Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Ek Gıda & Beslenme & İştah
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - inek sütü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuinek sütü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Konu: inek sütü
    Gönderim Zamanı: 29 Oca 2008 Saat 18:27

arkadaşlar selam herkese...birşey danışmak isterim ben yine LOLbenal hocama sormaya gerek kalmadan deneyimlerden ve fikirlerinizden yararlanmak isterim.konumuz inek sütüLOLöncelikle ;inek sütünün 1 yaşından önce zararlı olabileceği etkisini hepimiz biliyoruz.bu yüzden pekte fazla önerilmiyor.alerjik etkisinden dolayı....ama ben naz'a 2 aydır neredeyse kullanıyorum.şu şekilde,

- sabah kahvaltısında bisküvileri eritmek için
-yoğurt mayalarken 1 bardak süt
-akşamları muhallebi yaparken süt+su karışımı
- e tabii pastorizede olsa her gün peynir yiyor....yani bunları baz alırsak hergün vücuda 2 kere direk, 2 kerede dolaylı yollardan olmak üzere inek sütü giriyor.

bu alerjiyi tam olarak ne kapsar ne belirti verir çok bir bigim yok açıkçası.döküntü şeklinde olabileceğini okuyorum benal hanımın bölümünden, ama 2 aydır bu tip birşeye hiç rastlamadım.rastladığınız yada bildiğiniz sinsi bir özelliği varmıdır?ve belirli bir aydan sonra deneyebilirsiniz de demişti sanki birine benal hanım?yani devam etmekte ben bir sakınca görmüyorum ama sizinde fikirlerinizi merakla bekliyorum açıkçası..

şimdiden zahmet edip okuduğunuz ve cevapladığınız için teşekkür ederim arkadaşlarApprove
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 01:12
Ay Hande şimdi okuyunca aklıma geldi. Benim kızın yanaklarından fısır fısır (ama sadece yanaklarında) kırmızılıklar sütten mi acaba? Alerji mi ki? Dolaylı olarak olsa da alıyor aynı senin yaptığın gibi. Ben de merak ettim bak şimdi. Ama ben sadece peynir (labne) ve yoğurtta kullanıyorum. Kahvaltıda da biberon mamasıyla yapıyorum karışımını. Süt kullanmıyorum. Ben de cevapları merak ettim şimdi.Shocked
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 01:33
Handeciğim bence Naz'ıma hiç bir zararı olmamış (alerjik), o yüzden sen bence aynen devam et canım Smile

Düzenleyen fatoş - 30 Oca 2008 Saat 01:33
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 10:36
çok saol fatoşcum...Approvedimi ama şimdiye kadar hiç birşey olmadı..devamThumbs%20Up

duygu sütten olma ihtimali yüksek tabiikide, en kısa zamanda göster bence doktoruna...ama cilt kuruluğuda olabilir sanki??.yazık kızaUnhappygöster en kısa zmanda...geçmiş olsun çok..
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 11:41
Orjinalini yazan: HANDENAZ HANDENAZ Yazdı:

çok saol fatoşcum...Approvedimi ama şimdiye kadar hiç birşey olmadı..devamThumbs%20Up

duygu sütten olma ihtimali yüksek tabiikide, en kısa zamanda göster bence doktoruna...ama cilt kuruluğuda olabilir sanki??.yazık kızaUnhappygöster en kısa zmanda...geçmiş olsun çok..
Evet canım. Çok teşekkür ederiz. 9. ay randevumuzu aldık. Pazartesi doktorumuza gideceğiz. Bana hep "elinize sağlık Duygu Hanım" derdi doktorumuz. Şimdi Öksürük varrr, yanakları kızarık bu kez kızar mı bilmem.LOLLOL Sütten mi diye bi sorayım. O zaman söylediklerini yazarım yine.Thumbs%20Up

Düzenleyen duygu07 - 30 Oca 2008 Saat 11:43
Yukarı Dön
duru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Yiğit ve Efe'nin Annesi"

Puanlar: 2231
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 11:57
Ben Yiğiti 9,5 aylıkken sütten kestiğim için inek sütüne o aylarda başlamıştım,hiç bir yan etkisini görmedim o zamandan beri içiriyorum hergece yatmadan önce,gerçi Yiğit yaşını geçti ama ben dediğim gibi daha erken başladım,mecburiyetten..Formül sütler nedense bana çok yapay geliyor,bu benim görüşüm tabi..8çok nadir alıyorum)Ayrıca sizi bilmem ama ben inek sütüyle büyümüşüm annemi az emdiğim için o zmanlar böyle formülsütler yokmuş,maaşallahım var yani Allaha şükürEmbarrassed

Yukarı Dön
pinara80 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 17
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 12:15
inek sütü bir yasına  kadar cocuklara önerilmiyor.en önemli sebeplerinden biri kansızlıga sebep olması.benim oglum 8 aylık formül mamadan yogurt yapıyorum.ama annelerimiz bizim zamanımızda mamayla yogurtmu vardı diyorlar.tercih sizin
Yukarı Dön
irme Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

En Şen Üyemiz,Avrupai Pamuk Prensesimiz!

Puanlar: 8380
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2008 Saat 12:29
ben kendimle inek sütüyle büyümüşüm,sağlığım gayet iyi ama kansızlık hat safhada,bende hep süte yorduğum için kızım 1 yaşını geçmeden hiç süt vermedim ama tabii handeciğim senin gibi bazı besinlerin içeriği olarak kullanmanın dışında,şuanda kızımın kan değerleride zayıf olmasına rağmen gayet iyi çıktı çok şükür...Nuke
Pamuk Prensesin Annesi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.