Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Benal Büyükgebiz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Pili Asimetrisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumPili Asimetrisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aysegulce Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1814
Mesajın Direkt Linki Konu: Pili Asimetrisi
    Gönderim Zamanı: 25 Ara 2007 Saat 16:09
   İyi günler Benal Hanım. Öncelikle geçmiş bayramınızı kutlarım.
 5.5 aylık oğlumun sağ bacağının diz kapağı ile kasığı arasında bir boğumu var fakat sol bacağında böyle bir boğum yok. Doğduğu günden beri kontrol eden doktoru gerek kendi muayenesi sonucunda, gerekse çekilen kalça grafisi sonucunda herhangi bir probleme (kalça çıkıklığı vb.)rastlamadığını söyledi. (Pili asimetrisi diye bir durumdan  şüphelenmişti.) Fakat bir anne olarak bu konu beni hala endişelendiriyor. Bu yüzden sizin fikirlerinizi de öğrenmek istedim. Bu önemli bir sorunun belirtisi olur mu? Yoksa sakıncasız bir durum mudur? Yada ileride fark kaybolur mu? Zaman ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
benalbuyukgebiz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1788
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2007 Saat 09:12
Merhaba...
Pili asimetrisi benim öğrenciliğimde doğuştan kalça çıkığı açısından dikkat çekici bir bulgu olarak öğretilmişti. Ancak daha sonra yapılan bilimsel araştırmalar aralarında çok da belirgin bir ilişki olmadığını gösterdi. Ayrıca, muayene ve tetkik esastır. Özellikle de kalça grafisi çekilmiş olduğuna göre yapılması gerekenler yapılmış diye düşünüyorum. Bunun dışında hiç bir önemi yoktur. Sevgiler...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.