Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - oğlumun elleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumoğlumun elleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ilknur78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilknur78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: oğlumun elleri
    Gönderim Zamanı: 17 Nis 2015 Saat 10:37

Hocam 4 yaşında ki oğlumun ellerinin üstü bir ayı geçkin resimdeki gibi kabarık, pürtüklü. içi sulu falan değil. Ne olabilir?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112766
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2015 Saat 19:45
Bir cins; "Keratosis Pilaris"...Kuru ciltli kimselerde, bilhassa kis aylarinda, ERGENLIGE kadar gorulur.
Gunde: 2x1 Urederm pomat surun.. (Gozune, agizina surmesin)
Yukarı Dön
ilknur78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilknur78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2015 Saat 08:40
İyi günler Hocam 
Dediğiniz kremi kullanmaya çalıştım  fakat, acıtıyor ellerimi yakıyor diye sürdürmüyor sürünce ya siliyor yada yıkattırıyor ağlayarak. Bu kabartılar kaşınıyor birde  bazen uykusunda kaşıyor,  uyanıyor bana kaşıtıyor. Yüzünde de çıkmış biraz kabarıklık yüzünde de var. onları da kaşıyor. Başka ne yapabiliriz ? Günlük 2 yumurta yerdi belki yumurtadandır diye vermiyorum birkaç gündür. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2015 Saat 18:29
Kasiyip, deride, sathi tahrisler yapti ise, yakar. Once; Fenistil jel surup, kasintisini giderin, ondan sonra Uroderm'i surun.
Yukarı Dön
mevsimrüzgarı Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 328
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mevsimrüzgarı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nis 2015 Saat 22:00
hocam aynı durum bende(yaş 30) de var 3-5 gündür vardı bugün kaşınmaya başladı daha önceden liken planus teşhisi konmuştu kortizon kullandım bunu sadece urodermle atlatabilir miyim?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nis 2015 Saat 22:49
Liken Planus; cocuklarda olur, Eriskinlerde OLMAZ!!.
Resim gonderebilirmisiniz?
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mevsimrüzgarı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2015 Saat 00:40

hocam bunlar elimin üstünde ve parmak arasında oluşan yeni kızarıklıklar.

Düzenleyen mevsimrüzgarı - 28 Nis 2015 Saat 00:45
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mevsimrüzgarı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2015 Saat 00:54
bunlarda izi kalanlar liken planus teşhisinden sonra flantadin kullandım sonra bırakmak üzereyken başka bir ilaca transfer olduk  2 kutu da onu kullandım azaltarak bıraktık. yaklaşık 6 ya da 7. doktorda teşhis konuldu bundan 4 yıl önce -26 yaşındayken- hatta küçük bir parça alınıp incelendi. genital bölge ve ağız içinde olursa tehlikeli dendi ki zaten yoktu. bel çevresinde başladı tüm vucuduma yayıldı bu teşhis yanlışsa hocam kalan lekelerden ne olduğunu anlamanız mümkün mü? sebebi yok stres dediler neyin nesi bilemedik aydınlatırsanız çok sevinirim.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.