Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Şampuan Alerjisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumŞampuan Alerjisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 539
Mesajın Direkt Linki Konu: Şampuan Alerjisi
    Gönderim Zamanı: 22 Mar 2013 Saat 10:23

Sayın Hocam bir hafta arayla kullandığımız Bübchen marka papatya özlü bebek şampuanı kızımın cildinde isiliğe benzeyen kırmızı ve kaşıntılı döküntülerle alerjiye sebep oldu. Ben firmanın yetkilileri ile görüştüm kızınızın cildi hassas ve atopik olduğundan şampuan içeriğininde bitkisel olmasından alerji yapmıştır dediler. Çok rahat bir şekilde kullanmayın dediler . Bende bundan sonra kullanacak kadar akılsız değilim ama anlamadığım kısım ben kızımı kucağımda sırtüstü yatış konumunda yıkıyorum değse değse sadece ensesine temas ediyordur. Vücuduna değmiyor zaten kızarıklık ta enseden başlayıp tüm vücuda yayılıyor isilik gibi. Gece sabaha kadar ağladı ve kaşındı bende gece yeniden ılık bir banyo yaptırdım .  Bu sıkıntı ile tam 1 hafta uğraştık tam söndü derken şampuanı yeniden kullanmamızla yeniden yaptı. Çünkü ilkinde şampuandan şüphelenmedik ama yeniden bu durum ortaya çıkınca haliyle tanıyı koyduk. Bu durumda ben kızıma ne kullanmayalım hocam bana yardımcı olurmusunuz?

Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2013 Saat 15:55
Hocam cildi isilik şeklinde kırmızı pütürlü nasıl yıkamalıyım ne sürmeliyim kaşıntısı için ne kullanabilirim gelişigüzel birşey sürüp durumu daha vahim yapmak istemiyorum. Geçen haftaki sıkıntımızı zar zor gidermiştik ama o zaman isilik diyorduk işin boyutu şampuana çevrildi. O nedenle size sormadan birşey kullanmak istemiyoruz. İkinci kez yazdım çünkü sayfanın süresi dolmuştu özür dilerim. Teşekkürler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2013 Saat 22:27
Baska bir sampuani kullanin.. Soylediginiz markayi ilk defa duyuyorum... Enteresan. Sonucu yazin.
Yukarı Dön
faize Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2013 Saat 00:13
Hocam merhebeler. Atopik dermatit teşhisiyle Zyrtec şurubu 1.ay 1 ölçek, 2.ay 1/2 ölçek, 3.ay gün aşırı 1/2 ölçek şeklinde kürümüz vardı. Yanaklarındaydı sivilcelenme. Bu arada nemlendiricide sürüyorduk. 1.ayın bitiminde sivilceler kayboldu.Dr.muz kür tamamlanmalı dedi. 2.ayın ortalarında çok şiddetli  öksürüyordu. Hatta 1 haftanın sonunda nefes vermelerde hırıltı başlamıştı. Size yazdım Öksürük varken Zyrtec i kesin dediniz. Bizde kestik. 15-20 gün belki daha fazla ara verince ve sivilcelerde olmadığından tekrar Zyrtec kullanmadım. Şimdi aradan 1 ay geçti. Elkemlerinde inanılmaz kaşıntı var. Diz arkaları, dirsek iç kısımları. Görünürde hiçbirşey yok. Ama yolarcasına kaşıyor uykuya çok zor dalıyor kaşıntıdan. Ne yapmamı önerirsiniz. Çok teşekkürler

faizepehlivan
Yukarı Dön
faize Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2013 Saat 00:42

Yukarıdaki sorumda asıl önemli noktayı yazmamışım. Oğlum 29 aylık ve eklemlerinde ki bu korkunç kaşıntının yanısıra bir haftadır öksürüyor. Bu gün brıcanyl kullanmaya başladım. Şu durumda zyrtec kullanmalımıyım  ne yapmalıyım  cevabınıza göre hareket etmek  istiyorum. Teşekkür ederim.

faizepehlivan
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2013 Saat 03:02
Eklemlerdeki kasintilar icin; Zyrtec vereceginize, gunde 2x1 Ultralan Pomat surun. 2-3 gunde duzelir.
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2013 Saat 08:37
Hocam şampuan kızımın cildini kıpkırmızı kavurdu resmen. İsilik şeklinde döküntüler var şimdi. Evet o şampuanı kullanmıyoruz ama ne yapacağımızıda bilmiyoruz. Sabunla yıkamayın denniliyor netten araştırdığıma göre kaşıntısıda var çocuk uyumuyor gün içersinde duş aldırıp sabunsuz biraz rahatlıyor ama kırmızı döküntüler hala var. Ne şampuanmış anlamadım papatya özlü olduğu için  kızımın cildide hassas olduğundan yanlış ürün seçtiğimden olmuş. O şampuanın hassas ciltler olanını almamlıymışım. İyide ben nerden bileyim bitkisel şeylere alerjisi olduğunu benim gibi herkes alıp sonucu böyle bizim gibi yaşamışlardır bilmiyorum. Şimdi biz cildindeki tahrişlik için ne yapalım hocam görüşlerinizi bekliyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2013 Saat 17:57
Her zaman soyluyorum (yaziyorum).. Eger bir urunu "Bitkisel" diye kakaliyorlarsa, almayin... Zira bunlar, Saglik bakanliginin kontrolunde degillerdir... Bitkisel diye "Afyon" satsalar alacakmisiniz? Afyon de mis gibi bitki...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.