Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tuvalet eğitimi :(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tuvalet eğitimi :(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 743
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tuvalet eğitimi :(
    Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 01:41
Merhaba arkadaşlar oğlum 28 aylık 4 gün önce tuvalet eğitimine başladım fakat hiç yol kat edemedik :( Klozete oturmak istemiyor klozet adaptörü kaydı 1 kez korktu. Lazimligida var çok küçükken almıştım onuda genellikle oyuncak olarak kullanmayı tercih ediyor. Bugün uyandikdan hemen sonra 1 kez şişeye cişini yaptı birazida yere tabi. Gece gündüz bağlamiyorum bezi 1 gece kuru kalktı 1 gece bağladım sabah hemen açtım. Dün 2 kez üst değiştirdim gece o sebeple bağladım bezi üşümesin diye :( hep etrafa yapıyor ciş kaka. Anlıyorum yapacağında götürüyorum inat ediyor oturmuyor bile. Gece 2 kere kaldırmaya çalıştım istemedi. Ben ne yapacağım?  Tekrar bağlamak istemiyorum saldim cayıra Mevlam kayıra şekilde ogrenir mi ki :/ bizimle kucuklugunden beri wc giriyor cisimiz tuvalete kaka mız tuvalete diye sürekli şarkıda söylüyorum sık sık soruyorum da cişin kakan var mı diye ama daha konuşmadigı için kafa sallıyor sadece.  Cişini yaparken ciş diyor kaka yaptığında da poposunu tutuyor. Bana bi akıl verin lütfen uzun oldu biraz ama kusurabakmayin. Baya çaresiz hissediyorum kendimi. Ne yapcam halledemeyecegim diye :( ya başaramazsam  :'(
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
nukusev Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 181
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nukusev Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 02:17
Mrb arkadaşım
Öncelikle sunu söyliyim kadir hocamızın söylediği gibi tuvalet egitimi kedi köpege verilir cocuklar iç güdüsel olarak ne zaman hazir olurlarsa kendileri giderler :) kesin böyle yazicaktı Size :)
Ve haklıda bence söyleki; benim oglum suan 36 aylik ve yaklaşık 2 aydır hiçbir sıkıntı yaşamadan ögrendi.fakat gecen sene yani 2 yasinda iken annem ögretelim dedi cünkü artık iyice konuşmayı öğrenmişti cok rahat derdini anlatıyordu.tabii o zaman kadir hocamizi bilmiyordum ben.başta küçük kutulara yapmak hosuna gitti ama sıra büyük olana gelince korktu lazimlikta bikere yaptı ama cok korktu bidaha yapmadı hiç kabız olmayan cocuk kabiz oldu.sonra sünnet olması gerekti acil ( tabii gene hocamizi bilmediğimizden) sünnet ettirdik ve zaten sonra hiç dokundurtmadı bende hiç üstüne gitmedim ve tekrar bagladim bu seneye kadar.bu sene dediğim gibi hiç zorluk cekmeden ve kendi istegiyle ögrendi.yani bence hiç üsteleme bagla yine kendini tam hazır hissetsin bekle biraz daha gec kalmış degilsinizki bence.hem belki o zamana kadar konuşmaya da başlar cok daha iyi olur....tabii benim fikrim..:)
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 02:58

Cevap icin incelikle tesekkur ederim..Kadir hocanın vereceği cevabı az çok tahmin ettiğim Icin sormadım :) ben bu işi halletmek istiyorum çünkü. 

Aslında daha başlamayı düşünmüyordum fakat poposu pisik oldu yara oldu bez b ağlaması istemedi bi çıkarttım o oldu. Bez bağlıyim diyorum şimdi istemiyor kafa sallıyor. Ciş yaparken yanıma gelip ciş diyor uzun zamandır. Kaka yaptıktan sonrada poposunu tutuyor gösteriyor başlamak iyi oldu aslında. Klozet var evde aparati da var ama 1 kez kaydı korktu oturmuyor ona. Lazımlik oyuncak oldu zaten.

Annem ve benimle wc mutlaka giriyor anlatıyorum cisimiz yapcam kaka mızı yapcam diye sifonu çekip el sallıyor gülüyor kendine etrafa yaptığında gösteriyor alıyoruz tuvalete atıp Güle güle yapıyoruz sevinir ama hadi yapalım dediğimde yapmıyor :/ zamanını değil bilemedim ki.

Tuvaletten kaka sinan falan hiç korkmuyor etrafa yaptığında da egg egg diyip bagriyor bakıyor hatta bugün üstünde bastı inceledi gittik yıkadim :) ödül veya kızma benim oglan da hiç ise yaramıyor hicbirsey de yaramadı da. Sık sık ciş kaka varmı diye soruyorum kafa sallıyor bende götürüyorum tabiki eve yapıyor sonra hemen değilde geldiğinde işte. Şişe denedim bugün aferim falan dedik bakalım.

Tekrar beze dönmem inşallah hiç istemiyorum kendine bağlatmiyim zaten

Cisimiz tuvalete şarkısını söylüyoruz sık sık da pek fayda vermiyor sanırım.

Inşallah bırakabilir.

Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
nukusev Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 181
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nukusev Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 03:32
Anliyorum arkadaşım evet sıcaklarda cocuklara bez işkence Gibi oluyor maalesef..yani bence ilk başlarda böle kazalarin olması normal gibi geliyor bana ama tabii bu sürec zor sonucta biraz ugraştircak demekki seni :)) bence üzülme gayet iyi gidiyorsun :) sık sık hatırlatmak gerekiyor..aynen devam :) bende ilk başlarda dakkada bir gittigimi biliyorum wcye yapmıyodu dönüyoduk 5 dk sonra gene gidiyorduk gene dönüyoduk :) Allahım yardımcın olsun :) sağlıkları yerinde olsunda hepsini öğrenirler inşallah :)
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 09:16
Amin inşallah ogrenir.
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
burak7 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2754
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burak7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 14:52
daha 4 gün olmuş bu ne acele arkadaşım. sabırlı ol bez bağlama, etrafa işeyecek kaka yapacak başka nasıl öğrensin? kaldı ki çocuk tuvaletede yapıyormuş, açmışsına rtık bez bağlama bir daha. benim 25 aylık kızım hala bezli ramazandan sonra açacağım 1-2 ay evvel açtık olmadı

Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2014 Saat 16:54
Ne bileyim kiminle konuşsak 3 günde öğrendi 5 günde öğrendi en babası 1 haftada öğrendi deyince dedim bizde hiç gelisme yok.
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2014 Saat 01:29
Her çişi geldiğinde ağladığından için mecburen bugün gece bezlerdim.  Kaldırdıhimda yapmıyor çünkü tutuyor ve ağlıyor.  Hata mi ettim bilemiyorum :(
Çıkarmalar aldım çizelge yaptım kitaplarımız var fakat sevmiyor okutmuyor banada. 

Ayrıca bezliyorum günde 1 kez kaka anca yapan çocuk 5 gündür günde 4 5 6 kez kaka yapıyor hemde yere allah tan.
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.