Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Orta kulak iltihabı ve antibiyotik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOrta kulak iltihabı ve antibiyotik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
semaerkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 15
Mesajın Direkt Linki Konu: Orta kulak iltihabı ve antibiyotik
    Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2013 Saat 22:23
Kadir bey , 21 aylık oğlumda 2 haftadır öksürük vardı sadece limon bal verdim. Geçen hafta burnu akmaya başladı sadece serum fizyolojik verdim ve nane limon içirdim. Ama dün akşam aniden şiddetli kulak ağrısı başladı kulağını tutarak 2 saate yakın ağlayınca acile gittik. Orta kulak iltihabı olmuş, augmentin, zyrtec(günde yarım ölçek),dolven şurup ve kulak damlası verdi.
Bu arada 6 aylık kızım var onunda boğazları şiş öksürüyo abiden geçmiş olabilir burnu çok akıyo o da orta kulak iltihabı olur diye korkuyorum. Doktor ona da zyrtec günde 2 kere 1 çay kaşığı ver dedi. Ne yapmalıyım çok çaresizim...

Bu arada kulağı ağrıdığında oğluma illadin damlartım burnuna ama çok zor kıyamet kopuyor...
Şimdiden teşekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 01:12
Allah-Allah... Bir doktorun, bu kadar cok hatayi, bu kadar; pes-pese yapabilmesi icin mutlaka bu sekilde bir egitim almasi ile mumkundur...
1- Orta Kulak iltihaplari; iltihap degildir. Adinin icinde; "iltihap" gecer ama, iltihap ile yakindan uzaktan bir ilgisi yoktur..Orta kualak iltihaplari; mekanik bir arizadir. Grip nedeni ile olusan odemin, OZTAKI borusunu kapamasi ile, Orta kulak boslugunu nemli tutmaya yarayan sivi, bogaza akamaz ve birikerek, kulak zarina yaptigi baski ile agriya sebep olur. Iliadin ile odemi cozebildiginiz anda, agri gecer.
2- Bu durumda; ASLA, Kulak damlalari kullanilmaz, zira damlalar kulak zarini yumusatarak kolay delinmesini saglar.. Bu sahtekarlik, son yillarda cok daha sik gorulmeye baslandi.
3-SAKIN; verilen hicbir ilaci kullanmayin. Tek basina ;Iliadin ped. damla, (3gun) gunde;2x2'ser damla, BURUNA damlatin, 3. gunden sonra Serum fiz ile devam edin. ESKI mailleri mutlaka okuyun.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 03:34
Ahh hocam iyiki varsınız gerçekten yani öyle zor durumda kaldımki hemen size mesaj attım. Gercekten hem bu kadar bilgili kendine guveenen, guven veren bir doktorsunuz. Antibiyotik kullanmazsam iyice ilerlemez dimi... Kesinlikle kullanmami soyluyo herkes. Bu arada 6 aylık kızım da çok kötü öksürüyo, ona da zyrtec vermiym mi?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 05:03
Zyrtec'i bir tek; Allerji durumlarinda kullanin. Gripal enfeksiyonlarda, Allerji ilaclari vermek, "goz boyamak" icin yapilan bir uckagittir. Allerji ilacinin etkisi ile, akinti koyulasir, ifrazat azalir, bunu sanki marifetmis gibi size yuttururlar. Halbuki, akintinin koyulasmasi ile, vucudun savunma mekanizmasi zor durumda birakilir, akinti disari degil Akcigerlere dolar, hiriltilar baslar, ondan sonrada Astim veya Bronsit tanilari konur...
Hicbir antibiyotigin; virusler uzerine bir etkisi yoktur... Bu kafadaki doktorlarin tamami; butun gripli hastalara ( -aman ilerlemesin- diye) antibiyotik verirler...
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 06:59
Tamam hocam oğluma sadece illadn vericem 3 gün sonra serum fiz vercem. Kızım daha 6 aylık sesi kısılmış öksüüryo balgamlı ve burnu çok akıyo ne yapmalıyım bal limon zencefil olur mu? Ahh hocam 1 ay önce ben böyle hasta oldum inat ettim ilaç kullanmadım çocuklarıma geçirdim :((
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 18:52
1-Hicbir ILAC: Gribi tedavi edemez, bulasmasini onleyemez..
2- Zencefil; Etkili dozda verdiginizde, cocuklara aci gelir.Az verdiginizde de oksuruge etki etmez. Siz "Limonlu bal" verin.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 22:03
Allah razı olsun hocam.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2013 Saat 07:04
Hocam 6 aylık kızımda dünden beri ishal ve kusma var. Kusma dün 3 kere karşıya fışkırma şeklinde yemekten sonra oldu. Hiç bişey yiyemiyo bitki çayı içirdim onu da kustu. Çok fazla gaz çıkarıyo ve sulu ishali var. Ama su dahil içiremiyorum kusuyo. :(
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.