Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Forum anneleri rica
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuForum anneleri rica

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mishca Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 140
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2014 Saat 02:56
msjıma ek olarak kadir beyi tanıyana kadar yaptığım hatalar ,
kızım 20 günlükken isilik olduğunda, kırmızı noktalar ve kabuklanmalardan bakılmayacak hale gelen yüzünün iltihaplı egzama olduğunu ve hayat boyu sürebileceğini teninin yağlı olmasından kaynaklandığını açıklayan doktoruma safça inandım
her grip sonrası yaşadığımız otitlerin bakterilerden kaynaklandığını antibiyotiksiz düzelmeyeceğini soylediklerindede inandım
grip sırasında verilen ilaçları kullandığımda 2 ay boyunca öksüren çocuğuma en son gittiğim doktorun mideden akciğerlere kaçak olabileceğini soylediğinde tırstım
bu kadar sık otit olmayacağını çok fazla grip olduğu için aslında alerjik olabileceğini soylediklerindede inandım
ve işlin aslını anlamak için şartlarımızı zorlayarak ünv hastanesi bölüm başkanı öğretim üyesi ünvanlı profa gittiğimizde,muayenehanesinde alerji testleri ve bağışıklık testlerinin 900 tuttuğunu peşin ödersek 700olacağını (sanki beyaz eşya alıyoruz) eğer bağışıklığı düşükse antibiyotikle koruma altına alırız çocuk daha az hastalanır veya hastalanmaz dediğindede bi bildikleri vardır diyerek malesef bu saçmalıklarada inandım
 evet ben cahilliğin verdiği çaresizliğimin farkını ''anne olunca anladım'' sizi çok seviyorum kadir hocam iyiki varsınız
Yukarı Dön
spancm Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 360
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2014 Saat 23:31
Ben hangi birini yazsam bilmiyorum..3 yasini bitiren ikizlerim hocamin sayesinde( ki kendim hem hemsire hem ozel bir saglik kurulusunda yonetci olmama ragmen) tum hastaliklarini ilacsiz ve daha rahat atlattilar.beta olduk kendi cocuk uzmanimiz on gun ant.kullanacaksin dedi biz deposilin 6.3.3 vurduk.siddetli sabahlara kadar oksurduler benical yazdi doktor biz sicak buhar cold mix le duzeldik.18 aylikken halen yurumuyordu serebral palsi olabilir dendi biz belkedik 1 ay sonra normal yurudu.degil cocuklarimiz kendi dertlerimizde bile kendisine danismadan adim atamaz olduk.Rabbim yoklugunu gostermesin..uzun omurler versin...her gece okumadan yatamiyorum...
Yukarı Dön
ilknur78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 27
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2014 Saat 11:23
Bende Kadir Beyin bu sitesiyle tanıştığımda evde bulunan iki torba dolusu çöpe atmıştım. Oğlum 7 aylıkken verdiğim ilk ve son antibiyotik içinde hala pişmanlığım sürmekte , o zamandan bu zamana sadece bikaç kez ateş düşürücü vermişimdir. Şu anda 3 yaşımız bitti.   Allah çanta çanta ilaç yutturan Annelere biraz araştırma isteği ve çevre baskısına dayanma gücü versin inşallah. Çocuğunu iyileşecek umuduyla  kendi elleriyle ilaçlarla  hasta  eden annelere rastladığım da durmadan Kadir Beyden bahsediyorum "çok bilmiş yada ukala" demelerine az  kaldı :) .  Bizler Kadir Beyle yol alan şanslı azınlık anneleri olarak çok teşekkür ediyoruz kendisine. 
Yukarı Dön
ömer mirza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2014 Saat 11:38
Ben Kadir bey ve bu site ile yani tanıştım. Allahın sevdiği kulum herhalde kadir beyle tanışma fırsatı buldum.Benimde 5 aylık oğlum var ve ilk bebeğim, 2 aylıkken öksürüyor diye doktora gittik öksürük ciğere inmiş dedi 6 tane iğne antibiyotik şurup ve öksürük şurubu verdik çocuğa, hala onun pişmanlığı var içimde ama nerden bilebilirdim çocuğum iyi olsun diye herşeyi yapıyosunuz.Çok şükür ki bu bir sefer oldu birdahamı Allah göstermesin elimden geldiğince kadir beyin yazılarını tanıdıklarıma ve facebooktan paylaşıyorum anlatıyorum ki herkes okusun diye Allah razı olsun kadir hocamdan..
Yukarı Dön
AHU Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 61
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2014 Saat 11:40

BU KONUYU İYİKİ AÇTINIZ KADİR BEYE ÇOK ÇOKK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

1. ÇOCUĞUM 4 YAŞINDA OĞLUM AYDA BİR HASTAYDI. HER AY DOKTORDAYDIK ÖZELLERİN HEPSİNE GİTTİK KİME İYİ DEDİLERSE GİTTİK ANTİBİYOTİK VERİP ÇOCUGUMUN BAĞIŞIKLIĞINI MAHVETTİLER BENDE ÇOCUGUMA KIYAMAYIP VERİYORDUM

2. ÇOCUĞUM 11 AYLIK KIZIMI KADİR BEYİN YÖNTEMLERİYLE BÜYÜTÜYORUM OĞLUM KREŞTEN HASTALIK GETİRİYOR KÜÇÜĞE BULAŞTIRIYOR MAŞALLAH KIZIM AYAKTA ATLATIYOR AMA OĞLUM YATAKLARA DÜŞÜYOR KENDİNE GELEMİYOR İŞTAHSIZ, ATEŞ HALADA YENEMİYOR DİRENÇİ HİÇ YOK ÇOK ÜZÜLÜYORUM AYNI HASTALIĞI KIZIM ÇOK KOLAY ATLATIYOR

BU SEBEPLE İLK 2 YIL COCUGA ANTİBİYORTIK VERMEDIN MI O COCUK İLERDE DAHA DİRENCLI OLUYOR ONU ÖĞRENDİM HOCAMDAN ALLAH RAZI OLSUN GEÇ OLSADA İYİKİ TANIMIŞIM SİZİ   SELAMLARIMI VE SAYGILARIMI SUNUYORUM...
Yukarı Dön
Yasminal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 310
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2014 Saat 13:08
kizim 1 aylikken hic kusmamasina ragmen reflu teshisi konuldu .reflu mamasibtakviyesi verdi doktor biberondan kati mama gecmiyor diye biberonu deldirdi .deligi buyuk olan biberondan 1 dakikada mamasini iciyordu gaz sancisindan 3 hafta sabahlara kadar aglladi.9 aylik olana kadar 4 kez burun akintisindan dolayi antibiyotik verdi ve kullandik. hem viral dedi hem antibiyotik verdi o zaman viral ne demek bilmiyordum.bu kadar sik hasta olmasinin sebebinin reflu oldugunu soyluyordu .o zaman internette arastirirken kadir beye rasladim .kizimda reflu olmadigini soyledi .grip icin anlattiklarini okudum ve bir daha antibiyotik ve nezle ilaclari kullanmadim .kizim su an 2 yasinda ve o zamandan beribbir cok kez grip oldu bazilari yuksek atesli .hic ilac vermedim sadece illiadin ve calpol gerekirse. 10 gun suren ates disinda hic bir sikayeti olmayan bir rahatsizlik gecirdimizde burdaki doktorlarin bisey bulamadigi kadir beyin opucuk hastaligi dedigi zamani hic unutamiyorum .bir mucize gibi kadir beyi bulmak.hala ilk 9 ay cocuguma cektirdigim iskencenin vicdan azabini duyuyorum ama yine cok sansliyim ki kadir beyi tanidim .
Yukarı Dön
mürur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 140
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2014 Saat 00:57
Ben de bi tanecik doktorumuzu ilk oğlum bir yaşında iken tanıdım.Onun sayesinde hiç ant  vs kullanmadım. Aynı zamanda sitenin moderator arkadaşların paylaşımlarini da okudum. Böylece güçlü bir savunma sistemi olan bir çocuk büyütmek şansni yakaladım. Iyi ki bu aileye katıldım sayenizde çok şey öğrendim. Kadir Bey size nekadar teşekkür etsem azdır. Sizi ailecek çok seviyoruz.iyi ki varsınız. Benim pek bi hikayem olmadı ama her anne olan arkadaşlama siteyi ve degerli doktorumuzu anlatıyorum. ...
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 539
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2014 Saat 08:56
KADİR TUĞCU ANNELERİ. İşte bizler hergün böyle çoğalıyoruz.Hocamdan öğrendiklerimi şimdi ben arkadaşlarıma öğretiyorum. Cold mix arkadaşıma tavsiye ettim. Tabi şimdi reklamlarda çıkınca kafalarına iyice yer etti. arkadaşım bana teşekkür ediyor. Burnu tıkanık uyuyan çocuğu rahat nefes almış. Süper iyi geldi diyor. Çok sağol diyor. E bu teşekkürün kaynağı sevgili doktorumuz Kadir Hocamız. Biz sizin sayenizde bilinçlenip işte böyle el ele verip hergün çoğalıyoruz. İsminiz hep yüreklerimizde sonsuz teşekkürler hocam size.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.