Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Antibiyotik yan etkisi ve idrar yolu enfeksiyonu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAntibiyotik yan etkisi ve idrar yolu enfeksiyonu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9455
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı miss hugolina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Antibiyotik yan etkisi ve idrar yolu enfeksiyonu
    Gönderim Zamanı: 24 Nis 2014 Saat 20:49
Merhabalar Hocam;

8 ay 29 günlük bebeğim geçen cuma akşam üstü ateşlendi.Acile götürdük boğazının çok kızarık olduğunu ve antibiyotik başlanmasını söyledi.Suprax 50 lik ilaca o gece başlamak zorunda kaldım.O gece ne yaptıysam bebeğimin ateşini düşüremedim ateş düşürücüye rağmen ateşi 39.5 olmuştu:(

o gece saba kadar emdi ve memede kalmak istedi.Sabah olunca merkezdeki bir hastaneye götürmeye karar verdik.Dr boğazı çok kızarık değil.Dişte patladı o  gece,dişte bu ateşi yapmaz.idrar yolu enfk.olabilir deyip kan ve idrar tahlili ve kültür istedi.O gün kanı verdik(kanda sorun yok).Ama idrar yapmadı.İlacın yan etkisiyle mi bilmiyorum,uyku hali,iştahsızlık ve akabinde ishal başladı...Pazartesi akşamı antibiyotiği kestim.Ertesi gün sadece bir kez yaptı ama yinede çok suluydu...İdrar tahlili dün yaptırdık temiz çıktı.Ama ilçede kültür yapmıyorlar.Bir ayda sadece 100 gram almış:(
Uyanıkken keyfi yerinde.Hocam idrar yolu enfeksiyonu olabilirmi?merkeze götürüp kültür yaptırmalımıyım?İştahsızlığı üst dişlerin çıkmasından olabilirmi?

8 Ay 29 günlük .Kilo 8.800 boy 71 cm.

teşekkürler.

Düzenleyen miss hugolina - 24 Nis 2014 Saat 20:56
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113105
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nis 2014 Saat 00:19
KAC SEFER ANLATTIM..... Niye dinlemiyorsunuz!! Ilk 1 sene antibiyotik gerektirecek atesli bir hastalik olmaz.. HEPSI viraldir... Tabiiki Suprax'a ragmen bir netice alamadiniz, zira hastalik Gripal enfeksiyon. Kan tahliline bir bakin. WBC degerinin: 17'nin altinda oldugunu goreceksiniz..
Kesinlikle "Idrar yolu enfeksiyonu" degil... (niye okumazsinizki)..idrar tahlilinde; "Nitrit"in negatif olmasi, IYE olmadigini ve Idrar kulturune gerek olmadigini gosterir.. (ornekleri cok, okuyun)

ATES+ oksuruk+ ishal BERABER olmasi; hastaligin, "Domuz Gribi" oldugunu gosterir.. SAKIN oradaki sarlatan doktorlarin hicbir dediklerine inanmayin.. Yapilacak bir sey yoktur, cocuklarda eriskinlerden daha hafif seyreder, sadece Antibiyotik alanlarda, agir seyreder...
Alt FORUM YAZILARI OKUYUN...

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 25 Nis 2014 Saat 00:22
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.