Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diğer Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gebelikte alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGebelikte alerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
semuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 354
Mesajın Direkt Linki Konu: Gebelikte alerji
    Gönderim Zamanı: 05 Nis 2013 Saat 19:47
Meraba hocam size bu sefer kendimle ilgili sormak istiyorum . 6.5 haftalık gebeyim 2 gün önce vücudumda alerji tarzı bişeyler çıktı ve hızla yayılmaya başlıyor küçük sivilce gibi kızarıklık kaşınınca kanıcak gibi ve çok feci kaşınıyor ilk önce bel bölgesi koltuk altı ve kasıklarda yayıldı.bgn ciddiyete gittimbaharda oluşabilecek atipik pitriazis rosea dedi Gül hastalığı advantan m losyon verdi birde fenatrol şurup birde siz fikir verirmisiniz hocam aşağıda resmi gonderıyorum. Sımdıden TSkkurler
Yukarı Dön
semuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nis 2013 Saat 20:07
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nis 2013 Saat 22:58
Gul hastaligimi??? Herhalde; "Pityriasis Rosea" demek istedi ama alakasi yok... Uyuz olma ihtimali daha fazla...Evde sizden baska (bilhassa kocanizda) kasinti varmi? Varsa, kesin Uyuz kaptiniz. Teshisten emin olmak icin, baska bir cildiyeciye gidin ve bu ihtimalden de bahsedin. Emin olmadan Uyuz ilaci kullanmak istemem..
Yukarı Dön
semuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nis 2013 Saat 23:02
Sadece ben kızım ve eşim var ama onlarda yok hocam bügünde genital bölgede olustu kolumun iç kısmında var boynumda göğüs bölgesinde kaşıntıdan duramıyorum . Lütfen bana ist da bir cildiyeci önerir misiniz
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nis 2013 Saat 23:14
Eger; kasinti "meme altlarinda" ise, kesin "uyuz"...Eczaci ile konusun, bebege zarar vermeyecek ( ciltten emilmeyen) bir Uyuz sampuan veya losyonu versin, onu kullanin...
Yukarı Dön
semuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nis 2013 Saat 18:50
hocam baska bir dr a gittim profesor uyuz değil dedi keşke uyuz olsan 3 güde geçer dedi.dermatit dedi içinde advanten bulunan bir losyon ve yarım tablet sabah aksam avil verdi. losyonu kullanıorum ama hap ı kulanamadım bir zararı olur mu korkuyorum hapın .kullanılabilirmi 7 haftalık gebelikte avil?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2013 Saat 00:35
Avil'in, simdilik gebelerde ters bir etki yaptigina dair bir bilgi yoktur.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.