Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Emzirme & Anne Sütü
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bu süt artmıyor lütfen yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubu süt artmıyor lütfen yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 15:52
Canım en başta stres yapma, uykun düzenli olsun, sık sık dinlenmeye ve bol sıvı almaya çalış Smile
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2011 Saat 01:14
ben de  benzer sorunlar yaşadım, hatta oğlumun açlıktan sarılığı artıyordu, doktor acilen mama dedi...bizimkiler de bahane arıyordu zaten...ilk 15 gün mama verdik biz de, ancak, ben önce emzirdim 20 şer dakikadan kırk dakika emzirmeye ayırıyordum, doymayınca çok ağlayınca 30 cc mama veriyordum... öyle öyle zamanla hiç vermem gerekmedi...15 günde mamaya gerek kalmadı.
bende ekmek güzel süt yapar, ben kompostoyla kuru pasta yerdim harika süt olurdu...çorbaları ekmekle yerdim falan, zamanla cevizli sucuğu keşfettim, onu yiyince adeta sancılanıyordum sütten, tabi zamanla ekmek ve sucuğa döndüm ya neyse, verecez inşeAllah o kiloları önceliğim çocuğum, hala da emziriyorum...
ben rezeneden falan fayda bulamadım, bulgur da gaz yaptı, bol su içmek denir o da sütün kalitesini düşürüyor, hasılı her şey denir ama benim anladığım kişiye göre değişir...
öncelikle stres olmamalı...olduğu kadar kanaatiyle rahatlayıp, akışına bırakmalı, önce emzirince süt salgılamaya devam ettim, çocuğum doymadığında da vicdan yapmamak çin mama verdim, dolayısıyla strese gerek kalmadı...umarım siz de kendinize göre bir çözüm yolu bulursunuz...
unutmadan, bu konuda kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın, falanca şöyle emziriyor filancanın göğsünden böyle süt akıyor diye...herkesin kendine göre düzeni var, sizin sütünüz az ise bebeğinizin midesi küçük olur...misal...
 Allah kolaylık versin, geçecek bu günler inanın....
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
mehtappp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1075
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2012 Saat 14:39
şükür süt sıkıntım olmadı henüz kızım 73 günlük bazen gündüzleri sık emdiğinde gögüslerimi boş hissediyorum hemen büyük bi bardağa pekmez akıtıp sulandırıyorum çok sürmeden doluyo gögüslerim bide meyve suları aynı şekilde süt yapıyo sürekli denemek lazım bence umutsuzluğa kapılmadan banada söylediler mama vermem gerektiğini kimseyi dinlemedim dinlememde bu konularda Smile
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.