Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yumurta mı alerji yaptı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumYumurta mı alerji yaptı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 487
Mesajın Direkt Linki Konu: Yumurta mı alerji yaptı?
    Gönderim Zamanı: 09 Haz 2011 Saat 02:58
Merhaba Kadir Bey,
Kızımız 1 ay sonra 3,5 yaşında olacak.
Dün sabah kahvaltısında omlet yemişti.Gecede tV de gördü ve çok canı istedi her zaman sevmediği için yemez.Hazır canı istemişken sahanda olarak yaptım.Sadece beyazından yedi biraz tek bir yudumda sarısından.10 dk. geçti geçmedi.Üzerindekileri çıkarttırdı ve sırtını kaşıtmaya başladı çok kaşınıyor dedi.Önce boynunu gösterdi sonra sırtını.Sadece sırtında 4-5 tane isilik gibi olmayan çok farklı yerde sivilce gibi pembe kabartılar vardı.Kaşıdıkça (kabartı büyümed)i sayısı arttı bir kaç tane daha.Göz yanında tek 1 tane ve kolunun pazu arka  kısmında da tek bir tane gördüm.Kaşıntıdan önce varmıydı bilemiyorum.Yumurta alerjisi olabilirmi yoksa hem sabah hem akşam dokunmuşmudur? Çok kaşınıyordu ve giyinmediği için evde zyrtec şurup vardı 1 ölçek verdim ve hemen banyoya soktum yani ilacı içtikten 10-15 dk. sonra kaşıntısı geçmişti.Banyonun etkisiylemi geçti yoksa ilaçtanmı anlamadım.Yumurta alerjisi sadece belli bölgelerde ürtiker dökebilirmi? yoksa dediğim gibi başka birşey yada dokunduğundan mıdır? Hemen bir hekime gitmeli miyim? Ne yapmamız gerekir? Birkaç gün yumurta  vermeyip sonra tekrar denesem olur mu? Eğer tekrar yumurtaya tepki vermezse devam edebilir miyim? Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2011 Saat 12:41
Zyrtec verdiğiniz iyi olmuş, birkaç gün yumurta vermeyin, düzeldikten sonra tekrar verip bakın, bakalım gene olacakmı. Gene olursa, kesin yumurta allerjisi var demektir.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2011 Saat 12:47

bu gecede zyrtec veremem gerekirmi? Birde sormak istediğim. Kızım gripti bugün 6. günü bu yüzden hemen vermedim kaşıntı başladıktan sonra biraz direndim 20-25 dk. sonra verdim zyrteci geç kalınmışlık yoktur değil mi?

Birde gripliyken bu tür ilaçları vermiyoruz.1 ölçeğin grip üzerinde olumsuz bir etkisi olur mu?
Son olarak zyrtec vermeseydim ne gibi birşeyle karşılaşırdım yumurta alerjisi tehlikeli diye okudum :(((
Tekrar teşekkür ederim.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2011 Saat 12:52
yukarıdaki soruma ek olarak 2-3 adet bisküvi yedi içinde yumurta varmış.Dünkü zyrtecin etkisi devam ediyormudur(gece verdiğim) yoksa kaşınmazsa yumurta değildir diyebilir miyiz?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2011 Saat 12:56
Yumurta allerjisi kesin değil. Belki....Onuda dediğim gibi tecrübe ederek anlarız. Zyrtec uzun etkilidir, etkisi 1 gün sürer.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2011 Saat 12:59

bu gecede zyrtec veremem gerekirmi? Birde sormak istediğim. Kızım gripti bugün 6. günü bu yüzden hemen vermedim kaşıntı başladıktan sonra biraz direndim 20-25 dk. sonra verdim zyrteci geç kalınmışlık yoktur değil mi?

Birde gripliyken bu tür ilaçları vermiyoruz.1 ölçeğin grip üzerinde olumsuz bir etkisi olur mu?
Son olarak zyrtec vermeseydim ne gibi birşeyle karşılaşırdım yumurta alerjisi tehlikeli diye okudum :(((
Tekrar teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2011 Saat 09:44
Ne hastalığınız (allerji), nede Zyrtec ilacı çok hassas durumlar değildir, kaşıntısı geçti ise ilacı ne zaman isterseniz kesebilirsiniz, Zyrtec, akıntı ve balgamı koyulaştırabilir, bu yüzden gripal enfeksiyonlarda verirken dikkatli olmak gerekir. İlacı geç başlamanızında bir önemi yoktur.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2011 Saat 05:35
Merhaba Kadir Bey,Bu gece yine aynı şey oldu.Yumurta vermiyorum 3 gündür.Fakat yine oldu.Sırtım kaşınıyor dedi üzerini çıkarttı.İllaki banyoya girelim diyor normalde uykusu çok olduğunda gerçekten kaşınmasa demez.Sonra yine 1 ölçek syrtec şurup verdim ama acaba yumurta masummu? Aklıma takılan ogecede kiraz yemişti dün gecede kiraz yemişti? Kiraz alerji yaparmı ?yedikten birkaç saat sonra oldu kaşıntı? bu kadar zaman geçmesi doğal mıdır eğer kiraz ise? birde birkaç tane fırınlanmış olan cipslerden yemişti.Ama cipsi hep yiyor.Şaşırdım çok üzülüyorum.Alerji testlerini kime yaptırtmalıyız? Kaç yaşından sonra doğru sonuç verir? Birde alerji yapan gıdayı bulamassak ve o gıdayı sürekli tüketirse alerjisi düzelmez mi ? İllaki alerjen gıdadan uzak mı durmak gerekli? bu saat oldu daha yeni uyuttum hemen sormak istedim size :( Tekrar teşekkür ederim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.