Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bronşit teşhisi ve yaşananlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbronşit teşhisi ve yaşananlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ozlemay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 119
Mesajın Direkt Linki Konu: bronşit teşhisi ve yaşananlar
    Gönderim Zamanı: 29 Eyl 2013 Saat 00:53
merhaba kadir bey.yazilariniza bugün rastladim ve okuduklarimla ne kadar yanliş yollar izlendigini ve bizim nasil bir girdaba girdiğimizi anladim :(
ayin 1.debaslayipbugüne degin süren yasadiklarimizi kisaca aktarmak isterim.yorum yapabilirseniz cok sevinirim cünkü benim için müthiş onemli.
kizim 3 yasinda.ayin 1.inde geniz akintisi ve hafif oksuruk nedeniyle aile hekimine götürdüm.asist verdi 3 gün sonra gecmeyince tekrar götürdüm asisti kesip aerius a basladik (daha once de kullandik bu şurubu) 2 gün sonra hafta sonuna denk gelmesi ve şikayetlerin artmasi nedeniyle cocuk acile gittik.antibiyotige gerek yok aeriusa devam edin ve iburamincold kullanin 10 güne gecer dendi.
oksürük balgamli ve şiddetli hale gelince hemen cocuk hastaliklari uzmanina basvurduk.rontgen teshisi! ile bronsit dedi macrol ve asist verdi 3 gün sonra kontrole gittik şikayetlerde azalma olmadi.macrol yetmemiş keselim dedi ve iesef iğne verdi :( tam 10 iğne...
3gün sabah akşam kalanlar günde bir defa iğneler bitti kontrol sonrasi cocuk iyileşmiş oksuruk 15 gün devam eder dedi.ertesi gün şiddetli karin ağrisi ile acile götürdüğüm kizima ultrason cekilip idrar tahlili yapildi.iesef igne safra kesesi camuru yapmiş.sağ kaburga altinda onu kivrandiran aglatan bi agriydi.
bi süre hafif beslenecek bir ay sonra tekrar ultrason cekilecek dendi.
bir aydır burun akintisi ara ara devam ediyor.serum fizyolojik damlatiyorum.balli zencefil limon karişimi veriyorum.dun gece atesi 39.5 a cikti soydum 2 saat bekledim düşme olmayinca yarim ölçek ibufen verdim.bugün bir daha atesi çikmadi burnunu serum fizyolojikle actim ve ne yazik ki onca iğneye ilaca ragmen oksürük şiddeti azalmiş olsa da devam ediyor.özellikle fiziksel aktivite sonrası.

biliyorum cok uzun oldu ama yasadiklarimiz bizi müthiş uzdü ve tecrübe ettim ki cocugumu ilaçlar daha da hasta etti.

safra camuru nedir bilemiyorum.boyle siddetli agri yaparmi?cocuklarda nasil bir yol izlemeli?
krese yeni baslamişti hastaliktan devam edemedi.bi süre ara vermeli mi?

şimdiden tesekkür eder,saygilar sunarim.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113123
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eyl 2013 Saat 03:09
Basit bir Grip, ancak bu sekilde; bu kadar rezil hale getirilebilir. Ayin birinde; sadece benim Grip icin anlattiklarimi (Limonli bal, Serum Fiz ve ColdMix) uygulamis olsa idiniz, cocukcagiz simdiye coktan iyilesmisti..
1- Agizdan verilen Asist; balgam inceltmez. Balgam inceltici etkisi(baska sekilde olup) ozel cihaz ile Akcigerlere puskurtulmesi ile olur. Agizdan verilen, Asisit, bir tek Parasetamol zehirlenmelerinde; Panzehirdir. Yanliz, bu suruplarinda; kotu bir yani vardir, "Bronslarda Spazm yaparlar.
2- Asist verdiginiz icin, bronslarda spazm olustu ve hiriltilar basladi...
3- Her allerji ilaci gibi, Aerius'da, balgami koyulastirir.. Daha kotu olmasi bu ilacla oldu.
4- Iburamin Cold ve sonu "-Cold-" ile bitenbutun ilaclar, balgami daha da koyulastirdigindan, cocuk fenaliklar gecirmeye basladi.
5- Tabiiki, hatalarini kabul edecek degillerdi, hemen ignelere(sanki cok muhim bir ismis gibi) sirf sizin gozunuzu boyamak icin basladilar. Antibiyotiklerin Grip uzerine hicbir etkisi olmadigindan TABIIKI HICBIR DUZELME OLMADI.
6- " .rontgen teshisi! ile bronsit dedi "... Iyi sallamis; BRONSITIN, RONTGEN BULGUSU YOKTUR...
7-Size kasten 10 igne veriyorlarki, igneler bitene kadar, vidi-vidi etmiyesiniz.. Tekrar giderseniz, bu uyaniklar(!) " Yatis verecegiz" diyecekler ve daha beter soygun yapacaklar.
8- safra camuru filan olmadi. Ccoukcagiz, hastalik boyunca, dogru-durust "yagli-yumurtali" yiyemedigi icin, safra atilimi olmadi ve sadece safrada koyulasma oldu. Duzgun yemege basladiginda hepsi duzelir.
9- Krese baslayan her cocugun ilk 2 senesi boyle cok hastalikli gecer.
YAPACAKLARINIZ: Evdeki butun verilen ilaclari bilhassa igneleri atin veya iade edin.
Sadece: Serum Fiz. Limonlu bal ve ColdMix kullanin.. Sicak buhar ve/veya banyo cok iyi gelir.
Bu arada okumaya devam.. Daha cooook "kazik yeme" potansiyeli olan durumlariniz var..
Yukarı Dön
ozlemay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eyl 2013 Saat 21:59
Kadir bey,yanitladiginiz için cok tesekkür ederim.
kizim üst solunum yolu enfeksiyonu ve getirisi olan geniz akintisini sıkca yasayan bir cocuk.geniz akintisi beraberinde mide bulantisi ve kusmayı da getiriyor ne yazik ki.ozellikle gece uyandiran öksürük sonrası kusmalari oluyor hasta oldugu dönemler ve tabi kilo kaybi :( kizim 3 yaşinda boy 105 cm kilo 16.2 tam 1 kilo verdi.

Şu an yine burnu akiyor oksuruk devam ediyor dediklerinizi tatbik ettim.hiçbir şekilde ilaç vermiyor genel durumunu gözlüyorum.

Hastaneye yatiş konusunda kesinlikle haklisiniz.Kendi dr.u sehir dişinda oldugundan poliklinik dr.una götürmüştük.Kendi dr.uyla telefonda görüşüyorduk teshis ve tedaviler hakkinda.Yatiş istemedimi doktor boyle bir tabloda yatiş gerekebilirdi dedi.Tabi ki cocugun genel durumu iyi oldugu için boyle bişi yapmadik ama doktugumuz gözyaşinin haddi hesabi yok.

Tekrar tekrar teşekkür ederim.Size rastladigimiz için çok şansliyiz.

Saygilar.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2013 Saat 03:52
92cm ve 13.6kg olmasi yeterli olurdu...
4.5yas elbisesi giyer...
Yukarı Dön
ozlemay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2013 Saat 22:34
Vaktinizi ayirip yanitladiginiz icin tekrar tesekkur ederim.

Oksuruk ve burun akintisi devam ediyor.oksurugu balgamli.soylediklerinize aynen devam ediyorum.

Bugun yine sag kaburga altini gosterip agriyor dedi biraz agladi 1-2 dakika sonra gecti.

Safra kesesi icin tekrar ultrasona gerek var mi sizce ve karaciger enzimlerine baktirmali veya tam kan sayimi yaptirmalimiyim?bu agri beni cok endiselendiriyor ne yazik ki :(
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2013 Saat 23:38
Bu yasta, Safra kesesi ameliyati hic duymadim... Su oksuruk hele bir gecsin, agri devam ederse, baktiririz..
Yukarı Dön
ozlemay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2013 Saat 00:08
Gunlerdir yazdiklarinizi okuyorum gereksiz yere ne kadar cok ilac vermisler cocuguma ve biz nasil guvenmisiz bu insanlara :( etrafimdaki herkesi bilgilendiriyorum.daha bugun cocuguna geniz eti ameliyati yaptiracak bir anneye sizi okumasini tavsiye ettim.
Iyi ki varsiniz..
Yukarı Dön
ozlemay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2013 Saat 16:50
Kadir bey tekrar rahatsiz ediyorum.burun akintisi ve oksuruk hafifledi fakat devam ediyor.yazdiklarinizi tatbik ediyorum.simdi kulak agrisi basladi.doktora goturmelimiyim?yoksa bi kac gun illiadin damla mi deneyeyim?simdiden tesekkurler.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.