Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Aşılar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 18 aşıları ve otizm
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum18 aşıları ve otizm

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 743
Mesajın Direkt Linki Konu: 18 aşıları ve otizm
    Gönderim Zamanı: 11 Tem 2013 Saat 00:18
merhaba hocam 
18 ay aşıları hakkında bazı şeyler duydum opv ve karma aşı otizme sebep olabiliyormus içindeki civadan dolayı. 18. ayda hepatit a daha sonra karma ama opv aşısının yapılması doğru değilmiş. önce hepatit a daha sonraki aylarda karma ama opv yapılmamalıymış. tirerasol le civa karışmamalımıymış.
http://beslenmebulteni.com/beslenme/asilardaki-civa-cikartilinca-otistik-cocuklarin-sayisi-azaldi/
bul link ilede alatmışlar.
siz ne düşünüyorsunuz?
2 ay sonra aşımız var ne yapmalıyım? vurdurmamalımıyım? bu  aşılarla ilgili sürekli birşeyler duyuyorum okuyorum kafam karıştı artık.
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Tem 2013 Saat 10:17
Ohooooo, bu sahtekarlıklar, 4-5 sene evvel  anlaşıldı. Erken kalkında balığa gidelim:o)
İngilter'de Andrew Wakefield adında bir doktor, sırf kendi ismini duyurmak ve meşhur olmak uğruna böyle sahte bir çalışma ile bu yalanları uydurdu. Yapılan benzer çalışmalar, bu bulguları teyit etmediğinden, yapılan araştırma sonucunda bu doktorun laboratuvarı incelemeye alındı. Yapılan incelemelerde, hiçbir çalışmanın, kayıtların ve hasta listelerinin bile olmadığı herşeyin hayali olduğu ortaya çıktı. Bu sahtekar, doktorluktan men edildi AMA, BURADAKİ SAHTEKARLARA MAALESEF, BİR İŞLEM YAPILAMIYOR... Mevzuat müsade etmiyormuş.. Halkın mağdur olması bizim devlet için önemli değilmiş... Benim bununla ilgili makalemi "Yazarlar" bölümünden okuyabilirsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.