Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 14 Aylık Bebeğim Fışkırır Tarzda Kusuyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum14 Aylık Bebeğim Fışkırır Tarzda Kusuyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
slax Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 72
Mesajın Direkt Linki Konu: 14 Aylık Bebeğim Fışkırır Tarzda Kusuyor
    Gönderim Zamanı: 21 Oca 2014 Saat 17:31

Hocam bu sabah kusmaya başladı gecede çok rahatsız yattı karnı ağırıyor gibi bacaklarını çekerek uyuyordu.sabah 2.kusmasından sonra hasteneye götürdük wbc 25 çıktı crp0.7 iki doktora gösterdik crp düşük olduğu için viral wbc kusmadan yükselmiştir diyince ikinci doktora gittik o da wbc yi yüksek buldu 2 adet novasef 0.5 mg verdi bugün ve yarın kullanıp tekrar gdeceğiz kusması devam ederse ki sabah antibiyotik olmasına rağmen yine devam etti akşam. ateşi çok yoktu hastanede de ölçtler 37 derce...ne olabilir acaba kardeşimlerdeydik iki gün önce onun 6 aylık bebeğini de aynı şikayetlerle gece hasteye götürmüşler crp 1 wbc 25 ve kusuyor sadece.
Bu arada hocam sadece kusma ve karın ağrısı var iki bebekte te ishal ve ateş yok ...18 saate yakın durum bu antibiyotikler gerekli mi bu hastalık nedir inşallah ilerlemez hocam.eğer kardeşimin bebeğinde de olmasaydı dün temizlik yapıyordum acaba kanepelerin altından bir şey mi buldu yiyip zehirlendi ditye düşünüyordum nerdeyseBu arada hocam sadece kusma ve karın ağrısı var iki bebekte te ishal ve ateş yok ...bir de geceliyin emziriken başı yayağın başlığına çarpmıştı çok çok sert değil acaba beyin kanaması hocam ya Allah razı olsun
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2014 Saat 22:03
Siz aranmissiniz... Size dogrusu soylenmis, yok illaki cocugu deldireceksiniz.. Al deldiler iste!!! O igneler hicbir halta yaramayacak..
Buyuk ihtimal ile; Domuz Gribi geciriyorlar... 1 hafta kadar surecek, birseyler yerlerse, arkadan ishal gelir. Belli bir tedavisi yok, zaten cocuklarda cok hafif seyreder. Sadece kusma onlayici surup veya fitil kullanin...
SAKIN; Antibiyotik vermeyin, daha kotu oluyor..
Beyin kanamasi mi??? Yok artik!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Oca 2014 Saat 22:04
Yukarı Dön
slax Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2014 Saat 22:25
hocam peki öksürük falan yoksa da domuz gribimidir gerçi zaten 15-20 gündür ara ara öksürüğü vardı ama dün çok kötü öksürüyordu ama banyoda üşütmesine bağlamıştım herzamanki öksürüktü ve geçti bugün akşamleyin 3-4 kere hapşuruyordu ama domuz gribi mi acaba inşaalah çabuk atlatır ..akşam yine kusutu henüz ishal yok ama karın ağrısı bacaklarını çekiyor.
Hocam bir de yukarıdaki yazılarınızı okudum uzun 10-15 gün süren öksürüğün ardından gelen kusmaya domuz giribi demişsiniz gribi atlatmak kolay inşaalah öyledir hocam..
Allah razı olsun sizden

Düzenleyen slax - 21 Oca 2014 Saat 22:52
Yukarı Dön
slax Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2014 Saat 22:39
bir de hocam bu crp wbc denklemine hiç güvenemedim wbc25 olunca çok korktum bir anda ilk defa oluyor bu..ozaman crp si düşükse wbc yüksekliği önemli değil değilmi kesin olarak..çünkü ilk doktor öyle demişti wbc kustuğu için yükselmiştir daha öncede daha çok kusmuştu ama hiç böyle yükselmemişti ona çok şaşırdım hocam...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2014 Saat 23:17
Kusmaya bagli olarak, butun kan degerleri yukselir. HGB degerine bakin, o bile yuksektir..
Tabii, birde daima, hatali olculme durumu her zaman olabilir..
Yukarı Dön
slax Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2014 Saat 12:28
hocam kusması biti ishali başladıAllah sizden de razı olsun ikinci dozuda kula demesine rağmen doktor kullanmıyorum antibiyotiğin.bekliycem hafif ateşi var gibi ama...

Düzenleyen slax - 22 Oca 2014 Saat 12:29
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2014 Saat 17:55
Antibiyotige; basindan beri gerek yoktu...
Yukarı Dön
slax Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2014 Saat 21:37
Hocam kardeşim kakasını ellemiş olabileceğini söylüyor yetişemedim diyor tam göremedim ama 3-4 gün önce emin değil eğer kakasını ellemişse belirtiler rota virüsüne de uyuyor daha önce de olmuştu önce kusma ardından ishal...şimdi sadece ishali var ve ateşi eğer rota virüsüyse hocam yinede antibiyotiğe gerek yok yararsız diye biliyorum ama hocam ateş geçer değil mi?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.