Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gözde çapak öksürük ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGözde çapak öksürük ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6954
Mesajın Direkt Linki Konu: Gözde çapak öksürük ateş
    Gönderim Zamanı: 12 May 2012 Saat 11:39
Merhaba Kadir bey

Oglum 11 aylık  gözleri 2 gündür çapaklanıyor pamuklu su ile siliyorum
ama geçmedi saglık ocagına götürdüm dün göz nezlesi ve grip oldugu söylendı
Pedıtus surpup 100 ml  netira göz damlası verildi 3 kez damlatın yazılmıs
Gece atesı 38 bucuklarda hapsuruyor ve oksuruyor  hafıf burun akıntısı var
ates ıcın mınoset surup verıyorum

Asırı terlıyor bırde uykusuzuz  ağlamaktan yemekte yemiyor...
Yorumunuz ıcın sımdıden teşekkürler

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2012 Saat 17:37
Siz hic verdiginiz ilaclarin ustunu okumazmisiniz??? Peditus ve Minoset; her ikiside "Parasetamol" ihtiva ettigi icin, yanyana verildiginde (bir muddet sonra) ZEHIRLENME yapar. Artik simdiki doktorlar ilaclarin iceriklerini bilmedikleri icin is size dusuyor. Eve giren her ilacin icerigini okuyun. Ayrica Peditus bu yas icin son derecede zararli bir ilactir.  Oksurugu baskiladigi icin, cocuk oksurmeyecek, ifrazat Akcigerlerde birikecek, hiriltilar baslayacak. Zaten doktorunda istedigi bu hiriltilarin duyulmasidir. Ondan sonra cocugunuz "Astimlilar" kervanina dahil olacak ve bir daha hic doktorlardan cikamayacaksiniz.  Sadece goz damlasini kullanin. Nezle icin sadece benim anlattiklarimi uygulayin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 12 May 2012 Saat 17:38
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2012 Saat 21:28
Doktor bırı ates dusurucu bırı soguk algınlıgı ıcın dedı
atesı oldu gece sadece mınosetı verdım dıgerlerını sıze soylemeden kullanmadım
atesı cıkınca mınosetı vermeye devam edeyımmı?
Pedıtusu kaldırıyorum ıcerıklerınıde artık hep okuyacagım
sevgıler

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 May 2012 Saat 05:53
Hayret bir sey. Bu doktor her iki ilacinda "Parasetamol" oldugunu nasil bilmez?? Nerede ise her receteye yazilan bu ilaclarin icerigini bilmiyorsa, demekki  digerlerini  hic bilmiyor. Her ile bir Tip Fakultesi acarlarsa, olacak olan budur.
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 May 2012 Saat 08:35
Hocam tekrar merhaba
Oglumun gece atesı tekrar yükselıp dusuremeyınce acıle gotrduk
Ordada Dr Kongest surup vermıs grıp dıye ondada parasetemol var hangısını vereyım
Mınosetı atesı olunca verıyordum pedıtusu kaldırdım vermıyorum
Şimdi mınosetımı vereyım kongestımı ???

Birde rahatlatıcı olsun dıye bıtkı cayı vermem uygunmu papatya rezene ıhlamur gıbı..

Sevgıler

Düzenleyen peperutka - 13 May 2012 Saat 08:37

<
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 May 2012 Saat 19:16
Kongest ve Peditus grubu ; HICBIR ilaci HICBIR zaman kullanmayin. Atesiniz 4-5 gun (gece) olacak. Hicbir ilacla da duzeltemezsiniz. Siz boyle atesten korktugunuz surece, daha cok ilac yuklenirsiniz. Her gittiginizde tedavi agirlasacak haberiniz olsun. Bu gecede atesi dusmedi diye tekrar giderseniz size; ( cok vidi-vidi etmeyin diye) 10 igne dayiyacaklar haberiniz olsun. Cay, rezene ve ihlamurda iyi gelen "kaynar suyun" sicakligidir. Cocuklara da kaynar olarak veremiyeceginize gore hic bir faydalari olmayacak. Bunlar hep konusuldu, lutfen eski mailleri okuyun. Cocugunuz Grip geciriyor, en az; 2-3 hafta nezle hali devam edecek.    

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 13 May 2012 Saat 19:17
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2012 Saat 07:39
Orjinalini yazan: Dr.KadirTugcu Dr.KadirTugcu Yazdı:

Kongest ve Peditus grubu ; HICBIR ilaci HICBIR zaman kullanmayin. Atesiniz 4-5 gun (gece) olacak. Hicbir ilacla da duzeltemezsiniz. Siz boyle atesten korktugunuz surece, daha cok ilac yuklenirsiniz. Her gittiginizde tedavi agirlasacak haberiniz olsun. Bu gecede atesi dusmedi diye tekrar giderseniz size; ( cok vidi-vidi etmeyin diye) 10 igne dayiyacaklar haberiniz olsun. Cay, rezene ve ihlamurda iyi gelen "kaynar suyun" sicakligidir. Cocuklara da kaynar olarak veremiyeceginize gore hic bir faydalari olmayacak. Bunlar hep konusuldu, lutfen eski mailleri okuyun. Cocugunuz Grip geciriyor, en az; 2-3 hafta nezle hali devam edecek.    

Çok teşekkürler yeni anne olunca acemilikte artıyor sevgilerSmile

<
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.