Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sizce oğlumun nesi var?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumsizce oğlumun nesi var?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4651
Mesajın Direkt Linki Konu: sizce oğlumun nesi var?
    Gönderim Zamanı: 07 Tem 2012 Saat 23:13
merhaba Kadir Bey, kolay gelsin. biraz detaylı yazacağım. 24.kasım.2008 doğumlu 18 kilo bir oğlum var. maşaallllaaah güçlü bir bünyesi vardır. 2 akşam önce boğazım ağrıyor dedi. ateşi çıktı. 39,2 gördüm. ılık banyo, ibu...bir türlü olmadı. acile gittik. 13 damla noval... verdiler.kulakları temiz. burun akıntısı yok. boğazında beyaz ve kızarık lekeler vardı. boğaz kültüründe beta çıkmadı. antibiotiğe gerek yok dedi doktor. o gece 4 saatte bir ibu..ile yüksek ateşle geçti. çok şükür sabah itibari ile ateş düştü. ne güzel atlattık derken bugün oğlum kulağım ve boğazım ağrıyor dedi. eller ve ayaklarda başlayıp tüm vücudunu saran kırmızı lekelerimiz oldu. bazıları su toplamış gibi. ağız içinde, damakta kırmızı noktalar var. dilinin ucunda ve dudak kenarında da varlar...bol sıvı veriyorum. ellerimizi sık yıkarız. kreşe gitmiyor. parka çıkarıyorum. bugün tekrar acile gittik. sağ kulakta otit var dolmuş dedi. antibiotik agu....verdi. şimdiye kadar sadece 1 kere kullanmıştık.ben sinus rinse yapıp burun, geniz, boğazı sık sık temizliyorum. burun-ağız spreyi verdi. kızarıklar için antibakteriyel krem verdi. harnup pekmezi içer oğlum, doktor kara dut pekmezi verdi. ben 6. hastalık geçirdiğini ve döküntülerin ondan olduğunu düşünüyorum. doktora göre 2-3 gün içinde kızarıklar feci bir hal alıp, yemesine engel olup seruma gereksinim olabilirmiş. başka çocuklara da geçer dedi. kalp krizi geçirebileceğim tablolar çizdi. sizce oğluma ne olmuş? ne zaman sağlığına kavuşur? doktorun verdiği ilaçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? çok teşekkür ederim. Türkiye'den selam ve sevgiler..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Tem 2012 Saat 12:49

Çocuğunuz, "El,Ağız & Ayak Hastalığı ( Hand,Foot&Mouth Dısease ) geçırıyor. Bu aralar, Turkıye'de böyle bir salgın var. Vırütik olduğundan bir tedavisi yok. Agız içindeki yaralar çok rahatsızlik verirse, "Dentinox jel" den sürebilirsiniz. 6. Hastalık 2 yaşından sonra görülmez. Herhangi bir yan etkisi yoktur, kendıliğinden geçer. Kalp krizi geçireceğiniz bir durum yoktur.

Yukarı Dön
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Tem 2012 Saat 10:12
çok sağolun Kadir Bey, otit tanısı için sizce antibiotik kullanmamız gerekli mi? yoksa bu ağız içi aftlarının yansıttığı bir kulak ağrısı mıdır? kendim 19 haftalık hamileyim. sanırım hastalık bana da geçti. dünden beri aşırı halsizlik, eklem ağrısı, iştahım sıfır, terlemelerim var...bebeği etkiler mi? teşekkürlerSmile
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Tem 2012 Saat 14:22
Eğer; kulak ağrısı varsa, sadece "İliadin ped. burun damlası" ndan günde 2x2 şer damla her iki burun deliğine (3 gün) damlatın.
Yukarı Dön
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2012 Saat 10:57
Kadir Bey merhaba, oğlumun tam elleri ayaklarında ve ağzındaki kızarıklıklar geçti derken...tüm vücudunu saran kızarıklar oldu dün akşam. yine virütik mi? alerji mi? bilemedim canımı feci sıkıyor...yüzünde de var..isilik değil. kızamık değil. iştahı da azaldı..sağlık ocağındaki doktor anlayabilir mi? sizce ne yapmalıyım?teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2012 Saat 22:57
Bilemem ya görmem lazım, yada bir resmini gönderin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.