Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - alerjik astım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumalerjik astım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mehmet maden Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmet maden Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: alerjik astım
    Gönderim Zamanı: 29 Ara 2014 Saat 13:28

merhabalar. öncelikle uzun bir hastalık öyküsü yazacağımdan şimdiden özürdiler ve ilginize teşekkür ederim.

oğlum şuan 44.ayında. 29. ayında kreşe başlayana kadar herhangi bir hastalık geçirmedi. kreşe başladıktan 2 aysonra yakalandığı bir soğuk algınlığı önce bronjit sonra zatürre tanısı( ciğer filmi çekildi) aldı. antibiyotik, ventolin ve pulmicort kullandık. 2013 sonbaharında ve 2014 kışında 2 bronşit ve bir zatürre tanısı konuldu ve her defasında yukarda belirtilen ilaçlar kullanıldı. 2014 yazında herhangi bir atak olmadı. 2014 eylülünde yeniden bir bronjit tanısı kondu ve antibiyotik ile ventolin şurub kullandık. yine aralık ayında bir bronjit tanısı kondu ve yukarda belirtilen ilaçlar kullanıldı. bir hafta önce gittiğimiz çocuk alerji uzmanının tanısı, yazdığı ilaçlar ve dozları ise şöyle.

Tanı:alerjik astım

Devamlı kullanılacak ilaçlar: flixotde inhaler 50 mcg (turuncu) sabah,akşam:1     singular toz akşam:1

Öksürük hırıltı nefes darlığı olunca: ventolin mavi: sabah 2, öğlen 2, akşam 2, yatarken 2,

Flixotde nebules 05 mg sabah 2, öğlen 2, akşam 2, yatarken 2,

5 er dakika arayla 7 gün

Burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma olunca: nosonex: akşam 1, 20 gün

Delody:   akşam 1, 10 gün

Hastalık dönemlerinde öksürük, hastalık ilk başladığında burun kaşıntısı ve burun akıntısı. Ancak ilaçlarla  bir kaç gün içinde geçmektedir. Zatürre olduğu dönemde yüksek ateş ve nefes darlığı yaşandı. Birde aralık ayında ki bronşitte nefes darlığı oldu ancak ateş olmadı. Hastalık dönemleri dışında öksürük ve hırıltı  olmamaktadır. Ailelerde astım  bulunmamakta.

Yukardaki ilaçlar bizce ağır olmakla birlikte bir çaresizliğimizde söz konusu. Tanıyı araştırdığımızda benzerliklerle beraber benzemeyen yönleride bulunmakta. Bu konudaki önerilerinize şiddetle ihtiyacımız var. ayrıca nasıl bir seyir izleyebiliriz. Yarın alerji tahlilleri ve ciğer filmi çekilecek.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ara 2014 Saat 19:32
Ilk hastaligindan beri kazik yiyorsunuz..
1- Senelerden beri, butun cocuklara Zaturre asilari (KPA) yapilmaktadir... Zaturre teshislerin HEPSI yalan...
2- Bu cocuk, 15 ay boyunca, HICMI Grip gecirmedi!!! Ne tuhaf!!!!
3- Size; bu Astim SAHTEKARLIGININ butun safhalri uygulanmis...
4- Bu ilaclarin tamamini kesin. VE, bundan sonra bir solunum yolu hastaligi oldugunda, agizina bakin... Agizda pis bir koku yoksa ve dili pasli degilse; Grip geciriyordur. Sadece benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin.. Bu konu ile ilgili yazilarimi okuyun. Cok okumaniz lazim...
Zararin neresinden donerseniz, KARDIR...

( Kafanizin karistigi durumlarda, bana yazin)

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 29 Ara 2014 Saat 19:35
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ara 2014 Saat 18:29
Yapilan sahtekarliklar hep ayni,
   ZIRA ARTIK TIP FAKULTELERINDE, BU SAHTEKARLIGIN EGITIMI YAPILIYOR...

Eskilerin soyledigi soz: "Bu kadar cehalet ancak tahsil ile olur" sozu resmen, ispatlandi...
Yukarı Dön
PinarAhmet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı PinarAhmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2015 Saat 00:24
Kadir bey merhaba oğlum 20 gün sonra1 yaşına girecek 4 kere Bronşit geçirdi 2 gün önce testlerimiz yapıldı ve Alerjik Bronşit tanısı konuldu defalarca antibiyotik ve buhar tedavisi gördük yukarıdaki ilaçların aynıları bizede verildi yazılarınızı okuyunca açıkcası Aklım karıştı lütfen bizede bir yol gösterin nasıl bir tedavi uygulamalıyız hastalığı dahada ilerletmek korkuyorum birde alerjil bronşitin belirtileri nelerdir
Yukarı Dön
PinarAhmet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı PinarAhmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2015 Saat 00:58
Bu arada IGE sonucu 120 çıktı
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2015 Saat 05:16
Ilk bir senede; bir cocuk 4 kere Bronsit gecirdi ve siz hala bu doktora guveniyorsaniz, diyecek bir soz bulamiyorum.. Bu aylarda, degil 4 defa, 1 defa bila "Bronsit" OLMAZ...
Artik; Turk Cocuk doktorlari bu isin SAHTEKARLIGINI yapiyorlar. son 1 haftalik mailleri okuyun, bu sahtekarliklarin ne kadar yaygin uygulandigini gorursunuz....

Turk Cocuk doktorlari, IgE degerlendirmesini bilmezler... Zaten Laboratuvarlarda ne yapiklarini bilmezler..Bir daha anlatayim...

IgE degerleri;
Erkeklerde   : 0-230IU/mL
Kadinlarda   : 0-170IU/mL dir....

Dikkat edin, bazi Laboratuvarlarla, Doktorlar, anlasmalidirlar, "Harami cetesi" gibi calisirlar..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.