Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sık kaka yapma ve kilo almama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSık kaka yapma ve kilo almama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
EVREN Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 58
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2011 Saat 11:16
hocam bende bugün alıp bir hafta deneyeceğim inşallah benim kızımında pişiği hiç geçmez kakasını biraz bekltsek poposu çok fena kızarır 

birde yerimi bilemiyorum ama ben zymaflour alıp kullanacağım  2 ilaç  birden ters etki yapmaz değil mi
gelişmeleride size yazacağım inşallah
sizden allah razı olsun teşekkürler hocam
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113105
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2011 Saat 13:18
Kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
didoba Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2011 Saat 10:24
Hocam, aynı konuyla tekrar vaktinizi aldığım için özür diliyorum. Aile büyüklerinin baskısı ve eşimin evfamı neticesinde kızımı çocuk alerji uzmanına götürdük. Çölyak ihtimalinden bahsetti. Anne-baba olarak bu cümle bizi oldukça kaygılandırdı. Ayrıca 3-4 aylıkken yaşadığımız kanlı mukuslu kaka ve egzama belirtilerini süt alerjisine yorarak 1 hafta boyunca süt ve süt ürünlerini kesmemizi, onun yerine soya sütü kullanmamızı istedi. günde 5-6 kere kaka yapmasının bu yaş bebeği için normal olmadığını söyledi. benim kulaktan dolma bildiğim çölyağın daha ağır sonuçlarının olduğu. Siz de bana daha önceki mesajlarda kızımda alerjinin olmadığını da ifade etmiştiniz. Yanlış yolda vakit kaybetmek ve kızımın bu süreçte hırpalanmasını istemiyorum. Dün idrar ve kan alınırken bile mahvoldu çocuk. bu kadar çok kaka yapma, (üstelik oldukça yağlı bir kaka) kakanın arkasından hemen pişik olması anormalse, başvuracağımız doğru adres, doğru tedavi nedir? Kızımın yeterince gelişememesinden korkuyorum. Çok dağınık yazdım hocam kusura bakmayın. Kafamda bin tane soru uçuyor. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sabahı zor ettim size yazabilmek için.
Bu arada kızımın son tartısı 8600 gr, boy 77 cm. kafa 46,5 cm çıktı.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2011 Saat 11:28
Birde "Uzman doktor".. öylemi? Çölyak hastalı; buğday, çavdar veya arpanın yenilmesi ile başlayan bir hastalıktır. Sizin çocuk 3-4 aylarda bu gıdaları yiyormu idi? O zamanki kakanın bu hastalıkla ilgisi olamaz. En komik olanı, Çöliak deyip süt ve süt ürünlerini kesmesi.. Esas buğday, arpa ve çavdarın kesilmesi gereklidir. Birde, "Giardia" denilen bir parazit bu durumu yaratabilir. Bence bunun olması daha mümkün, Flagyl şurup, günde 2x1 ölçek 5 gün kullanın.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Eki 2011 Saat 11:29
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2011 Saat 11:43
hocam anlamıyorum ben bir ev kadını olarak bile çölyak hakkında bunları biliyorum bunlar nasıl doktor oluyorlar
okuma yazma ve anlama kapasitesi olan herkes bunu bilip veya öğrenebilir
iyiki varsınız arkadaşada allah yardım etsin iyi doktor bulmak gerçekten zorSmile
Yukarı Dön
didoba Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2011 Saat 12:07

Doktorlar (Kadir Hocam sizi tenzih ederek söylüyorum) insanın canını sıkıyorlar gerçekten. ben dr.a çölyak belirtilerinin daha farklı olduğunu söylediğimde, her bünyede farklı sonuçlar oluşabilir, test yapıp görelim dedi. Çölyak ve basit gıda testleri için kan alındı. Bunların hiçbiri kesin sonuç vermezmiş. bebekken yaşadığımız süt alerjisi ( alerji mi emin bile değilim) nedeniyle bir haftada süt ve süt ürünlerini kesip gözlemleyeceğiz dedi. Gözlem de 1 haftadaki kilo gelişimi. Kilo alırsa süt alerjisi diyecekmişiz. O zamanda süt proteini mi laktoz mu o tespit edilmeliymiş.  3 yaşından önce laktoz intöleransı teşhis edilemeyeceğini sizden öğrenmiştim.

Hocam bir de gaitada mikroskobik inceleme istendi. bahsettiğiniz parazit bu testte ortaya çıkar mı?
Tiroit de kilo alımına engel olurmuş. Aşırı harekli olduğunu görünce bu yorumu yapıp tiroid testi de istedi.
Aslında kızımı devamlı kontrol eden eşimin çalıştığı kurumda görevli doktorumuz, kızımda hiçbirşey olmadığını, çıtı pıtı ama ateş parçası bir kız olacağını söyledi. hatta şakayla karışık tüm enerjisini beyni tüketiyor, aklından kilo almıyor diye şaka yaptı 13 aylıkken doktorun yanında 7'ye kadar sayıp, "kudu (kuzu) meee dedi"diye 3 kelimeli cümle kurunca hiç birşeyi yok bu çocuğun boşuna hırpalamayın demişti. Öyle olmasını temenni ediyorum. İnşallah korktuğumuz hiç bir sağlık problemi yoktur. Kızımın çıtı pıtı bir kız olmasına razıyım.
Tekrar teşekkür ediyorum hocam.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2011 Saat 14:45
Benimde böyle bir sürü hastam var. Bu doktorlar herhelde hiç hakiki bir, Çölyak, süt allerjisi, Laktoz eksiği olan hasta görmediler anlaşılan.Gaitada "Giardia" teshis edebilmek için baya iyi bir Parazitolog olmak gerekir. Ayrıca soğumuş kakada kayboluyorlar, taze kakada bakılması gerekiyor. En kestirme yol, ilacı verip takip etmek.
Yukarı Dön
EVREN Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 58
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eki 2011 Saat 10:28
hayırlı günler hocam dediğiniz gibi ilacı bir hafta denedim kilo alımında bir değişiklik olmadı

ama dijital tartıda tartmadım 100-200 gr fark varsa onu bilemiyeceğim hala 9 kilo kızım ayrıca bu ilacı kullandığımız süre içinde  günde bir kez kaka yaptı öncesinde haftanın 1-2 günü sert kaka ve günde 2 kez yapardı  ilaç kullanırken cıvık  ishal denmyecek şekikde yaptı  ilacı ben bıraktım sizce devam etmelimiyim birde sabahları vermedik gün içerisinde kullandık bu etkilermi durumu

sabırla sorularımzı yanıtladığınız için çok teşekkürler hocam KizBebek

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.