilanma omru: 19-25 saattir..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.