Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bebeğim için bana yardım edin
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuBebeğim için bana yardım edin

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
pinpiriklianne Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 11
Mesajın Direkt Linki Konu: Bebeğim için bana yardım edin
    Gönderim Zamanı: 01 Nis 2013 Saat 10:40
Anneler acil olarak yardımınıza ihtiyacım var.3 yaşında bir oğlum var hiçbir şey yediremiyorum.ne zaman yemek yedirmek istesem hep iteliyor.zorlayınca da kusuyor,doktor sağlık sorunu yok dedi ama ben ne yapacağımı bilmiyorum.bana yardım edin lütfen:(
Yukarı Dön
kızımmelis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2013 Saat 14:52
merhaba pinpirikli anne.oyun oynayarak yada oyuncaklarıyla oynarken falan yemek yedirmeyi denedin mi?
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2013 Saat 15:13
SEVDIGI hiç bi$ey yokmu
butun gun aç mi duruyor
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2013 Saat 19:54
Merhaba canım kolay gelsin öncelikle Unhappy Kusan çocuk çok zor ama artık 3 yaşına gelmiş abur cuburu ekmeği falan ortadan kaldırıp kendisinin acıkmasını beklesen olur mu acaba diye düşündüm 1 gün 3 gün 5 gün yemez ama eninde sonunda yiyecek Allah yardımcınız olsun
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2013 Saat 14:04

Sevdiği yiyecekler elbette var ama bunlar besleyici şeyler değil çikolata-patates kızartması ffalan bunları sürekli yemesini istemiyorum sonuçta büyüme çağında ve ihtiyacı var.

Ne kadar zor çocuğun bir şey yememesi çok üzülüyorumL vitamin gibi şeyler versem uygun olur mu acaba?

Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2013 Saat 15:14
O  sevdiiklerini kaldirmalisin ortadan
yemekden sonra ödÜL OLarak kullanabilirsin ..
benim oglumda 3 ya$inda , yemegini bitirince çikolota hakinin oldugunu biliyor .. kuçuk deil yani konu$arak halledebilirsiniz ..
sut içmezmi ..
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2013 Saat 17:25

Süt ve süt ürünlerinden tiksiniyor onları hiç yedirip içiremiyorum. Zor bir çocukluk yaşıyor ve o kadar üzülüyorum ki:( her şeyden yiyip gelişeceği dönemdeyken tam tersi her geçen gün daha da geriliyor.Gülşencim kendi acıksın bekle demişsin ama ona da içim elvermedi ben yemek yedirmesem hiç yemeyecek

Yukarı Dön
*Elifce* Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 952
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2013 Saat 18:10
Acizane 2 gündür yazacağım yazamıyorum..Çocuklarımız pişirdiğimiz yemeği yemedi mi, yumurta kırıvermek, patates kızartıvermek, makarna yapıvermek kolay geliyor. yedi çöüm sanıyoruz..Ben annemden şunu gördüm.. bamya, pırassa ve ıspanak mesela bunları yaptığında ek bir yemek daha yapmazdı.. yanına salata ve yoğurt, yemek yemezsen, salata ve yoğurdud da yiyemezdin.. iyiki annem böyle yapmış şimdi en sevdiğim yemeklerden bunlar.. tadı güzel olanları zaten sorunsuz yiyecekler ..ilk etapta karınları doysun diye onları yapmak mantıksız geliyor bana.. tabi anne baba da çok etken.. onların yemeklere bakışı nasıl .. kendi yemediğinizi çocukta yemez.

Ben yeni bir anneyim ama kızıma ne yiyorsak onu yediriyorum, özel çorba falan vermiyorum.. ebemiz yiyecekleri ezmeden vermemi söyledi ve kızım çok güzel ıspanak yiyor..maşallah..klızartmayı makarnayı zaten sen yedirmeden sevip yiyecekse onları ilk etapta tattırmamalı diyorumm..

Ve pinpirikli kendin yazmuşssın canım içim el vermiyor aç kalmasına diye.. için elverecek ve eli mecbur yiyecek , artı ödül metodu da çok faydalı kayunun sebze yediği bölümleri falan var o tarz çizgi filmlerde etkili olabilir..

Ayrıca bir uzmanın görüşü idi tv de izlemiştim..Elinizde tabak çocuğunuzun ardından koşmayın acıktığında o gelip istesin diyordu..

Obez şisman çocuk değil sağlıklı çocuk yetiştirebilmek için biraz daha gayret gerekli..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.