Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 9aylik bebekte ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum9aylik bebekte ates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
pervinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 40
Mesajın Direkt Linki Konu: 9aylik bebekte ates
    Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2013 Saat 10:00
Doktor bey 9.5 aylik bebegim dun gece 38.3e kadar ateslendi mudehale etmedim sabaha karsi dustu agzi burnu akmaya basladi oncesinde oglen uykusunda oksurmeye baslamisti. sabah dra goturdum grip oldugunu bogazninin hafif kizarik oldugunu cigerinin temiz oldugunu balgaminda az oldugunu soyledi. atesi 3gun takip edelim dusmezse antibiyotik veririz dedi. actifed ve nurofen verdi . sizden ogrendiklerim dogrultusunda ilaclari almadim. bebek 9kg 72.5cm

1- cocugum suan uyuyor fakat yine atesi var, atese kac dereceye kadar mudehale etmeyelim. ilac olarak ne icirelim mudehale etmemiz gerekirse
2- havale gecirir korkusu oluyor ama siz havaleninde tehlikeli olmadigini soyluyorsunuz . havale sirasinda ve sonrasinda ne yapmak lazim
3- kan testi yaptiralimmi ne onerirsiniz
4- birde soguk tatbiki vs yapmiyoruz ama soyalimmi yani atletle yada citcitli badiyle kalmasinda sakinca olurmu. badi ve taytla uyuyor

hepsini simdiden soruyorum burasi baku bazi seylere hemen ulasmak okadar kolay olmuyor cok tesekkurler

Düzenleyen pervinn - 14 Eyl 2013 Saat 10:03
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2013 Saat 17:37
1- Ates ile ilgili eski mail ve makaleleri okuyun. Atesden rahatsiz olmadikca atesini dusurmeyin.SAKIN, ne antibiyotik nede o sacma sapan ilaclari kullanin..
2- Hicbir sey... Havale dediginiz olay: ATESI COK YUKSELDIGINDE, BEYIN OKSIJENSIZ KALMAMAK ICIN, CALISMAYI DURDURUYOR, O KADAR. Yani bir noktada, egoistce kendini koruyor. Vucut, beyin kontrolunden ciktigindan, sanki kafasi kesilmis gibi(deserebrasyon hali) cirpinmalar yapiyor..
3- Grek yok, bu yasta, zaten hep viral enfeksiyonlar gorulur.
4- Hicbir sekilde, atesi dusurmeye TESEBBUS ETMEYIN... Rahat ettirin.
Yukarı Dön
pervinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 03:17
hocam persembe sabaha karsi cocugun atesi birden yukseldi makattan 40.6yi gorduk. ilk 2 gun mudehale etmedik fakat 38.5ugun ustune ciktiginda huzursuzluk ve inlemeye basliodu cocuk ates dusurucu veriyoruz atesi yukselmeye basladikca. nerdeyse 4gun olacak ayni seyirde devam edio. dra goturduk bogazda kizariklik var ciger temiz birde burnu cok tikanik.  suan ne yapmamiz lazim. baska oksurugune ilac vermeyen dra goturdum oda actifed nurufen verdi gecen haftaki drla ayni ilaclari. bekleyelimmi kan testimi yapalim 3gun dusmeyen ateste antbyotik veriyoruz dediler.

Düzenleyen pervinn - 22 Eyl 2013 Saat 06:47
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2013 Saat 04:57
Ilk 1 yas icinde; cocuklarda, anne karninda iken aldiklari -antikorlar- sayesinde, antibiyotik gereken hastaliklar cok nadirdir. Burun tikanikligi da zaten hastaligin Gripal enfeksiyon oldugunu gosteriyor. SAKIN; verilen iulaclarin hicbirini kullanmayin. ATESI; 4-5 gun surecek..
Yukarı Dön
pervinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eyl 2013 Saat 23:34
hocam ates 4.gun dustu, burnu tikanikti hicbirsekilde akmiyor sadece 2 sabah hapsurdu yesil sari arasi sabah sabah cikti /sonrasinda akma hic olmadi serum fizy kullana kullana actim burnunu ama oksurugu var. gunduz uyanikken yok ogle uykusunda daha az oluyor fkat geceleri cok oksuruyor. kafasinin terlemesiyle oksurmeye baslamasi eszamanli oluyor. tam oksuruk bitti diyorum gece oksurukleri cok canimi sikiyor. ne yapmam lazim. cold mix dokuyorum sicak su buhari yapiorum uyuyunca. serum fizy yapiyorum . otrivin doktum 2 gun . cayina bal limon ekliyorum. geniz akintisi gelince burnuda tikiyor dik tutunca geciyor bazen dik tutuncada oksuruyor. yatmadan once beslenip yatiyor alakasi olabilirmi..cocuk yaz 6 haftadir oksuruyor nerdeyse
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2013 Saat 02:39
Bazi virusler de; akinti on plandadir, bazilarinda ise; oksuruk.. Netice olarak yapilanlar hepsinde aynidir. Sabirli olun. Tekrar atesi cikarsa, bir kan sayimi yaptirip bana yazin.
Yukarı Dön
pervinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2013 Saat 22:28
hocam 4gundur burnu akmaya basladi ama gece oksurugude devam ediyor. burun acik hicbirsekilde tikanik degil ama uykuya dalar dalmaz oksurmeye basliyor. bu geniz akintisi nasil gecicek . ilk 1 saat icinde cok oksuruyor sonra kesiliyor sonra sabaha karsi tekrar basliyor oksuruk. oglen uykusundada uykuya dalar dalmaz bas terlemesiyle birlikte geliyor oksuruk
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2013 Saat 23:35
Biraz daha dik yatirin(cift yastik kullanin) oksuruk azalir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.