Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Burun Aspiratörü hk.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBurun Aspiratörü hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 539
Mesajın Direkt Linki Konu: Burun Aspiratörü hk.
    Gönderim Zamanı: 15 Kas 2012 Saat 12:55
Hocam şimdi kullanmıyorum ama bebeğim 4 aylıkken burun aspiratörü almıştım burun deliklerinden pislik olduğunu görüyordum. Kuru pislik olmadığı için serum fizyolojikle yumuşatmadan otri bebenin burun aspiratörüyle hafif bir basınçla çekiyordum ve pislik dışarı çıkıyordun.
Bunu yakşalık bir 4 ay bu şekilde kullandım. Şimdi kulak temizleme çöpüyle fazla içeri sokmadan hemen alıyorum. Pamuğa yapışıp kolayca çıkıyor. Şimdi ben serum fizyolojik kullanmadan basınçla pisliği çekiyordum ya bebeğin burun içi yapısına zarar vermişmiyimdir. Herhangi bir kanama olmuyordu. Bu geniz eti ile ilgili yazıları okudumda ve burun damlalarının zararlarını açıkcası kafam karıştı. Bebeğim 1 yaşında. Değerlendirirseniz sevinirim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2012 Saat 18:41
Burun aspiratorleri zarar veremez, zira burun boslugunun arkasi acik oldugundan, zarar verebilecek kadar bir "negatif basinc" (vakum) olusamaz. Buna mukabil, kulak yolu bir tek disa acildigindan, orada bu islem, dikkatli yapilmazsa, zarar verebilir. Burun damlalari; pes-pese; 3-5 gunden fazla kullanilirlarsa zararli olabilirler. Serum fiz. ler bu gruba girmiyor, onlari istediginiz gibi kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2012 Saat 11:27
Hocam o zaman içim rahat olsun değil mi? Serum fizyolojik sıkmadan burundanki pisliği çekmem bebeğim kulağında bir zarar oluşturmamıştır değil mi? olsa idi bunu fark ederdik değil mi? hocam birde bugün bebeğimin 1 yaş aşıları vardı onları yaptırdık. Gelişimini değerlendirimisiniz.
Bebeğim 15 kasım 2011 doğumlu.
2990 gr ağırlığında 49 cm boyunda doğdu.
Şimdiki gelişimi : Kilo 10 kg. Boy 81 cm. değerlendiriseniz sevinirim.
Birde doktor geçen hafta grip olduğu için bebeğimi muayene etti ciğerleri temiz ama hafif bir geniz akıntısı var birşey yapmanıza gerek yok kendiliğinden geçecek dedi. ! hafta 10 günü buluyor dedi bebeklerde grip sonrası iyileşme dedi. Sizde beni aydınlatırsanız sevinirim.Saygılarımla.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2012 Saat 19:41
Gelisimi icin "cinsiyetini"yazmaniz gerekli. Bebegim lafi cinsiyet belirtmiyor.
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2012 Saat 20:56
Haklısınız Hocam özür dilerim bebeğimin cinsiyeti kız . Aşı yapılıp geldik ya biraz gergindim özür dilerim sizden saygılarımla.
15 kasım 2011 doğumlu. 2990 gr ağırlığında 49 cm boyla doğdu.
Bügün kü değeri 10 kilo 81 cm.
Hocam bebeğim bundan yaklaşık 2 ay öncesinde ishal olmuştu. 4 gün boyunca epey bir kustu iyice süzüldü ve zayıflamıştı. O vakayı yaşamasaydık kilosu daha fazla çıkardı. Yemesi yeni yeni düzeldi diyebilirim. Diş çıkarıyor onunda vermiş olduğu huzursuzluk ve iştahsızlık zaman zaman oluyor. Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kas 2012 Saat 01:32
Asi niye "gerginlik' yaptiki??
Gelismesi: 8cm boy fazlasi , 800 gramda, agirlik fazlasi var. 18 aylik kiz cesametinde. Aman ha bundan daha fazla kilolu olmasin. Boyuna gore 1 kilo eksik gibi gozukuyor, bu sizi sasirtmasin.
Yukarı Dön
özüdoğru Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2012 Saat 09:04
hocam her aşı sonrası kızım da acayip huzursuzluklar oluyor. Onları düşündükçe inanın aşı yaptırmak dahi istemiyorum ama tabi bu mümkün değil. Hocam multitabs veriyordum ben bebeğime şimdi 1 yaş bitti ya artık verip vermemem konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
Hocam burun aspiratörü ile ilgili verdiğiniz bilgiye teşekkür ederim. Sağolun. Benim serum fizyolojik sıkmadan burun pisliğini çekmem zarar vermemiştir o zaman içimi rahatlatayım değil mi? Teşekkür ederim saygılarımla.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2012 Saat 19:05
1- O kadar cok "huzursuzluk" sebebi oluyorsa, asilardan sonra 1 ParaNox120 fitil veya 1 olcak Calpol verin.
2- 1 yasindan sonra; senede 1 defa 1 ampul Dvit3 icirmeniz cok pratik, rahat ve ucuz bir cozumdur. Bir sene boyunca hic gunes gormeyenlere; 6 ayda bir de olur.
3- Hayir, bir zarariniz olmadi, istesenizde olamaz zaten..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.