Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Ben de Anne Olunca Anladım
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - tek cocuk mu iki mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konutek cocuk mu iki mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cansew Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 222
Mesajın Direkt Linki Konu: tek cocuk mu iki mi?
    Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 01:27
selam arkadaslar coktandir yazamiyordum is ve de kizimi büyütügüm icin biraz bos biraktim buralari neyseki yine geldim ve de sizlere bir sorum var.
Ben ve esim ikinci cocuk hakinda konusmaya basladik ve karar veremedik henüz ikinci bir cocugu bu zamanda dünyaya getirsek mi , tabiki zorluklari cok ben misal kendimi hazilamaya calisiyorum acaba basarabilirmiyim ikisinede ayni ilgiyi gösterebilirmiyim ilk cocuga insan ister istemez ilgi fazla oluyor ikincisinde aynisini yapabilirmiyiz kizimi üzermiyiz (ki kizim baYiliyor kücük cocuklara) .
kizima sorasaniz istiyor ve halen yanimda yatmasina karsin kardesim seninle bendede ozaman babamlaa  yatarim diyor bilmiyorum kafam cok karisik birde ben biraz sinirli bir insanim arasira agresiv olabiliyorum sanirim her annede var bu ,  sizlerden de bir fikir almak istedim bana yardimci olursaniz coook sevinirim simdiden tskler herkese sevgiler.
Allah herkesin gönlüne göre versin...
Yukarı Dön
kübRAbia Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 918
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 02:21
kızınız kaç yaşında,
Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 08:48
Canım hiç o sinirlilik halini sorma çünkü bu aralar nedense bendede var dün bir arkadaşımla konuştum geçen hafta herkes çok sinirliydi diyor sanırım artık havalar insanların sinirlerini bozuyor. Yani her Annede var. 
Çocuk sevgisine gelince. Bence her ikisinede aynı sevgiyi gösterirsin hiç merak etme. Ben her zaman 2 hatta 3 çocukdan yanayım. Ama benim yaşımdan dolayı MAALESEF tek çocukda kalmak zorundayımCry. Ama sizin bu konuda düşünmeye bile ihtiyacınız yok ikinciyi yapın muhakkak. Ama benden sana bir abla tavsiyesi hemen yatağından ayır çünkü hamile kaldıktan sonra ayırırsan kardeşinden dolayı yataktan çıktığını sanıp ona kötü davranmalar başlıyacak. 
Yaş olarakda çok uygun bir dönemde bence hemen ikinciyi yapın. 
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 11:16
3 deesem :)
$aka tabide :)
bence bi çocuga verilecek en guzel hediye bi karde$
kiskançlik vs olmasi doga kanunu , ama payla$tiklari , bi omur payla$acaklari, destek olmalari ,karde$in zarsa biliyorsundur , bunlar hiç bi$eye degi$ilmez , onlar hep çocuk kalmayacak buyyecekelr bizim gibi yeti$kin olacaklar

insan zor aninda karde$inemi ba$vurur yoksa yakin dost da olsa yabanciyami
karde$ deyince bende akar sular duruyo valla :)
bazen ke$ke diyorum $imdi bana bi yerlerden uvey karde$ gelseLOL

Düzenleyen MaRaL - 26 Şub 2012 Saat 11:17
Yukarı Dön
didemce Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 813
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 19:34
kesinlikle Seren'e katılıyorum bi çocuğa verilebilecek en güzel hediye kardeş.kızın da madem istiyor pek sorun yok bence.
ilgi konusuna gelince benim 2 çocuğum yok ama annemden örnek verebilirim. benim sadece 1 tane ablam var.iyi ki var.annem çok zorluk çekerek büyüttü bizi;ama o kadar sıkıntıya rağmen birimize gösterdiği ilgi ve sevgi diğerine gösterdiğinden ne eksik oldu ne de fazla.ikimize de hep eşit yaklaştı.birimizden birine daha az ya da daha fazla  ''anne'' olmadı.eminim sen ve bütün anneler kaç çocuğu olursa olsun hepsine gösterilen ilgi aynı olur.
biz de en kısa zamanda Allah nasip ederse eğer hayırlısıyla oğlumuza bi kardeş düşünüyoruz.yarın bize bişey olduğunda yalnız kalmasını istemiyorum.tabi herşeyin hayırlısı.Allah gönlünüzden geçenin hayırlısını nasip etsin.
TEYZESİNİN PRENSESİ ANNESİNİN Bİ'TANESİ
Yukarı Dön
sedesa Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2647
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 22:57
benim de bir oğlum var... 6 yaşında.... bu yaza kadar 2. yapmama konusunda kararlıydık.... öyle ki oğlumdan hiçbir şey kalmadı hepsini verdim....2-3 hatıra haricinde....

Ama artık istiyoruz 2.çocuğu....öncelikle oğlum için istiyorum... son zamanlarda aldığımız kararın çok yerinde olduğunu anlıyorum.... tabii biz istiyoruz ama bebek gelir mi bilmem...:)) keşke 1-2 sene önce karar verseydik diye düşünüyorum ama sanırım ancak hazır hissediyoruz....

gelecekte oğluma kendi isteğimle bir kardeş vermediğim için pişman olmaktan korktum hep.... Neyse ki fikrimizi değiştirdik... umarım bizi çok bekletmeden gelir 2 numaramız...:)))

Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 23:09
Benimde oğlumun kardeşi olursa bizi daha çok sever sanırımDisapprove
o kadar çok istiyorki ciddi zor durumdayım..
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 23:13
hilallll yaaa
çok ozel deilse nedenn bu kadar kar$siniz sorabilirimiyim
valla yazik çocuga
30 ya$ima geldim , babam uvey anneden karde$ yapsa sahiplenicem valla :) mumkunse kiz olsun
LOL
anacigimi kaybedince kaldim sap gibi biricik karde$imle( bi erkek karde$im var $ukur tabi Allahim onu bana bagi$lasin) ama ke$ke bi iki daha olsaydiii demedigim  gunum geçmemi$tir

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.