Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 5 gün süren ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum5 gün süren ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 168
Mesajın Direkt Linki Konu: 5 gün süren ateş
    Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 03:36
kadir bey merhabalar..şu an ne yapacağını bilemeyen bir anneyim çaresizlik içinde nette ilaçları tedavileri araştırırken forumu okudum yazmaya karar verdim bende hemen...oğlum 25 aylık.5gündür ateşimizi düşüremiyoruz çok inatçı bir ateşimiz var..hiçbir ateş düşürücü 1.5 saatten fazla idare etmiyor hemen 40 lara fırlıyor ateşi..ilk gece hemen acile götürdük orda novalgin ateş düşürücü iğne yaptılar kan testleri yapıldı crp 1.32 çıktı diğer hemogram normal çıktı boğazları şişmiş faranjit tonsilit teşhisini koydu ve klamoks 400 mg lık antibiyotik ve iki tane ateş düşürücü yazıp eve yolladılar..3 gün devam ettik bu ilaçlara fakat ateşini düşüremeyince yine kendi doktorumuza gittik hemen o da bronşit olmuş dedi..antibiyotiği değiştirdi makrol 125mg.bricanly ve ventolin şurup verdi..onlarında 3. dozunu kullanmamıza rağmen ateşimiz hala düşmeyince çok endişelendik ve hemen acile götürdük yine..orda da kan tahlilimiz yapıldı crp sine bakıldı 2.0 çıktı diğer hemogram yine normal gözüküyor dedi..dinledi bronşit dedi gribal enfeksiyon geçiriyor dedi..nazofaranjit diye teşhis koydu bir grip ilacı ve benical şurup yazdı ve yolladı..şimdi ben ne yapayım hangi tedaviye inanayım..oğlum bronşitmi değilmi ve en önemlisi artık ben ateşini nasıl düşüreceğimi bile bilmiyorum gözümün önünde inliyor çocuğum hemen baygınlık geçiriyor..ne olur bir yardım eli uzatın bana yazacaklarınız benim için çok önemli çok çaresizim
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 03:45
bu arada wbc değerinide yazmak istedim kadir bey..ilk tahlilinde 8.3 bu gece yaptırdığımız tahlilde 6.61 diyor.. ben zatürreden korkuyorum zatürre olması mümkünmüdür yada başka ne olabilir.. artık gittiğim doktorları ona göre yönlendirmek istiyorum..cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 05:14
Basindan beri sizi aldatiyorlar. WBC degeri hep dusuk, hic bir zaman antibiyotik gerekecek bir durum olusmamis. Gripler; 4-5 gun, nadiren 1 hafta ates yapabilirler. Oksurugu kesmediginiz surece akcigerlere inmesi cok nadirdir. Sakin "Grip ilaci ve bilhassa Benical'i" kullanmayin, oksuruk kestiginde, esas akcigerlere iniyor. Oksuruk hastalik degil, vucudun savunmasidir. Bu ilaclar yuzunden boyle Astimlar, Bronsitler gunumuzde artmis durumdalar. Doktor veriyor bu ilaclari, cocuk hastanelik oluyor, hem doktor kazaniyor, hem hastane. Ondan sonrada meshur doktor oluyorlar. "Hayat kurtaran doktor." oluyorlar. O doktorlarin hicbirini dinlemeyin, benim bu konudaki makale ve eski mailleri okuyun, goreceksiniz. Sadece; Limonlu bal, Serum fiz. ve ColdMix kullanin. Hepsini toplasaniz; 10TL etmez.  

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 17 Mar 2012 Saat 05:17
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 11:39
kadir bey cevabınız için çok teşekkür ederim inanın içimi ferahlattınız şimdi bütün eski mesajlarınızı okuycam faydalanıcam inşallah çok teşekkür ederim tekrar

Düzenleyen LİVANELİ - 17 Mar 2012 Saat 11:58
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 14:09
kadir bey eski mesajlarınızı okurken virütik zatürre gibi bir konudan bahsettiğinizi okudum..grip zatürreye çevirirmi..bide nefes alımından bahsetmişsiniz oğlumun nefes alımı baya hızlı tam sayamıyorum ama saniyede alıp veriyor hemen peş peşe ..ve hırıltılı yani daha doğrusu sanki cızırtılı gibi bir ses ..antiyi bıraktım bugün vermedim mesajınızdan sonra ama eğer zatürreyse bunu nasıl hangi testle anlıycam ve tedavisi nasıl olucak
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 17:01
hocam şimdi oğlumun nefesini saydım uykusunda uyanık uykudayken farkedermi bilmiyorum ama 40 civarı..ve en çok dikkat ettiğim nokta ise nefesini alırken ses yok fakat verirken cızırtı gibi ses ve bu benim aklıma hemen astımı getirdi ve çok endişelendim ...ne yapmam gerekiyor şimdi hiç bilmiyorum kendim astım hastası olduğum için oğlumdada bunu düşünmek beni deli ettiCry
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2012 Saat 19:16
Nefes verirken "cizirti" duymaniz; bronslarda bir spazm oldugunu dusundurur. Spastik bronsit olabilir. Bricanyl; gunde 3x1 olcak baslayin. Ilaveten Serum fiz, limonlu bal ve ColdMix'e devam edin. 2-3 gun sonra sonucu yazin. Viral zaturre de antibiyotik kullanmiyoruz.
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2012 Saat 20:38

tekrar merhaba hocam..dediğiniz gibi bricanly şuruba başladım..oğlumun ateşi düştü dünden beri..37.5 larda seyrediyor buna düşük diyorum artık şükürler olsun 8 gün sonra..ballı limon tonimer cold mix e devam ettim ara vermeden..şu an akıntısı burundan başladı gibi ama bir türlü sökemiyor arada koyu yeşil akıntısı geliyor ama çok az o da hafif ateş yapıyor sanırım ...ve çok kötü öksürük başladı iki gündür sabaha kadar uyutmuyor çocuğu ciğerleri sökülcek snaıyorum..gece kuru kuru öksürüyor gündüz balgam çıkartıyor fakat çıkartmayı bilmediği için yutuyor tabi..fakat benim sorum malesef şu bronşit meselesiyle igili..nefes alıp verirken o tiz ses hala geliyor..ciğerlerini dinlemeye çalışıyorum hırıltı değilde bir ıslık sesi gibi ses var bunu farkedebiliyorum...ne zaman geçecek bu ses şuruba kaç gün daha devam edicem..endişelenmeye başladım artık ben ciğerlerinin daha kötüye gitmesinden korkuyorumm..bundan sonra nasıl devam edicem tedaviye..ve burnunun akması için ne yapabilirim başka evde nebilizatör var onu tutuyorum akşamları sadece buhar olarak 5 dakika  yumuşasın diye ama yanlışmı yapıyorum hocam..bu horıltı balgam atmaya devam ettikçe geçermi

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.