Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - vücudundaki kabarti ve kızarıklıklar?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumvücudundaki kabarti ve kızarıklıklar?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
afet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 89
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: vücudundaki kabarti ve kızarıklıklar?
    Gönderim Zamanı: 18 Tem 2014 Saat 06:08
Merhaba, Kadir bey umarım iyisinizdir. 2 yaşındaki kızımın akşam  kollarında bir iki tane sinek ısırığı gibi bir şeyler çıktı.sonra dizilerinde daha büyük kabartilar çıktı. Dizinde birkaç kabarti Birleşmiş ve diz kapağını kapsamısti. Sinek ısırığı gibi olan yerlerde daha çok bbüyümeyebbaşlamıştı. Hızla kollarını bacaklarını sardı popunun kadar...Karın ve sırt bölgesinde yoktu.elleri ve ayaklarının üzerine ilk öncekaynar su ddökülmüş gibi bütünüyle kıpkırmızı oldu ve şişmeye başladı. Dizlerindeki kızarıklıklar geçince dizler morarir gibi oldu.ayaklarinin üstüne basamayacak  kadar sisince kaşıntı artınca ve ateş de çıkmaya başlayıp iyice huzursuzlaninca acil götürmekzorunda kkaldım. 8.9 aydır hiç Dr. Gitmeyip sizin yöntemlerinizi uyguluyor idik.oksuruk zaten hiç geçmemişti. Ancak 2.3 gündür geniz akıntısı öksürük ogurtuleri artmış ağzınıggösterip duruyordu. acildeki Dr.  Boğaz enfeksiyonu olduğunu büyük bir ihtimalle bu enfeksiyon yüzünden böyle vücudunda döküntü yapıp alerji olmuş dedi. Ve Avil+Decort iğne yaptılar. Reçeteye de deloday alerji şurubu parola ağrı kesici ve adını okuyamadigim 200 g lik bir antibiyotik yazmış. Ama yinede çocuk doktoruna bir götürün bir de o görsün dedi. hocam eve geldikten sonra şişlikler inmeye başladı. kabartilar henüz duruyor renkleri kırmızıdan pembe dönmeye başladı ancak kabartilarin ve kaynar su ddökülmüş gibi olan kırmızıliklar geçen yerleri şu şekilde gorunuyor; kabartilar sonmus izi kalmış gibi ve kararmaya başlamış mor gibi duruyor.hocam çok ugrastim ama tel.dwn girdiğim için resimlerini yükleyemedim. Sizce bu nedir ve hangi ilacı kullanmam llazım.? Cevabınız göre ilaç kullanacağım size sormadan hiçbir şey kullanmıyordum yaptıkları iğneyle evet demek zorunda kaldım içime dert oldu yararı veya zararı oldumu acaba? Teşekkür ederim. Saygılarımla. ..
EvliMutluÇocuklu
Yukarı Dön
afet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Tem 2014 Saat 19:53
Orjinalini yazan: afet afet Yazdı:

Merhaba, Kadir bey umarım iyisinizdir. 2 yaşındaki kızımın akşam  kollarında bir iki tane sinek ısırığı gibi bir şeyler çıktı.sonra dizilerinde daha büyük kabartilar çıktı. Dizinde birkaç kabarti Birleşmiş ve diz kapağını kapsamısti. Sinek ısırığı gibi olan yerlerde daha çok bbüyümeyebbaşlamıştı. Hızla kollarını bacaklarını sardı popunun kadar...Karın ve sırt bölgesinde yoktu.elleri ve ayaklarının üzerine ilk öncekaynar su ddökülmüş gibi bütünüyle kıpkırmızı oldu ve şişmeye başladı. Dizlerindeki kızarıklıklar geçince dizler morarir gibi oldu.ayaklarinin üstüne basamayacak  kadar sisince kaşıntı artınca ve ateş de çıkmaya başlayıp iyice huzursuzlaninca acil götürmekzorunda kkaldım. 8.9 aydır hiç Dr. Gitmeyip sizin yöntemlerinizi uyguluyor idik.oksuruk zaten hiç geçmemişti. Ancak 2.3 gündür geniz akıntısı öksürük ogurtuleri artmış ağzınıggösterip duruyordu. acildeki Dr.  Boğaz enfeksiyonu olduğunu büyük bir ihtimalle bu enfeksiyon yüzünden böyle vücudunda döküntü yapıp alerji olmuş dedi. Ve Avil+Decort iğne yaptılar. Reçeteye de deloday alerji şurubu parola ağrı kesici ve adını okuyamadigim 200 g lik bir antibiyotik yazmış. Ama yinede çocuk doktoruna bir götürün bir de o görsün dedi. hocam eve geldikten sonra şişlikler inmeye başladı. kabartilar henüz duruyor renkleri kırmızıdan pembe dönmeye başladı ancak kabartilarin ve kaynar su ddökülmüş gibi olan kırmızıliklar geçen yerleri şu şekilde gorunuyor; kabartilar sonmus izi kalmış gibi ve kararmaya başlamış mor gibi duruyor.hocam çok ugrastim ama tel.dwn girdiğim için resimlerini yükleyemedim. Sizce bu nedir ve hangi ilacı kullanmam llazım.? Cevabınız göre ilaç kullanacağım size sormadan hiçbir şey kullanmıyordum yaptıkları iğneyle evet demek zorunda kaldım içime dert oldu yararı veya zararı oldumu acaba? Teşekkür ederim. Saygılarımla. ..

Bugün çocukdDr. Götürdük kan tahlili yaptılar kanda yuksek enfeksiyon var o yyüzdenoolmuş dediler ve ZITROMAX 200MG/5ml ANTIBIYOTIK 1 defa yyarım olcek...TAVEGYL ALERJİ ŞURUBU gunde 3 defa yarim olcek VE SIKAYETLER ARTARSA YAPTIRALIM DIYE PREDNOL-L 200MG günde 1 tane VERDİ. 
EvliMutluÇocuklu
Yukarı Dön
afet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Tem 2014 Saat 23:34

Bugün çocukdDr. Götürdük kan tahlili yaptılar kanda yuksek enfeksiyon var o yyüzdenoolmuş dediler ve ZITROMAX 200MG/5ml ANTIBIYOTIK 1 defa yyarım olcek...TAVEGYL ALERJİ ŞURUBU gunde 3 defa yarim olcek VE SIKAYETLER ARTARSA YAPTIRALIM DIYE PREDNOL-L 200MG günde 1 tane VERDİ. 

kadir bey sizden haber alamayınca ZITROMAX antibiyotik ve TAVEGYL ALERJİ ŞURUBU başlamak zorunda kaldım ancak PREDNOL-L iiğne için daha önce bir arkadasa alerji için boşuna yaptirmissiniz dediğiniz için onu yaptirmadik. Yapılankan tahlili soyle; 

CRP KANTITATIF ; SONUC;27.8          NORMAL DEGER; 0-5

LÖKOSİT                ;  "        "  ; 14.1              "                "       ; 3.5-10.0

GR#                        ;   "       "  ;   9                  "                "       ;1.2-8.0

Diğer değerler normal değerler içinde olduğu için yazmadım. Birde alerji testi yaptılar onun sonucu yarın çıkacak ateş hariç diğer şikayetlerim devam ediyor.sadece ara ara artıyor ara ara sakinliyor. ..Saygılarımla. ..
EvliMutluÇocuklu
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2014 Saat 13:20
1- Cocugunuzda; "kanda yuksek enfeksiyon" diye bir sey yok, APTALLAR, kan tahlilerinde, cocuk degil ERISKIN Referans degerlerini kullandiklarindan, sanki Enfeksiyon varmis gibi gorunuyor. Yapilanlarin hepsi, SAHTEKARLIKTIR, sakin hicbir ilaci kullanmayin. SADECE; dokuntulere, Fenistil jel surun yeterli olur.
2- LOKOSIT: 14.1 olmasi, hadisenin Viral oldugunu gosteriyor.. Sakin antibiyotik vermeyin.
Yukarı Dön
afet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2014 Saat 18:24
Orjinalini yazan: Dr.KadirTugcu Dr.KadirTugcu Yazdı:

1- Cocugunuzda; "kanda yuksek enfeksiyon" diye bir sey yok, APTALLAR, kan tahlilerinde, cocuk degil ERISKIN Referans degerlerini kullandiklarindan, sanki Enfeksiyon varmis gibi gorunuyor. Yapilanlarin hepsi, SAHTEKARLIKTIR, sakin hicbir ilaci kullanmayin. SADECE; dokuntulere, Fenistil jel surun yeterli olur.
2- LOKOSIT: 14.1 olmasi, hadisenin Viral oldugunu gosteriyor.. Sakin antibiyotik vermeyin.

kadir bey dün antibiyotik ve alerji şurubu başlamıştım. Şimdi bıraksam sorun olmaz değilmi? Birde alerji şurubu kaşıntı sini v3 kizarikligini aldı sanki onuda mi bırakalım. Eşim işten gelirken kremi alacaktır Fenistil jel i günde kaç kere sürmeliyim. 
Alerji testi sonucu da şöylecikmis;

Ige ; sonuc; 595.75          normal deger; 131 ...165
burdaki Dr. Lara kalırsa anladigim kadarıyla uzun süre alerji şurubuları kullandiracaklar bize...siz ne diyorsunuz hocam neden alerji bu kadar yüksek çıktı ne yapmam lazım? Cevabınız için teşekkür ederiz. Saygılarımla. ...

EvliMutluÇocuklu
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Tem 2014 Saat 10:21
En azindan, allerji surubunun bir zarari yok... Siz genede fenistil jel surun.Sure: ihtiyaca gore..

IgE oyle degerlendirilmez...Bosverin, takmayin kafaniza...
   IgE: Erkeklerde : 0-230IU/mL
        Kadinlarda : 0-170IU/mL dir.. Bunun haricinde, sonuc veren laboratuvarlari ciddiye almayin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.