Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diş & Ağız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ağızda aseton kokusu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumağızda aseton kokusu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kelebeğinrüyası Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kelebeğinrüyası Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ağızda aseton kokusu
    Gönderim Zamanı: 06 Ara 2014 Saat 01:47
Merhaba hocam
Öncelikle tek çocuk büyüyen ve tek başına çocuk büyüten bir anne olarak yazdığınız  yazılar  bana çok yol gösterdi. Bunun için size çok teşekkür ederim. Içinde çıkamadığım bu konuda yardımınızı rica ediyorum. 

Oğlum şu an 3 Yaşında. daha önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. Hastalık sırasında ağzı çok keskin aseton kokuyor du. Kan şekerine bakıldı normal.  Kusma ve ishal vardı ve iştahsızlık idrarda keton çıktı. (Ayrıca verdiğimiz idrarın dibine çok fazla tortu çökmüştü.  Hatta laboratuar da büyük tuvaletinimi yanlışlıkla karıştırdınız dediler.  Ama Hayır idrarda vardı o tortu ) Kan Gazları Testi yapıldı oda hastalıktan dolayı böyle çıkabilir dendi. Antibiyotik tedavisi gördü ve iyileşti aseton kokusu da geçti.  Bu olay 6 ay önce oldu.  

Daha sonra sünnet yaptırmak için doktora gittik çünkü tuvaletten sonra hemen kaşımak istiyor ve yara yapıyordu.  Doktor bize alışkanlık olabilir o yüzden kaşıyordur dedi. Eğer bir idrar yolları iltihabı geçirdiyse nefrolojiye götürün dedi. 

Biz bu dönemde çocuğu sünnette ettik ama yine kaşıyıp yara yapıyor. 

Şimdi aradan 6 ay geçti oğlum grip iştahı yerinde idrara çıkmasında bir problem gözükmüyor.  Ama ağzı yine aseton koymaya başladı.  Yemek yiyor gayet te iştahlı.  Birde gribe yakalanmadan 2 gün önce Burnu gece kanamış sabah uyanınca yine kanadı.  Doktor içerde yara görmedi kan tahlilinde yine bir sorun yok birdaha olursa araştırma hastanelerine götür dedi. Birde burnu kanadı diyince ilk sorduğu grip mi dedi ama burun kanamasından 2 gün sonra grip oldu. 

Aseton kokusu neden oluyor hocam ne önerirsiniz. Hangi bölüme gitmem gerek yada boşa evham mı yapıyorum.  Birde çok hareketli. Sofradan karnı doyarak kalkıyor ama 15 dk sonra yine bişeyler yemek istiyor. 

Düzenleyen kelebeğinrüyası - 06 Ara 2014 Saat 02:10
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2014 Saat 02:28
IYI KAZIKLAR YEMISSINIZ!!!!!!!!!!!!

1- Erkek cocuklarinda; IYE olmaz. artik bunu "Sagir Sultan" bile duydu ve biliyor, ama; Turk Cocuk doktorlari hala ogrenemedi.. Rant cok iyi!!!
2- Agizda kusan HER COCUKTA ASETON KOKUSU OLUR... Bunu da artik bir ogrenin..
3- Bosuna Sunnet yaptirdiniz...
4- Bu yasta; Tip:2 Seker hastaligi olmaz... Cocuklarda; Tip1 Seker hastaligi olur. Onunda "On belirtisi" yoktur, aksam saglam yatirirsiniz, Sabah; "seker Komasi" ile uyanir...

Grip geciriyor, benim anlattiklarimi uygulayin. Cok okumaniz gerekiyor. Yediginiz kaziklar, boyunuzu asmis..
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kelebeğinrüyası Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2014 Saat 12:14
Cevaplarınız için çok teşekürler hocam. Yanlız şu anda en büyük problemim aseton kokusu. Çocuk grip ama busefer kusmuyor.  Ishal yok iştah yerinde ama yinede ağzı aseton kokuyor.  
6 ay önce ishal di kusması vardı diye aseton kokuyor du dedim ama şimdi bu 3 neden olmadan neden kokuyor olabilir. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2014 Saat 17:51
Cocuklarda gorulen; Tip:1 Seker Hastaliginda, ancak seker komasi gelistiginde, yani: "Keto-Asidoz" oldugunda, Aseton kokusu olur.. Etrafta dolasabilen, saglikli bir cocukta Aseton kokusu, bir cins agiz kokusudur.. Bilhassa, Sekerli gidalar yedikten sonra olur. HER yemekten sonra, ya tuzlu bir gida yedirin, yada su icirin. Her ikisinide yaptirmak, en iyisidir.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kelebeğinrüyası Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2014 Saat 00:10
Çok teşekkür ederim hocam. Içimi rahatlattınız.  Bıktım inanın ki kaç doktor değiştirdim ben. Her hastalığında çocuğa antibiyotik verme çabasında olan. Ve her anormal durumu sorduğumuzda  olur öyle diye geçiştiren. Tek beklediğim içimi hatlamak için mantıklı bir açıklama onu bile veremiyorlar. Iyi ki varsınız çok teşekür ederim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.