Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diş & Ağız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ağız cevresi boynun altında  kırmızı noktaciklar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAğız cevresi boynun altında kırmızı noktaciklar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Busemm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Busemm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ağız cevresi boynun altında kırmızı noktaciklar
    Gönderim Zamanı: 02 Nis 2015 Saat 10:39
Merhaba hocam , kızım 6 ayı bitirmek üzere , sut Alerjimiz var.
Daha onceden de Kıymetli bilginize danışmıştım, kısaca durumumu özetliyim,

Sut alerjimiz var ve vücudumuzda egzama var, suan keci sutlu mama, anne sutu, ek gida ile devam ediyoruz. Keci sutune alerjisi olup olmadıgını bilmiyorum ama inek sutune verdigi tepki kadar ( aşırı kusma ) vermiyor
Egzamalar tam anlamıyla geçmedi, izleri var ve ara ara kızarıklık oluyor.

Son 1 aydır ağız cevresi ve boyun bölgesi kırmızı pütürlü nokta nokta . Resim aşağıdadır , umarım net gozukuyordur.

Hocam sorum bunlarda alerjiden mı cikar, yoksa ağız suyumuz surekli akıyor gunde değiştirdiğim önlüğün sayisini
Bile bilmiyorum ıslaklik oldugu ıcın olur mu?

1 defa hiç ilac kullanmadan ağız cevresi böyledi ve kendiliğinden gecti
Daha sonra tekrar cikti ağız cevresi boynuna yayıldı elimde coresatin olduğundan boynuna bir defa ince tabaka
halinde sürdüm ve gecti suan yeniden cikti.

Bu alerji belirtisi mı yedirdiğim birsey mı dokunmuştur? ( muz ve pekmez yedirdiğim zamanda egzama cikti)

http://4gp.tw/ba3b/1427959389312.jpg
http://4gp.tw/ba3b/1427959491875.jpg
http://4gp.tw/ba3b/1427959607917.jpg

Hocam kahvaltıda az anne sutu ve keci sutlu mama
Öğlen ek gida , keci sutlu mama, ara ogun meyva aksam anne sutu ve mama veriyorum
Sadece uyurken emıyor uyku halinde emzik niyete emdiği icinde doymuyor ,kalkınca mama verdiğimde iciyor. Bebeğimi bunun disinda kalsiyum protein Eksik kalmasın diye nasıl besleyebilirim
Yumurtada veremiyorum, dun kiyma verdim bu kirmiziliklarin ondan çıktığına emin degılım
Oncedende vardı ama o zamanda kemik suyu ile yemeğini hazırlıyordum . Bilmece çözer gibiyim hocam yardimiza ihtiyacım var korkarak besliyorum kızımı .. Sizce dana etine kemik suyuna ara vermelimiyim?

Teşekkür ederim .

Düzenleyen Busemm - 02 Nis 2015 Saat 10:56
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2015 Saat 20:05
Kemik suyu, Muz ve Pekmez'i VERMEYIN!!!
Muz'da allerji yapar. Kemik suyu sadece "lezzet" verir, gida degeri yoktur. pekmez, saf Glikoz'dur, en kotu seker turudur.Yumurta, kati pismis olarak verebilirsiniz. Yumurta sarisindan, ilk gun tavla zari kadar baslayin, misli ile arttirarak tam yumurta sarisina gecin, yumurta aki allerjen degildir.
O kizarikliklara; Ultralan pomat surun. Gunde:2x1 cok ince bir tabak seklinde. diger kremler gibi sistemik etkisi yoktur.
Yukarı Dön
Busemm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Busemm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2015 Saat 22:44
Hocam kizarikliklar neden olur? Ete karşıda alerjisi olabilir mı?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2015 Saat 02:45
Ete olmaz. diger gidalara karsi allerji olabilir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.