Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sinek ısırıkları ve uyku problemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumsinek ısırıkları ve uyku problemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
betuldem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 136
Mesajın Direkt Linki Konu: sinek ısırıkları ve uyku problemi
    Gönderim Zamanı: 26 Tem 2012 Saat 14:35
hocam merhaba.oğlum geceleri uyumakta çok güçlük çekiyor her gece onu uyutmak bir eziyete dönüşüyor dün gece biraz geç banyo yaptırdık dahada uzun süre uymadı.tavsiye edebileceğiniz bişiy var mı?
bir de sivrisinek ısırığına karşı ne yapabiliriz? bitkisel diye satılan spreylerden kullansak olurmu?3.5 aylık daha.sinek ısırdıktan sonraki gün kızarıklık oluyor bir sonraki gün ise kabarıyor.su toplar gibi oluyor yüzeyi.size sormadan bişiy kullanmak istemiyorum.şimdiden teşekkürler..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113103
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Tem 2012 Saat 15:58
Geceleri sıcaktan uyuma güçlüğü çekiyor olabilir. Klima veya vantilatör deneyin.
Sineklerin ısırmasını önlemek için; SinKov veya Off sprey lerden kullanabilirsiniz. Isırıldığında, Fenistil jel kaşıntısını alır.
Yukarı Dön
betuldem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağu 2012 Saat 23:01
hocam merhaba iyiki sizi tanımışım.Allah razı olsun sizden.hocam bugün bebeğimin 4 aylık kontrolüne gittik doktorumuza sinek ısırmaları için fenistil jel yazmasını istedim.almış yanına çeşitli firmaların broşürlerini bana bella b nin şu ürünü var bitkisel onu sür diyor.uyuma güçlüğü çekiyor diyorum şu markanın uyku şurubunu alın sabah aksam içirin diyor.neden böyle herşey paraya dökülmüş?dediğiniz gibi ortama uymuş bunlar.yine yeni doktor arayacağım.uyusun diye çocuğuma şurup mu vereyim?geçen ayda zaten gereksiz ilaç aldırmıştı bize.şimdi size birkaç sorum var hocam
1-evimiz çok sıcak değil, gerektiğinde klimayı da açıyorum.sırtı yere geldiği anda ağlamaya başlıyor.bu ayda uykusu düzene girmelimiydi?
2-multitabsa mı devam edeyim dvit3 mü daha iyi olur?
3-bu ay demir damlasına başlanacak bir ara ferro sanolun toplatıldığını duydum ferrum hausmann mı alayım?
4-ek gıda adına herhangi bişiy vermeli miyim?meyve suyu filan tattırmak gerekir mi?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2012 Saat 10:29
1- Çocuklarda yaş ilerledikce uyku süreleri azalır. Eskisi gibi çok uyumasını beklemeyin. Bilhassa gündüzleri uyutmayınki, gece uyusun.
2- MultiTabs'ın içinde, hem Dvit3, hem A ve C vitaminleri var.
3- Hiçbir demir ilacını "ezberden" vermeyin. Ancak; HGB değeri, 9.5g/dl olursa, verebilirsiniz.
4- İlk 6 ay içinde "hiçbir" ek gıdayı vermeyin. 6. aydan sonra da ancak, anne sütünden yer kalırsa.       ( 82 yılından beri 6 anne sadece anne sütü verebildi. )
Yukarı Dön
jade05 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 74
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağu 2012 Saat 00:18
Konuyu görünce aklıma geldi yeni konu açmayın dedim.
Hocam 
1) raid sivrisinek kovucu hani bu prize takılanlardan zararı varmı kullanabilirmiyiz yattığı odada??
2) 1 yaşında oğlum için sadece diş ilacı kullanıyorum başka ek vitamin mutlaka kullanmam gerekirmi.(kan  değerleri normal)

Düzenleyen jade05 - 05 Ağu 2012 Saat 00:22
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağu 2012 Saat 12:12
1- Bu tip sinek kovucular, sineklere bile zarar vermezler, çıkartıkları koku bir "Shelltox" değildir. Bunların çalışması;  Çıkardıkları özel koku, sinekler için özel bir haberleşme hormonu (feramon) olup, sivrisineğe "-hareketsiz kal-" komutu verir. Bu sebeplede, elektrikler kesildiğinde, konduğu satıhtan hemen hücuma geçer.
2- Gerekmez, sadece güneş, hiç görmeyen bir çocuk ise, arada bir Dvit3 vermeniz iyi olur.
Yukarı Dön
betuldem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağu 2012 Saat 12:16
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam.bir sorum daha olacaktı onu unutmuşum hocam bebeğimin burnu tıkanıyor yani nefes almasından anlıyorum ama bakıyorum görünürde bişiy yok.o burun aspiratörleriyle çıkaramiyorum.bu burun tıkanıklığını nasıl açabilirim?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağu 2012 Saat 12:33
Her burun tıkanıklığı, ifrazat nedeni ile olmaz, büyük bir çoğunluğu; burun içi dokusundaki "ödem" nedeni ile olur. Bunları fazla kurcalarsanız, burun kanaması olur.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.