Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yenidoganda oksuruk
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumyenidoganda oksuruk

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
iremkuzeyildiz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 102
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iremkuzeyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: yenidoganda oksuruk
    Gönderim Zamanı: 03 Oca 2015 Saat 00:42
Mrb 2 aylik oglum var 20 gune yakindir burnu tikali serum fizyolojik damla ve aspirator kullaniyorum yazilarinizi okudum burnu acilsin die banyoda yaptiriyorum fakat 2 gundurde oksuruk basladi ve uyurken inliyo rahat nefes alamadihindan ememiyorda bazen agzindan balgam tarzi sumuksu sivi cikartiyor oglum sadece anne sutu aliyor 36 haftalik dogdu suan 4500 kg..antibiyotik kullanmak istemiyorum evde kendim ne yapabilirim yardimci olirsaniz cok sevinirim:(
Irem.kuzey
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Oca 2015 Saat 21:27
Ilk 1 sene antibiyotige gerek olmaz... Ancak Hastane enfeksiyonlarinda" gerekir.
Eski mailleri okuyun... Kusura bakmayin, daha 40'in ustunde sual var. Bu konular cok ama cok anlatildi.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iremkuzeyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2015 Saat 08:28
Yazilarinizi okudum bal limon tuzlu su ve banyo diosunuz banyo yaptiriyorum tuzlu suyu 20 gundur kullaniyorum ancak bal ve limonu yapamiyorum cunku kizimin bal ve daha bircok yiyecege alerjisi var oglumda 2 aylik alerjisi olup olmadigini bilemiyorum korktugum icin bal vermedim..kakasinda siyah siyah puturler vardi hastaneye getirdik ve bronslari dolmus diyio yatis yaptirdilar dunden beri ilacli hava ve serum veriliyor.
Irem.kuzey
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2015 Saat 18:16
Oradan hemen kacin...
Sadece; Serum fiz ve Sicak su buharini yapin..
Yatirlarken, "Kan sayimi" yapmis olmalari gerekir, ona bir bakin. WBC:17.5'dan dusuk ise, cocukta KESINLIKLE sadece Grip var demektir...sakin Antibiyotik vermeyin.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iremkuzeyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2015 Saat 19:58
Evet degeelerine baktim sizin dediginiz gibi dusuk..burdan hemen cikiyorum evde dediginiz gibi buhar ve tuzlu suyu uygulayacagim..bise sormak istiyorum eve soguk hava buhari alsam faydali olurmu..bide tahlil sonuclarini aldim hocam lutfen bunlari degerlendirirmisiniz
Irem.kuzey
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2015 Saat 22:38
Sicak su buhari (basit, tencere ile) daha uygundur.
Tahlilleri gonderirseniz, degerlendiririm..
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iremkuzeyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2015 Saat 21:48
Resimleri yukleyemiyorum nasil gonderebilirim
Irem.kuzey
Yukarı Dön
FRK Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 224
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı FRK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2015 Saat 22:04
Foto yüklemek için aşağıdaki link size yardımcı olacaktır..

http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=32950&title=foruma-foto-ekleme-resimli-videolu-anlatim-yeni

Eğer yine yapamazsanız;

http://www.hizliresim.com/ sitesine girin "dosya seç" kısmına tıklayın bilgisayarınızdan hangi fotoyu yükleyecekseniz seçin ve "şimdi yükle" ye tıklayın. "doğrudan erişim" kısmında yazan linki kopyalayıp soruyu sorduğunuz topice yapıştırın. Fotoğrafın görünmesi için geri kalan işlemi ben veya diğer mod arkadaşlarım yaparız...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.