Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kan pıhtılaşması sorunu olup doğum yapanlar varmı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kan pıhtılaşması sorunu olup doğum yapanlar varmı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ebru kaplan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ebru kaplan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2011 Saat 23:14
cvbın için çok teşekkürler,bende de hep bi korku var ama şuanda şükür iyiyiz, benim korkum iğne ve coraspin kullanıldığı haldede kalbi durabiliyomu diye:( ama genelde tedaviyle rahatca bebeklerini kucaklarına almış herkez. bide bu kan pıhtılaşması olanlarda preeklamsi yani gebelik zehirlenmesi görülmesi daha yüksekmişş oda korku benim için.(20 haftadan sonra yüksek tansiyon ,ödemaşırı kilo alımı görülmesi sonucu erken doğum ve tabi çocuk yaşamıyo)sanırım sende  öyle bişey olmamış şükür.Allah herkezin bebeğini anne babasına bağışlasın..araşdırmalarıma göre kan pıhtılaşması olan bi sürü insan var ama çeşit çeşit. bende mthfr c 677t homozigot var... sendeki tam olarak nedir bilmiyorum.seninle aynı ilaç ve dozları kullanıyorum. yalnız ''aylik dodex'' demişsin öyle bişey kullanmıyorum ben oda pıhtılaşmayla ilgili bir ilaç mıydı?
ebru
Yukarı Dön
ebru kaplan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ebru kaplan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2011 Saat 23:29
lagrima mrb kan pıhtılaşması çeşit çeşit bende mthfr c677t homozigot var,bende 7,5 haftalık hamileyim öncesinde 3 düşüğüm var,4. yani bu gebeliğimin 5 haftasında fark edildi benimde coraspin ve clexane0,4 kullanıyorum... senin düşüğün olmadığı halde nasıl bilindi anlayamadım çünkü bu düşük sonrası genetik testlerde çıkıyo.inşallah birlikte bebeklerimize hayırlısıyla kavusur ve büyütürüz.sen benden 3 hafta öncesin:))
ebru
Yukarı Dön
mehtappp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1075
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehtappp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2011 Saat 14:02
Orjinalini yazan: ebru kaplan ebru kaplan Yazdı:

cvbın için çok teşekkürler,bende de hep bi korku var ama şuanda şükür iyiyiz, benim korkum iğne ve coraspin kullanıldığı haldede kalbi durabiliyomu diye:( ama genelde tedaviyle rahatca bebeklerini kucaklarına almış herkez. bide bu kan pıhtılaşması olanlarda preeklamsi yani gebelik zehirlenmesi görülmesi daha yüksekmişş oda korku benim için.(20 haftadan sonra yüksek tansiyon ,ödemaşırı kilo alımı görülmesi sonucu erken doğum ve tabi çocuk yaşamıyo)sanırım sende  öyle bişey olmamış şükür.Allah herkezin bebeğini anne babasına bağışlasın..araşdırmalarıma göre kan pıhtılaşması olan bi sürü insan var ama çeşit çeşit. bende mthfr c 677t homozigot var... sendeki tam olarak nedir bilmiyorum.seninle aynı ilaç ve dozları kullanıyorum. yalnız ''aylik dodex'' demişsin öyle bişey kullanmıyorum ben oda pıhtılaşmayla ilgili bir ilaç mıydı?
önemli değil canım bu durumları bende atlattım çok iyi anlıyorum seni ben pıhtılaşmanın çeşidini bilmiyorum açıkcası ama sana şunu söyleyebilirim bende çok araştırdım ve herşeyi çok kafama taktım şuan düşündüğümde öyle çok teleşlandığımı ve kendime hamileliğimi zaman zaman zehir ettiğmi anlıyorum düşük tehlikesi erken doğum riski bebeğin kalbinin durabilecegi vs vs çok doldurmuşum beynimi gebeliğm başından sonuna gayet normal seyretti tabiki ufak tefek sıkıntılar oldu ama şuan anlıyorum sıkıntıların ufak tefek olduğunu aylık dodex iğneyi benim kansızlık sorunuma karşı verdiler ama içinde kan cıvıltıcı etkide bulunuyomuş sonradan öğrendim dediğin gibi bu durumunda çeşitleri var sana verilen neyse o senin için doğrudur Smile
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı beria Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2011 Saat 17:57
bu konu çok su götürür hale geldi, lütfen doktorunuzun tavsiyesinden dışarı çıkmayın, yada bu konuda güveneceğiniz yine dalında çok iyi bir doktor olmalı...
yengem de bu sorunu yaşadı bile bile yeniden hamilelik istedi, ve yaşadığı bir takım sıkıntılarla, bizim yüreğimizi de ağzımıza getire getire çok şeker bir şey doğurdu...
ama bir ayağımız hastanede, bir kulağımız telefonda doktorla irtibat halinde geçti hamilelik süreci...mümkünse tek doktorla işi bitiriverin...
tek bildiğim korkulacak bir şeyin olmadığı, hamilelik sürecinin kullanılan iğnelerden dolayı birazcık acılı geçmesi....
kolay gelsin...
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
esra4 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra4 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2011 Saat 21:25
Bende aynı dertten muzdaribim.Hamileliğimde bende heparin 0.4 iğne ve bebe aspirini kullandım.şuan ikiz oğluşlarım var.Benim öncesinde düşüğüm olmadı.Bir arkadaşımda vardı sorun.Bende hematolojide tahlil yaptırdım.(tüpbebek tedavisinde oldugum için riske atmak istemedim hicbirşeyi.)ve sonuc protrombin mutasyonu heterozigot çıktı.İyikide twdavi öncesi yaptırmışım.Yoksa ikizlerimi kaybedebilirmişim.Şimdi oğluşlarım 3 yaşında.Bana doktorum doğumdan sonrada coraspirin kullan dedi.Sonucta bu rahatsızlık ömür boyu bizimle.
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 743
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2011 Saat 17:02
düşük yapmama gerek kalmadan hamile kaldıgımı öğrenince doktor hemen genetikte baktı bende de 3 tane bişide var kagıtta yazıyor işte. tek iğne vuruluyorum corasprin vermedi..

sanırımbu iğneleri kullanıp normal doğum yapan yok :(
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 743
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2011 Saat 17:08
Orjinalini yazan: ebru kaplan ebru kaplan Yazdı:

lagrima mrb kan pıhtılaşması çeşit çeşit bende mthfr c677t homozigot var,bende 7,5 haftalık hamileyim öncesinde 3 düşüğüm var,4. yani bu gebeliğimin 5 haftasında fark edildi benimde coraspin ve clexane0,4 kullanıyorum... senin düşüğün olmadığı halde nasıl bilindi anlayamadım çünkü bu düşük sonrası genetik testlerde çıkıyo.inşallah birlikte bebeklerimize hayırlısıyla kavusur ve büyütürüz.sen benden 3 hafta öncesin:))

sana yazdım üstte :) alıntıyı şimdi öğrendim:D
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
meltert Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meltert Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2013 Saat 15:26

Arkadaşlar ben 13 haftalıkken düşük yaptım 5 ay sonra yine hamile kaldım fakat bu kez de boş gebelik olduğu için kürtaj oldum. yapılan testlerde kan pıhtılaşması çıktı. şimdi 7 ay geçti ve ben tekrar hamile kalmak istiyorum sizce erken mi?Hamile kalmadan önce nelere dikkat etmem gerekir yada yapmam gereken birşey olur mu? benim gibi olup da daha sonra sağlıklı bir evlat sahibi olan var mı?  Cry

Düzenleyen Kevser - 01 Nis 2013 Saat 17:05
mltrt
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.