Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak agrısı geniz eti ve kulakta sıvı birikmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKulak agrısı geniz eti ve kulakta sıvı birikmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yaren82 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaren82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak agrısı geniz eti ve kulakta sıvı birikmesi
    Gönderim Zamanı: 26 Oca 2015 Saat 21:02
öncelikle iiyi akşamlar hocam 4 yaşında bir oglum var. oglum kreşe başladı başlayalı çok sık rahatsılanıyor. 15 gün önce çocukta gece kulak agrısı yanakta şişme vardı acile gittik .iltihap var diye antibiyotik yazıp gönderdiler . dün gene aynı kulak agrısı sebebiyle gece rahatsızlandı.bugün dra gittigimizde bu gittigimiz prof dr özel hastanede .kamerayla baktı kulakta sıvı birikmesi .burun tıkalı dedi röntgene gönderdi geniz eti oldugunu söyledi .sonra basınç testine gönderdi test sonucumuz şöyle;
left  volume 0,99 ml
       compliance :0,93ml
       pressure     :-172 dapa
       gradıent      :0,41 ml

right   volume :0,87 ml
          complıance:0,30ml
         pressure    :-124 dapa
       gradıent      :0,02

birde havuzdan mı toplandı bu su kulaklarında .
dr geniz eti ameliyatı ile alınması gerek dedi . oglum biraz kilolu gelişmesini engeller dedi korkuttu açıkcası bizi.amoklavin ile aferin şurup yazdı. benim dememle serum fizyolojik önerdi .sizce test sonucumuz nasıl . nasıl bi tedavi önerirsiniz. amleiyat olması şartmı . aynı dr banada burun egriligi var demişti ameliyat önermişti.şimdiden teşekkürler
Yukarı Dön
yaren82 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaren82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2015 Saat 21:40
birde kulak akıntısı var hocam ne yapmam gerekir
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2015 Saat 22:16
Pes yani... Sanki ilk defa bu siteye uye olmus gibi sual soruyorsunuz... Hicmi yazilarimi okumadiniz!!!!
1- Her Krese basliyan cocuk, ilk 2 sene cok hastalanir.
2- Bu devredeki atesli hastaliklarin; %95'i Viral/gripal hastaliklardir.
3- SADECE: Viral enfeksiyonlardan sonra kulak problemleri olur.
4- Oztaki borusunu kapanmasi ile Orta kulaktaki sivi akamaz, zara tazyik eder. Bu siviyi ve olus mekanizmasini kac defa anlattim, lutfen, biraz okuyun..
5- Anladigim kadari ile bu doktor, sahtekarin teki, sizi gozune kestirmis illede cocugu ameliyat edecek. Bir daha semtine bile ugramayin.
6- Hastalik esnasinda, bu testler YAPiLMAZ, yapilanlarin tamami sahtekarliktir. Hepsi kendiliginden duzelecek.
Okuyun... Hem gunluk yazilarimi, hem Alt Forum yazilarini hem makalelerimi okuyun.
Yukarı Dön
ezgiecem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezgiecem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2015 Saat 23:48
Merhaba hocam,
sizi dun kesfettim. allahım bana yardım etti diyorum. Şöyleki  bu ayın basında kızım ateslendi brun akıntısı koyu yesil kıvamdaydı. amoklavin kullandım ama 1 haftanın sonunda az duydugunu farkettim. dok. götürdük. antibiyotiği 10 gün kullan dedi amaaa geniz eti var alalım dedi. Ayrıca her 2 kulakta 30desibel duyma eksikliği var zarı çizerek sıvıvyı almak gerekli dedi.bizde hemen tannmış bir KBB prof.una götürdük. tek kulak normale dönmüş ama tekinde sorun var dedi. Mukotik surup verdi. Birde yapma damla; Argyrol 250, ondron 1/2, iliadin 3cc, serum f. 20cc. 10gün sonrA KONTROLE GİTTİk sonuç temiz. Geniz eti yok sıvıda gecmiş dedi. Hersey iyi güzel ama 1 ay gecmedi tekrar burun tıkalı koyu akıntılar devam. Amoklavine tekrar basladım. Kulakta sıvı olusacak ve tüp takılacak diye endişeleniyoruz. acaba bünyesimi zayıf. Gecen sene hiç böyle sık tekrar olmamıştı. 8 yasında 29kg. kan tahliline gerek varmı acaba. Saygılar.  

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2015 Saat 06:32
Nasil da tuzaga dustunuz... Butun DOMUZLUK, o ikinci gittiginiz SAHTEKARIN isi.. Argyrol vererek, ilacin icindeki "Gumus Nitrat" ile dokulari yakti, Onadron kortizonlu damla sayesindede, hicbir sey farketmediniz.. Tam tuzak. Tam 1 ay sonra, tamda ucretsiz kontrol suresi gectiginde, (NE TESADUF) cocuk gene hastalaniverdi... Bakin su Allahin isine!!
Bu sahtekarlardan UZAK DURUN... Benim bu sekildeki; hastalarim hicbir zaman bu ameliyatlara gitmedi.
SAKIN; verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin.. Hele, kulak damlalarini ASLA kullanmayin.
Benim yazilarimi okuyun. Bir daha kulak agrisi olursa; asdece, ILIADIN damla kullanin. Yazilarimi mutlaka okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Oca 2015 Saat 06:32
Yukarı Dön
yaren82 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaren82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şub 2015 Saat 20:47
Hocam saolun sizin dediginiz gibi illadin pediatrik sprey aldım .cold mixle beraber .zencefil bal yapıyorum .çocugun ateşi yok yalnız ara ara kulagının agrıdıgını söyluyor sıvı kendiliginden kururmu .birde serum fizyoljik de yapıyorum..şimdiden teşekkürler cevabınız için

Düzenleyen Gamze - 17 Ağu 2015 Saat 01:46
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.