Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Aşılar & Hastalıklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bronşiliot
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubronşiliot

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şub 2013 Saat 11:00
tekrar selam kesinlikle kadir beyin söylediklerinin dışına çıkmassan bir sorun olmuyor biz 5 senedir ne hastalıklar geçirdik yapmak biraz zor oluyor ama sonuç etkili oluyor umarım iyileşmiştir kolaylıklar
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şub 2013 Saat 12:09
merhaba
nasil oldu oglun
benim oglum ilk bron$iylot oldugunda 6 aylikdi, nebulisator vermi$lerdi bi kaç defa verdim ilaci kadir bey içinde kortizon var daha kotu edecek çocugu dedi bende kestim
sonra kadir beyin dedikelriyle devam ettik geçti ama yine tekrarladi saymadim kaç defa bron$iylot oldu besi altiyi geçmi$tir o kesin, iki defa bron$it dendi
SIK SIK farenjit olur otit le  beraber , ne ararsan sayar bazen dr , 3 ya$inda sayilir $imdi
genelde kadir beyi dinliyorum ben, ant verdigim bi kaç defa dir ate$ du$urucude oyle , soguk alginligini ilaçlarini eve bile sokmam
boyle boyle bagi$ikligi guçlenecek in$
çok zor anne olunca, gece uykusu olup oksurukden uyyamayan  yavrunun ba$inda beklemel çok zor ama geçiyor hepsi , bizde ate$ çikar her seferinde o yuzden daha kisa suruyor hastalikalr 10 gun içinde hasta olup iyile$iyor
10 gunde uzunda aylarca surmesinden iyidir herhalde :)
Yukarı Dön
ahzer Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 27
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 02:00
Orjinalini yazan: febaa2 febaa2 Yazdı:

tekrar selam kesinlikle kadir beyin söylediklerinin dışına çıkmassan bir sorun olmuyor biz 5 senedir ne hastalıklar geçirdik yapmak biraz zor oluyor ama sonuç etkili oluyor umarım iyileşmiştir kolaylıklar
teşkler febaa daha iyleşmedi oğlum malesef bende kadir beyin dediklerini uyguluyorum bazende pes ediyorum..her iki şekildede bu hırıltı gecmiyo:(sadece grip olduğunda artıyo sonra azalıyo..
Yukarı Dön
ahzer Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2013 Saat 02:06
Orjinalini yazan: MaRaL MaRaL Yazdı:

merhaba
nasil oldu oglun
benim oglum ilk bron$iylot oldugunda 6 aylikdi, nebulisator vermi$lerdi bi kaç defa verdim ilaci kadir bey içinde kortizon var daha kotu edecek çocugu dedi bende kestim
sonra kadir beyin dedikelriyle devam ettik geçti ama yine tekrarladi saymadim kaç defa bron$iylot oldu besi altiyi geçmi$tir o kesin, iki defa bron$it dendi
SIK SIK farenjit olur otit le  beraber , ne ararsan sayar bazen dr , 3 ya$inda sayilir $imdi
genelde kadir beyi dinliyorum ben, ant verdigim bi kaç defa dir ate$ du$urucude oyle , soguk alginligini ilaçlarini eve bile sokmam
boyle boyle bagi$ikligi guçlenecek in$
çok zor anne olunca, gece uykusu olup oksurukden uyyamayan  yavrunun ba$inda beklemel çok zor ama geçiyor hepsi , bizde ate$ çikar her seferinde o yuzden daha kisa suruyor hastalikalr 10 gun içinde hasta olup iyile$iyor
10 gunde uzunda aylarca surmesinden iyidir herhalde :)
teşkler maral cvbın için bizde nebüziletörle ventolin ve pulmicort veryorduk.iyleşiyodu ama 1 2hafta snra tekrar başlıyo.kadir beyle knuştuktan sonra ilaç vermiyorum artık sadce ventolini çok sıkışınca veriyorum:(peki senin oğlun nsl geçi,riyor bronşiliotu?bnm oğlum ilk öksürükle başlıyo iki gün içinde göğsüne iniyo hırıltı..nefes alışverişleri 50 yi buluyo.pek ateşlenmiyo ama.ventolin ve pulmicorttan snra rahatlıyo ama tam anlmıyla gecmiyo..cok cnm sıkılıyo..oğlumun iki doktora götürüyorum biri alerji uzmanı prof.diğeri uzman doktor.ikiside kızıyo bana bu ilaçları kullanmadığın sürece düzelmez bu cocuk diyorlar..
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şub 2013 Saat 11:56
ben o kortizonlu ilaci iki uç fis verdim ba$kada vermedim canim ..
bide ilk ki$imizda yani 1 ya$ina kdr bron$iyolit oldugunda kine terapisi aldi, yani masaj a goturuyordum, oksurtup çikartmaya çali$iyolardi cigerlerine masaj ve baski ile , karda ki$da gittigimi hiç unutmam
bi keresinde bron$iyolit dendi, hafta sonu  nobetçi kineye gitmk zorunda kalmi$tim o kdr doluydu , sabah goturdum oglumun hiriltisi oteki odadan duyuluyordu, kine ci bile $a$irmi$ti çok dolu cigerler diye , sonra dediki aksam ustude gelin bu halde yarini beklemesin çocuk dedi , eve geldim balli limon veriyordum birden oyle oksurduki kustu bi avuç kadar hepside balgamdi gozumle gordum
o gun rahatladi oglum, ertesi gun yinede goturdum randevusuna çok az var temiz sayilir dediler ..

yani biz hepsini balli limon serum fiz wicksle fln atlattik diyebilirim, ben kolay kolay kadir beyin dediginden çikmam..
iki gun oksurup uçuncu gun hemen kusmaya ba$lardi çok zor gunlerdi ama geçti $ukur ..
Yukarı Dön
ahzer Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2013 Saat 16:42
Orjinalini yazan: MaRaL MaRaL Yazdı:

ben o kortizonlu ilaci iki uç fis verdim ba$kada vermedim canim ..
bide ilk ki$imizda yani 1 ya$ina kdr bron$iyolit oldugunda kine terapisi aldi, yani masaj a goturuyordum, oksurtup çikartmaya çali$iyolardi cigerlerine masaj ve baski ile , karda ki$da gittigimi hiç unutmam
bi keresinde bron$iyolit dendi, hafta sonu  nobetçi kineye gitmk zorunda kalmi$tim o kdr doluydu , sabah goturdum oglumun hiriltisi oteki odadan duyuluyordu, kine ci bile $a$irmi$ti çok dolu cigerler diye , sonra dediki aksam ustude gelin bu halde yarini beklemesin çocuk dedi , eve geldim balli limon veriyordum birden oyle oksurduki kustu bi avuç kadar hepside balgamdi gozumle gordum
o gun rahatladi oglum, ertesi gun yinede goturdum randevusuna çok az var temiz sayilir dediler ..

yani biz hepsini balli limon serum fiz wicksle fln atlattik diyebilirim, ben kolay kolay kadir beyin dediginden çikmam..
iki gun oksurup uçuncu gun hemen kusmaya ba$lardi çok zor gunlerdi ama geçti $ukur ..
sağol cnm cvbın için..keşke benimkide kusabilse.yok kusmuyo cocuk o kdar uğraşıyorum.genede kusmuyo..oöle bi hırıltı hal,inde geziyo..şimdide ishal oldu:(cnm nerde oturuyosun sen ben ankarada oturuyorum.kine terapisi nsl oluyo?ilk defa duydum açıkcası fayda ediyosa bende götürmek isterim.senin oğlun kaç yaşında şimdi?kusura bakma cok soru sordum ama..bazen kendimi cok çaresiz hissediyorum.seninde başından gecmiş anlıyosundur beni..
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2013 Saat 22:33
Orjinalini yazan: ahzer ahzer Yazdı:

sağol cnm cvbın için..keşke benimkide kusabilse.yok kusmuyo cocuk o kdar uğraşıyorum.genede kusmuyo..oöle bi hırıltı hal,inde geziyo..şimdide ishal oldu:(cnm nerde oturuyosun sen ben ankarada oturuyorum.kine terapisi nsl oluyo?ilk defa duydum açıkcası fayda ediyosa bende götürmek isterim.senin oğlun kaç yaşında şimdi?kusura bakma cok soru sordum ama..bazen kendimi cok çaresiz hissediyorum.seninde başından gecmiş anlıyosundur beni..

est canim istedigini sorabilrisin , ben fransadayim TR de varmi bilmiyorum bu uygulama :(
oglum nisan da 3 ya$ini bitirecek 2010 dogumlu ..
balli limonla olan kusma ba$kaydi, 2 sene geçmi$ unutmami$im bak ne kadar yer etmi$ bende , a zve oz olmu$tu yani :)

diger kusmalarinda sadece midesi bo$alirdi balgam falan goremezdim
zar zor birikdirip^emzirdigim anne sutlerini az mi kustu ben a zmi agladim sut bo$a gitti diye :) guluyorum $imdi geçmi$ zaman , o zamanlar gulemiyordum tabii

az kaldi havalar isininca duzelir canim in$alalh, uzme bu kadar kendini
bize o kadar çok bron$iylot dendiki benim için grip le ayni gibi , kulagim duya duya a$ina oldu resmen, hiç $a$irmouorum
bron$ite uzulmu$tum ilk duydugumda ondada ali$tim

ama biliyormusun bu sene okula ba$lamsina ragmen o kadar SIK hasta olmuyor
2 hastalikli KI$ Geçirince  bunyesi artik savunmaya ba$ladi galiba
onceki senelere  anzaran az dr a gittik bu sene

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.