Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ateş ve öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumateş ve öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
didemipek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 200
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı didemipek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ateş ve öksürük
    Gönderim Zamanı: 01 May 2014 Saat 16:31
Hocam kızım 3.5 yasinda bir hafta önce hafif grip geçirdi sadece burun akıntısı vardı.  Tam iyilesirken bu seferde ateslendi ve öksürük basladi. Çok  halsiz kafasını kaldiramiyor. Grip asisida vardi neden boyle oldu. Gogsu tikanik gibi oksururken balgamli ama cikaramiyor.  Grip tedavisimi gerekir sadece. Grip asisi oldugu icin baska bir sey olabilirmi prebron surup gerekirmi? Limon suyu ve portakal suyu iciriyorum.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 May 2014 Saat 19:12
RSV enfeksiyonu olabilir. Grip asilari bu virusu onleyemiyor ve bu virus; Zaturre yapabiliyor. AMA, yaptigi zaturre; "Viral zaturre" oldugundan, antibiyotiklerle tedavi edilmez ve kendiliginden duzelebilir...Perebron; gunde: 2x1/2 olcek(2.5ml) TOK karnina, verebilirsiniz. Gerisi; normal Grip tedavisi gibidir.
Agir vak'alarda, "Synagis" (Palivizumab) tedavisi uygulanir..
Bazi cahillerin sandigi gibi; bu bir ASI degildir; " insana uyumlu, monoclonal antikorlardir"..
Yukarı Dön
nukusev Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 181
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nukusev Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 May 2014 Saat 19:27
hocam başka konu açmak istemedim buraya yazmak istedim..arkadaşımdan da özür diliyorum...fakat aynı durum benim 3 yaşındaki oglumda da mevcut..sanırım bizdekide bu RSV virüsü..ayni şekilde 20 gün önce hafif bi grip gecirdi.1 hafta öncesine kadar ateş (38.5 en fazla) ve burun akintisiyla başladı..2gündürde balgamli öksürüyor..nefes alirken sırtında hırıltı oluyor..öksürünce geciyor..uykuları rahat 2 gündür..keyfi iyi iştahı iyi..(cok şükür) 

1) 1 haftadasindayiz şuanda hastalıgın..dahada fazla ilerlermi acaba?zatürreye falan cevirirmi? :(
2) bu antikor tedavisi ne zaman gerekli olur?genellikle hastanelerde bu durumlarda ventolin pulmicort tedavisi veriyorlar çünkü..
3)birde ben 3x1 ölcek perebron veriyorum 2 gündür..( 3 yaş 17 kilo)yanlış dozmu veriyorum acaba?
4) sicak su buhari ve banyo yaptırmadiği için uykularında gögsüne vicks sürüp cok az havlu koyup uyutuyorum artı sf balli limon ve cold mix de yapıyorum..acaba dogrumu yapıyorum?

cvplarsaniz çok sevinirim... :(((

Düzenleyen nukusev - 01 May 2014 Saat 19:29
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı didemipek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 May 2014 Saat 21:38
hocam zatürreye çevirmemesi için ne yapabiliriz, ne zaman çevirir zatüreye ve zatürre olduğunu nasıl anlarız? ağır geçirenlerde synagis tedavisi demişsiniz. Bu ağırdan kastınız ne? benim için şu anda zaten ağır gibi ama fazla bir solunum güçlüğü yok. ateşi 39-40 civarı. 9 saattir hiç düşmedi. sadece çok halsiz sürekli uyuyor hiç yataktan kalkmadı. ağır tablo nasıl seyrediyor? ne kadar sürer bu hastalık? hocam emeğiniz için teşekkürler.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 May 2014 Saat 04:14
SAKIN: Ventolin ve Pulmicort'u VERMEYIN... Bunlarin hepsi sizi, 5-6 gun sonra hastaneye yatirabilmek icin yapilan sahtekarliklardir...
Bir Kortizon olan; Nasocort'un boyle her oksurene verilmesi iyi niyetle olacak bir is degildir.. Tamamen, GRIP virusunun, belirti vermeden, o "sahte iyilik suresince" akcigerlere yayilmasi ve ilac kesildiginde, hastanelik olmaniz icin veriliyor.. Eski maillerde ornekleri cok..
SYNAGIS: Hastaneye yatacak kadar agir hasta olan, hastaneye kucakta giden hastalar icin.. Elindeki simiti yiyerek ve yuruyerek hastaneye giden bir hastaya uygulamam..
Lutfen, karsi sual sormadan evvel, biraz okuyun.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı didemipek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2014 Saat 17:53
Hocam    

kızımın ateşi 5. gün bugün daha düşmedi, gündüz iyi sayılır biraz oyun falan oynuyor hatta bir kaç gün koşturdu oynadı laf dinlemiyor ama genel olarak keyifsiz. iştahı yok yemek yemiyor sütü bile içmiyor. ateşi 38 gündüz gece 39,5 oluyor. Çok öksürüyor balgam çıkarıyor 2 kere öksürürken kustu. prebron vermiyorum artık sanrım dokundu. doktora götürmelimiyim ne kadar sürecek endişelendim.

kardeşine de bulaştı 2 yaşında ateşi 40. Öksürüğü yok burun akıntısı var sadece, onunda grip aşısı vardı
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2014 Saat 19:22
1- YA, siz degerlendirin: AGIZDA KOKU VEYA DIL USTUNDE PAS YOKSA, ANTIBIYOTIK GEREKMEZ...
2- Yada, bir "Kan Sayimi" yaptirip; WBC degerine bakalim, yuksek degil ise, gene Antibiyotik gerekmiyor demektir.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı didemipek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2014 Saat 23:17
hocam ilk mesajımdan bu yana neredeyse 1 ay olmuş kızımda düzelme yok. ateşi 7 gün sürdü ve düştü. Sonrasında öksürük bazen az bazen çok olarak devam etti. Öksürüğü artık azalıyor derken bugün tekrardan çok arttı. Akşam üzeri tekrar ateşlendi ateşi 39 derece. Bu yeni bir grip olabilirmi? 4-5 gün önce baba grip oldu, şimdi de hem ben hem kızım. Bitane daha ufaklık var oda hırıltılı öksürüyor. Grip aşısı olunca böyle oluyosa hiç gerek yokmuş hocam hastalıktan kurtulamadık grip aşısı olmadığımız senelerde böyle hasta olmamıştık
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.