Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Novalgin damla hk.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumNovalgin damla hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 487
Mesajın Direkt Linki Konu: Novalgin damla hk.
    Gönderim Zamanı: 27 Şub 2013 Saat 02:06
Merhaba Kadir Bey,
Kızım 5 yaş 1 aylık,Çok ateşliydi dr.a gittik .Novalgin damla damlatıldı diline sanırım 4 damla bilemiyorum 18 kg kızım.Bu ilaçtan korkuyordum okuduklarımdan tek kullanımlık bir yan etki olsa olurmuydu? Sayıklıyordu çok bitkindi :((( Şimdi damla damlattılar ilacın adını gördüm uykum kaçtı.Korkulacak bir durum var mıdır? Endişe etmeli miyim tek kullanım içinde :((( Teşekkür ederim.Saygılarımla. 

Bademcikleri iltahaplıymış beyazlıkları bende gördüm aynı zamanda gripte :((( 
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2013 Saat 02:58
ateş düşürücülere dönüşümlü olarak devam edin dedi novalgin hiç verilmemiş gibi etken maddesi farklı olduğu için eve gelince novalginden yaklaşık 1 saat sonra dolvenide verdim ateşi düşmeye başladı çok terliyor sık sık fanilasını değiştiriyorum.Ama sayıklamaları devam ediyor Kadir Bey ilaçların etkisindenmidir? korkuyorum :(((
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2013 Saat 18:11
Novalgin'den korkuyorsunuz ha.... Hani cocuk ateslendiginde, hastaneye gidiyorsunuzda, serum takip atesini dusuruyorlar ya.... Iste o serumun icine, sizin o cok korktugunuz "Novalgin" konuluyor ve damardan veriliyor... Siz, agizdan verilenden bile korkuyorsunuz... Sonucta biz pek ates dusurulmesinden tarafta olmadigimizdan, Novalgin'i daha ziyede; agri on planda oldugunda, bilhassa bobrek tasi durumlarinda kullaniyoruz. Meslek hayatim boyunca hic; Novalgin'den zarar gormus birisini gormedim.. Ates dusuruculeri donusumlu vermeniz bile,  Novalgin'den daha zararlidir. Ates ile ugrasmayin, atesi cikaran hastalik ile ugrasin. Zira tehlikeli olan ates degil, ates yapan BAZI hastaliklardir. Benim ates ile ilgili makalelerimi okuyun. Sonra da eski mailleri. Cocugunuz Grip geciriyor, ilac hele antibiyotik sakin vermeyin. Benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Şub 2013 Saat 18:12
Yukarı Dön
mfurkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 34
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şub 2013 Saat 20:30
hocam novalgini görünce;bende korktuğum için baş ağrılarımda novalgin yerine arvelest diye bir ağrı kesici kullanıyorum.novalgin mi kullanmalıyım o zaman hocam.cevabınızı okuyunca sormadan edemedim...Smile
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2013 Saat 00:11
Çok teşekkür ederim Kadir Bey,korkmamın sebebi 2 yıl önce yine bir çocuk dr. novalgin dış ülkelerde toplatıldı alerji yapma riski ve kan değerlerini değiştirme riski yüksek demişti yani başka bir bilgim yok :) içim rahatladı çok ama çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2013 Saat 01:46
Resmen atiyor... Ayni etkide,  yeni,  ama daha pahali bir ilac piyasaya ciktiginda, daima eskisine camur atilir, halk korkutulurki, enayi gibi gidip o yeni ama daha pahali ilaci alasiniz.. Allerji filan yapmiyor, bazi nadir kimselerde, Trombositlerde azalma (Agranulopeni) yaptigi iddia ediliyor.. Adele ve bobrek tasi agrilarinda, ustune yoktur.. Ilacin tek kabahati; ucuz olmasidir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.