Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - gozlerini kaydiriyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgozlerini kaydiriyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
okyanus_16 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 44
Mesajın Direkt Linki Konu: gozlerini kaydiriyor
    Gönderim Zamanı: 10 Oca 2014 Saat 01:29
Doktor bey merhaba kizim 26 aylik yaklaşık 1 aydir kizim gozlerini bazen yukariya bazen çapraz kaydiriyor.kaydirma islemi sirasinda sanki bir kurnazlik yapicakmis gibi yapiyor ama görüntüsü cok ürkütücü. Ben ve Ailem hep simariklik yapıyor sandik.fakat bikac gozlemimizde tamamen kendi basinaykende yapiyor.acaba doktora goturmelimiyiz ve cocuk doktorumu goz doktorumu.bu hareketleri neden yapiyor olabilir.lutfen yardimci olun
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2014 Saat 17:51
Devamli, sabit kayma olursa onemlidir. Acaba bir gozde, "gorme kaybi"mi var? Onun icin gostermeniz iyi olur.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 10 Oca 2014 Saat 17:51
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Oca 2014 Saat 01:14
doktor bey kızım bugün oyun oynarken bir anda gözlerini yine havaya doğru kaydırdı ve indirirkende titredi.o sırada tesadüfen elimde tlf vardı videoya almaya başladım ve 2-3 yada 4-5 saniye sonra yine aynısını yaptı fakat ilkine göre daha kısa sürdü ben anca 2.yi kaydettim.görüntüsü çok ürkütücüydü ve hemen doktora gittik doktora videoyu izlettim ve absans epilepsi olabilir dedi.çocuk nörologuna gönderdi.biliyrum görmeden birşey demeniz çok zor elimden geldiğince eksiksiz ve yalın anlatmaya çalıştım.şuan içim içimi yiyiyor.bütün moralim sıfır.kızımın yüzüne bakmaktan kendimi alamıyorum.acaba tekrar olucakmı diye.ve aradada boynunu bir tiki varmış gibi titreterek sağa sola köşeye oraya buraya çeviriyor fakat yüzünde birşey olmuyor.doktor bey lütfen tlf numaranız varsa size videosunu göndereyim yorumlayın lütfen.ve sizin fazla vaktinizi almadan sizi arayıp tlfnda anlatayım.lütfen.....
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Oca 2014 Saat 02:31
Tarifiniz: "Petit Mall" nobete benziyor, bunlar onemli degillerdir, tedavi gerekmez, kendiliginden kaybolurlar..
Ben U.S.A. dayim. 480-747-0263
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2014 Saat 02:19
hocam merhaba,kızımla ilgili size en baştan herşeyi yazıcam.uzun olacak ama lütfen okuyun..

kızım 1,5 aylıkken boynunu birden bire sağa çeviremedi kaskatı kesildi sanki hemen dktora götürdük doktor ani bir hareketle çevirerek düzeltti ve torticollis teşhisi koydu.egzersiz önersi.boynu 5. aya kadar 20 gün arayla ya sağa ya sola tutulma şekliyle tekrar etti.tabiki biz bu arada çocuğu fizik tedaviye,ortapediye tekrar başka çocuk doktorlarına götürdük.derken 6. aydan sonra sadece arada boynunu bir tarafa meyilli tutmak kaydıyla 1 yaşına kadar bu sürdü.boynu tutulup çeviremediğinde ise bu 1 saat içinde yumuşayıp kendiliğinden düzeliyordu.1 yaşından sonra boyunla ilgili hiçbirşey olmadı.kızım doğduğundan bu yana sağ kulak testinden hiç geçmedi.soldanda %100 geçmedi.fakat sesleri duyuyor konuşmasında Allaha şükür problem yok diye onunla ilgili kontrolümüzüde bıraktık.(çünkü artık açıkçası iyi olduğuna inandırdık kendimizi) ve şuan 28 aylık yaklaşık 1,5 aydır gözlerini kaydırma yapıyordu ama şımarırken gülerek.en son 10 gün önce tam ben yanındayken oyun oynarken bir anda gözlerini yukarıya dikti ve biranda silkelendi aradan 5-6 saniye geçti tekrar gözlerini yukarıya dikti ve tekrar silkelendi gözlerini diktiğinde ise resmen kaydırmıştı.çcuk doktorumuz absans epilepsiden şüphelendi.nörolojiye yönlendirdi.1. nöroloji videoyu izledi muayene etti ve ben şüphe etmiyorum dedi eeg istedi ileri bir tarih verildi o sırada başka nörolojiye gittik daha doğrusu profösöre.o da muayene etti ve muayenesinin gayet iyi olduğunu söyledi.ve olumsuz düşünmediğini nöbet değilde vertigo migrenden şüphelendiğini söyledi çünkü boyun tutulmasınıda anlattık.

eeg-göz testi-kulak testi-kan tahlili istedi hemen o gün yaptırıp snçları gösterdik.eegsi temiz ama 15 gün sonra yine çekilsin emin olalım dedi. ve KR. MR istedi.sonuçlar

göz : ön görsel yollarda bileteral nrmal ileti

kulak : beyin sapı işitsel yollarda solda ılımlı periferik ileti yavaşlaması..sağda ileti bloğu

üre : 26  15-45

kan üre azotu : 12  7-21

AST : 35 11-25

ALT : 15 7 - 28

AMONYAK : 26 31-123

HEMATOLOJİK SONUÇLAR

WBC : 12.00 4.60-10.20

NEU :4.15 2.00-6.90

NEU % : 34.50 37.0-80.0

LENF : 6.420 0.600-3.400

LENF % 53.30 10.0-50.0

MONO : 1.050 0.000 - 0.900

PLT : 427 142 - 424

SERBEST T3 : 4.25 1.71 - 3.71

HOCAM BİZ ŞİMDİ HANGİ YOLU İZLEYELİM BU ARADA KIZIM 16 AYLIK YÜRÜMEYE BAŞLADI YÜRÜYOR ŞÜKÜR AMA SANKİ ÇOK TÖKEZLİYOR.BÜTÜN BU BOYUN-KULAK-GEÇ YÜRÜME-VE GÖZ KAYDIRMA DURUMLARININ BİRBİRİYLE BAĞLANTISI VARMI???

VE KR. MR NE? VE RADYASYON YADA BAŞKA AÇIDAN ZARARLIMI ÇEKTİRİRSEK. VE YAZDIĞINIZ NOYU ARIYORUZ AMA DAHA NET NASIL ULAŞABİLİRİZ SİZE.MAİLNİZ VARSA ÖZEL ORADAN TLF YAZSANIZ AÇIK AÇIK.GİTMEDİĞİMİZ DKTOR KALMADI MADDİ MANEVİ YIPRANDIK.BİRŞEY VARSADA ERKEN TEŞHİS OLUR DİYE BU KADAR ÇABA.DOKTORLAR ARTIK BANA DELİ GÖZÜYLE BAKIYORLAR RAHAT OLMAMI İSTİYORLAR ( CAHİL OLUNCADA AZARLIYORLAR BİLGİLİ VE ARAŞTIRMACI OLUNCADA DELİ )

AMA BEN KIZIMIN BU PROBLEMLERİNİ BİLİYOR VE NEYSE TEŞHİS VE TEDAVİ İSTİYRUM.LÜTFEN SİZ BENİ AYDINLATIN LÜTFEN.....
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2014 Saat 02:36
1- MR'da miknatis alan vardir. Radyasyon YOKTUR... Ama, gerek yok.
2- en kotu ihtimal ile; Petit Mall, onunda bir tedavisi yoktur, kendiliginden duzelir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.