Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak tüpü sonrası kulak akıntısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKulak tüpü sonrası kulak akıntısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
efes2630 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 239
Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak tüpü sonrası kulak akıntısı
    Gönderim Zamanı: 07 Şub 2013 Saat 23:06
Sevgili Kadir bey merhaba. Kızımın kulağına 26 aylıkken, geçen sene şubat ayında tüp takılmıştı. 3 gün önce kulağından kahverengi sanki kurumuş kan gibi sert parçalar geldi. Şimdide beyaz parçacıklara karışık kahverengi akıntı devam ediyor. 3 haftadır sürekli burun akıntısı öksürük geniz akıntısı balgam çıkarma şeklinde devam eden gribimiz için bal+limon+coldmix uyguluyorum. Arada da 3 günü geçemeyecek şekilde iliadin damla kullandım. Buna rağmen tüp takılan kulakta kulak akıntısı neden olur, ne yapmalıyım. Yarın ameliyat eden doktorumuza gideceğiz -aynı zamanda bademcik ve geniz eti de alınmıştı-. Ancak sizden gelecek cevap benim için daha önemli. Şimdiden teşekkürler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 01:21
Yani 2 yasindaki bir cocuga bile bu ameliyatlari yapiyorlarsa, sizin oradaki doktorlarin gozleri baya donmus demektir. Allah yardimciniz olsun, ne diyeyim... Bari bundan sonra uyanik olun; sakin kulagina su kacirmayin ve ASLA KULAGINA DAMLA YAPMAYIN....
Yukarı Dön
efes2630 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 09:21
Değerli hocam cevabınız için teşekkürler.Bundan sonra bu akıntı için ne yapmalıyız.iliadin damlaya devam mı edelim?Eli sürekli kulağında.Ne önerirsiniz.Kaç gün daha sürer,ne yapmalıyım? Çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
efes2630 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 12:02
Hocam doktora gittik, zimaks antibiyotik, zyrtec ve onadron kulak damlası verdi. Kulak damlasını 2 gün kullanın dedi. Çarşambaya kadar geçmezse iltihabı çekmemiz gerekebilir dedi. Dışardan gelen tepkilere şöyle öksüren çocuğa antibiyotik vermezsen böyle olur, sen doktor musun, doktordan iyi mi bileceksin vs vs. Tabii ki ben doktor değilim ama doktorların en iyi bilenine danışıyorum yani size. Eminim ben ve benim durumumda kalan bir çok annenin sığınacağı tek kişi sizsiniz. Kulak akıntısı beyaz parçacıklarla birlikte artarak devam ediyor. Ne yapmalıyım? Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Değerli hocam kızımın bademcikleri siş değilken aralarında 2-3 mm kadar bir açıklık vardı ve  KBB doktoru 4. derece büyük olduğunu söyledi ve uyurken nefessiz kalacak kadar tıkanıyordu, sağlıklı uyuyamıyordu. 25 aylık iken 10,5 kg idi. Gelişimini de etkiliyor deyince mecbur kaldıkCry Yalnız kulak tüpü takılma konusu cahilliğimize geldi. Çünkü hiç kulak ağrısı, iltihabı olmamıştı.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 18:23
Sakin kulagina damla yapmayin, birakin akinti gelsin, sadece gelen akintiyi nemli bir bez veya islak mendille silin. Akinti iceriye dogru olmadikca, basiniza bir is gelmez. Antibiyotik, sadece damarlarin oldugu bolgelerde etkilidirler. Orta kulagin icine antibiyotiklerin nufuz etmeleri cok zordur. Bir tek Bactrim surubun icindeki, Trimethoprim ilaci orta kulak sivisina gecebilir. Bactrim surup; 2x1.5 olcek, 10 gun verin. Iliadin son 1-2 gunden beri kullanmiyor iseniz, baslayin.. Iliadinped damlayi; gunde 2x2'ser damla her iki burun deligine damlatin (3gun).. Sonrasinda, uyanik oldugu saatlerde; 4 saatte bir 10'ar damla damlatin. Dedigim gibi, sakin kulagina damla damlatmayin.
Yukarı Dön
efes2630 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 19:44
Kadir bey cevabınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz antibiyotiği kullanıcam yalnız 4 saatte bir 10'ar damla iliadin mi kullıcam yoksa serum fizyolofik mi? İliadini sprey olarak kullanıyoruz 1 fıs=1 damla mı? Uzakta da olsanız iyi ki varsınız. Burada sizin gibi doktor bulsak başımıza taç diye takarız. Saygılarımla,
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 22:38
1- Iliadin sprey; gunde 2x1 fis...
2- Serum fiz.; 4 saatte bir 10'ar damla.
3- Ben 30 sene muayene hekimligi yaptim, beni anlayan hasta ailesi sayisi, gelenlerin ancak 1/4 u kadardi. Gelen 4  hastadan ancak 1'i devam ederdi..
Yukarı Dön
efes2630 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2013 Saat 06:53
Cici bici hapları çikolatalı draje diye yutmak isteyen hasta çok hocam. sorularım bitmiyor ama bu kulak akıntısı ne zaman geçer hocam ve başka bir etkisi olur mu? Çarşambaya kadar geçmezse iltihabı çekicez dedi doktorumuz.ne önerirsiniz?yatıralım mı? Bir de kızımda ateş ve burun akıntısı başladı.Grip midir kulakla ilgili midir?teşekkürler.saygı ve sevgilerimle.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.