Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Emzirme & Anne Sütü
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bu süt artmıyor lütfen yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubu süt artmıyor lütfen yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
elifceylin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 7
Mesajın Direkt Linki Konu: bu süt artmıyor lütfen yardım
    Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 10:37
bebeğim 10 günlük oldu bu sürede yapmadığım kalmadı ama artmıyor okadar az ki sütüm sağıyorum 10 cc bile yok mecburen mama veriyorum kaşıkla besliyorum beni bırakmasın diye günde 3 litre su içiyorum çeşitli kompostolar rezene çayı milu.anın anne çayı incir kompostosu ısırgan çayı bunlardan da 10 bardak içiyorum tahin pekmez tahin helvası bulgur pilavı yiyorum fakat olmuyor acaba bunları aynı günde içmemek mi gerekiyor bunlardan başka ne yapabilirim lütfen yardım edin

Düzenleyen Gamze - 30 Kas 2011 Saat 13:55
Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 11:10
Bunu bu kadar takıntı yapma o zaman çekildikçe çekiliyor sakin ol ilkönce. Şunu yedim olmadı deme pozitif düşün sütüm gelecek diye düşün. Benim 2 ay iyi geldi sonra mecbur başladık mamaya. Eğer halen az geliyorsada dert etme hiç emziremeyen anneler var hiç olmassa 10cc bile geliyor ve onu veriyorsun onun mutluluğunu yaşa. Ama şu an için bir problem yapma emdikçe gelir.  Su içmeye devam et. 
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
atreju Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 39
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 11:24
Mama verirseniz sütünüz artmaz ki... O öğün bebek doyar, emmez, vücudunuz da daha fazla sür üretmesine gerek olmadığını düşünür.

Süt, bebek emdikçe artan bir şey. Arz-talep olayı. Talep varsa süt de artıyor. Evet, sıvı almalısınız, evet moralinizi düzgün tutmalısınız ama en önemlisi bebeği emzirmekte ısrar etmelisiniz.

Benim de ilk günler sütüm az geliyordu, sağınca 5 cc zor çıkıyordu. Ama hiç mama vermeden, inatla emzirmeyi sürdürdüm. Az geldiği için bebeğe yetmiyordu, 10 dakika sonra yine istiyordu, yine veriyordum. Saatlerce kanapeye yapışıp emzirdiğimi bilirim. Bir ay kadar böyle inat ettim, "mama verelim" diyen doktorumu değiştirdim, aile büyüklerine kulak asmadım. Sonuç, bir ay sonunda her şey yoluna girdi, sütüm dolup taşmaya başladı. Bebeğim bir yıl boyunca sadece anne sütüyle beslendi, sonra da ek gıdayla birlikte 2,5 yaşına kadar emdi. Yeni yeni bıraktık memeyi, gayet sağlıklı bir çocuk oldu.
Yukarı Dön
elifceylin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 7
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 12:17
teşekür ederim atreju beni daha çok heveslendirdin aynan senin dediğin gibi oğlum emiyor hemen uyuyor 5 dk anca emiyor zaten 10 dakika sonra tekrar istiyor bende tekrar emziriyorum gündüz mama vermiyorum gece artık çok ağlıyor ve benim hiç sütüm kalmıyor o zaman kaşıkla 30 cc mama veriyorum bana başka neler önerebilirsiniz
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2663
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 12:21
Orjinalini yazan: atreju atreju Yazdı:

Mama verirseniz sütünüz artmaz ki... O öğün bebek doyar, emmez, vücudunuz da daha fazla sür üretmesine gerek olmadığını düşünür.

Süt, bebek emdikçe artan bir şey. Arz-talep olayı. Talep varsa süt de artıyor. Evet, sıvı almalısınız, evet moralinizi düzgün tutmalısınız ama en önemlisi bebeği emzirmekte ısrar etmelisiniz.

Benim de ilk günler sütüm az geliyordu, sağınca 5 cc zor çıkıyordu. Ama hiç mama vermeden, inatla emzirmeyi sürdürdüm. Az geldiği için bebeğe yetmiyordu, 10 dakika sonra yine istiyordu, yine veriyordum. Saatlerce kanapeye yapışıp emzirdiğimi bilirim. Bir ay kadar böyle inat ettim, "mama verelim" diyen doktorumu değiştirdim, aile büyüklerine kulak asmadım. Sonuç, bir ay sonunda her şey yoluna girdi, sütüm dolup taşmaya başladı. Bebeğim bir yıl boyunca sadece anne sütüyle beslendi, sonra da ek gıdayla birlikte 2,5 yaşına kadar emdi. Yeni yeni bıraktık memeyi, gayet sağlıklı bir çocuk oldu.
aynen katılıyorum buna ilave olarakta bol hoşaf yada komposto ve irmik tatlısı tavsiye ediyorum sana naçizane ... denemekte yarar var birdene istersen Smile
Yukarı Dön
ogrtm Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 14:04
bu yaşanabilecek bir sorun.her kadında aynı miktarda olmayabiliyor.sezeryanla doğumda farkediyor.süt artırıcı gıdalar tüket ama bazen bunlar bile yettmiyor.yapısal özellikler en başta geliyor.tanıdığım 2 arkadasımdan hiç gelemdi doğru dürüst.kafana takma mama ile de büyüyen ne çocuklar var.inşllh sütün gelir hem sen hem de bebeğin de biraz olsun rahatlar:)
Yukarı Dön
aibü Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 189
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 14:19
boza ve kefir benim sütümü artırmıştı. ama en büyük etken annenin psikolojisi. yani sen sütüm artmıyor, bebeğime yetmiyor falan dedikçe bilinçaltın zaten artmasını engeller. alabileceğin önlemi almalı ve sonrasında kendini rahat bırakmalısın. kendini sıktıkça çekilir sütün. ha bir de uyku çok önemli sütte. küçücük bebekle elbette gece deliksiz uyunmaz ama gün içinde bebeğinin uyku saatinde veya uyanık bile olsa (sana yardımcı olacak biri varsa) 1-2 saat uyumak çok iyi geliyor.

Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2011 Saat 15:49
Arkadaşlar ne yazdı okumadım ama bu yeyip içtiklerinin haricinde en önemlisi bebeğini emzirmen,bırak bi süre aç kalsın bişey olmaz..Sütüm yok deyip mama verirsen o bebek çok doyar emmeyi reddeder..Mamayı bırak,sakin ol,sürekli bıkmadan emzir..O daha minicik 10 cc ilede doyar,ben ilk zamanlar sıkardım bi kaşık zor çıkardı:))..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.