Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Ek Gıda & Beslenme & İştah
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - inek sütü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuinek sütü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
annayake Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 39
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 12:34
benim bebeğimin inek sütü proteini alerjisi var
1.ciltte kızarık döküntüsü oluyor
2.kakada görünen yada gizli kan tesbit ediliyor
3.ishal oluyor sürekli
4. gaz sancısı çok oluyor
ayrıca sadece bebeğe verdiğinizde değil anne inek sütü ürünü yiyip emziriyorsada bebekte alerji çıkıyor.
buna göre bebeklerinizi değerlendirin ve şüpheniz varsa şansa bırakmayın derim

Düzenleyen annayake - 30 Oca 2008 Saat 12:46
Yukarı Dön
saliha Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 553
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 13:45
evet ben de bildiğim kadarıyla yeşil kaka olması, kakasında mukus görülmesi, karın ağrısı ve gaz alerji belirtileri. kesin tanı kan testi ile konuyor. biz de şüphelenmiştik bir ara.
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Oca 2008 Saat 10:57

arkadaşlar verdiğiniz bütün bilgiler için çok teşekkür ederim...özellikle belirtiler konusunda çok yardımcı oldunuz...allaha şükür yazılanların hiçbiri yok şu ana kadar..olmamasınıda temenni ediyorumNukedurucum bana da formül sütler yapay geldiği için bunu denemek istedim.o zaman ben devam edeceğim biraz daha...herkese çok teşekkürlerClownClown

Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2008 Saat 02:47
handeciğim kan testi yaptır bi ara mukakkak çünkü 1 yaşından önce verildiğinde bebkte kansızlığa ve demir eksikliğine yol açıyormuş ben 1 yaşa kadar vermedim 1 hafta oldu başlayalı ama hep formul mama kullandık bu zamana kadar şimdi süte alıştırmak zor oldu çok çabuk acıkıyor sütten olduğunu anladım şimdi içine 1 2 beb bsküvüsi koyuyorum

Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2008 Saat 13:21
kan testi??hmmmm ok o zaman buda aklımda olsun canım çok saolApprove...bir dahaki ayki kontrolümüzde  doktorumuza sorayımda yaptıralım olmadı
Yukarı Dön
apolat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 960
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2008 Saat 17:27

ben 1 hatta 1,5 yaşına kadar hiç inek sütü vermedim onun yerine devam sütü kullandım ..ama sen direk olarak vermemişsin ki...bence bir sakıncası olmaz olmamıştır yani ..Clown

Yukarı Dön
ılgının annesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 213
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2008 Saat 20:07
bizde 10uncu ayda basladık inek sütüne.doktor toplum olarak süte alerjimiz olmadığını bu tip alerjilerin avrupalı toplumlarda olduğunu söyledi ve ekledi;mama firmaları ticari kaygılarla inek sütünü kötülüyolarmış.sahsen bende benim kardesimde,jenerasyonumuz olan hiç bi cocuk biberon mamalarıyla büyümedi.hergün bişey cıkartıyolar.bence herseyin doğal olanı güzel.bu sahsi fikrim tabi ki.çocuktan cocuğa görede degişebilir.inek sütünün hiç bi zararını görmedik bu güne kadar...Clown

Düzenleyen ılgının annesi - 01 Şub 2008 Saat 20:09
ılgının annesi gökçen
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2008 Saat 00:52
Arkadaşlar bebişlere 1 yaşına kadar eskiden evet veriliyordu ama şimdiki sütler o kadar masum değil ve ben bunu çok araştırdım. Rehabilitasyon merkezinde çalışan arkadaşım bana açıklamıştı. Bir eğitimde bu konuda detaylı konuşulmuş ve mama firması ile alakalı bir olay da değil. Mesela zihinsel engelli bir bebek için süt verilecekse bir inekten sağılan süt olmalıymış. Normal bir bebek için de bu böyle olmalı ama sizce bizim içtiğimiz sütler kaç inekten sağılıyor ya da ne kadar katkı maddesi katılıyor. İki farklı markanın sütünü alın ve sabah ikisini ayrı cezvelerde birkaç yudumluk kaynatıverin. Aaa ikisi de kaliteli biliğiniz süt markası olsun. Tatlarına bakın. Sizce hangisi süte benziyor?
Ben 1 yaşına kadar kızıma yapay da olsa biberon maması vermeye devam edeceğim. Çünkü bu bebek mamaları üreten firmalara süt üretenlerden daha çok güveniyorum. Hele de o sabah testini yaptığım deneyden sonra. Bebeğime herşeyin en iyisi diyorsanız işi bilene bırakın derim arkadaşlar. Doktorlarınıza da danışmadan hazır sütlere geçmeyin derim. Benim doktorum da asla önermedi bir yaşına kadar. Bildiğim kadarıyla çok da iyi tanırım bir mama firmasıyla anlaşmalı da değil. Yine de siz bilirsiniz ama risk almaya değmez derim. Sevgiler.Clown
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.