Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Ben de Anne Olunca Anladım
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 8 yıldan sonra gelen kızım ve zor günlerim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konu8 yıldan sonra gelen kızım ve zor günlerim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
demirbebek Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9
Mesajın Direkt Linki Konu: 8 yıldan sonra gelen kızım ve zor günlerim
    Gönderim Zamanı: 23 Nis 2011 Saat 01:45
21 yaşında evlendim ben hayatın zorluklarını hiç ama hiç bilmezken 1 yıl geçmişti ama bebeğimiz olmuyordu doktora gitmedim bu sebepten erken oldugunu düşündüm ama kuzenlerımle hepimiz aynı tarihlerde evlenmiştik ve  hepsinin bebeği olmuştu o yıl gerçekten çok üzülmüştüm herkez bir laf eder olmuştu  yapacak birşey yoktu eşiminde düzgün bir işi olmadıgından doktor işi de ertelene ertelene 3.yıla gelmiştik ama artık ben daha güzel bakıyordum hayata birgün olacaktı ümitlerimi asla kırmadım kimsenınde kırmasına izin vermedim eşimin ailesi sorun yapacak insanlar deildi 3.yılda parayı denkleştirip ankarada 3 kez aşılama yaptırdık ama hiçbiri tutmadı.yinede yıkılmadım daha sonra yıne maddi imkanlar olmadıgından hiç doktora gidemedik  etrafımdaki bütün arkadaşlarımın kuzenlerımın hepsi  ikinci bebeklerını dünyaya getirmişti ben hala kız gibi ortalıklarda dolanıyordum onlara her baktıgımda Allaha sıgındım Rabbim dedim sakın beni kıskandırma..Sen dilediğine hesapsızca verirsin,beni bu sınavımdan bırakma yardım et..okadar zor günlerdiki ama hep Allaha yakındım çünki bu dert beni ona yakınlaştırmıştı  ben bılıyordumki o herşeyin en iyisini bilirdi..öyle gün olduki en yakın arkadaşım _sende doğurda böyle doğur dediği oldu -günlerce agladım bu söze bunun gibi daha birçok şey ağladım ama yemin ederim ağlarken o insanı affetmesi içinde dua ettım Allaha çünki vermeyen Allah bu benım elimde olan birşey deildi.yıllar geçti gitti 7.yıla bir kuzeniminde 4 yıl bebekleri olmamıştı tüp bebekle 3üz bebeklere hamile kaldı ben 7 yıllık evliydım ama onlar 4 maddi imkanımız olmadıgından bizde istemiştik ama gidememiştik tedaviye yine ,bir gece bu kuzenıme yatmaya gittim karşımda duruyor ona bakıyorum karnında tam 3 tane bebek var bense okadar istemiştim ama birtane bile yoktu.Allahım dedim RABBİMM sen ne kadar büyüksün şuraya 3 tane bebek koydun ama bana bir tane bile vermedin sen dilediğine hesapsızca verirsin .senin vermeye gücün yeter eger bana vermedınse bir bıldıgın vardır ben bu olaya gönül vermekten sana sıgınırım biliyorum sen beni duyuyorsun şu akan gözyaşlarım isyan deildir die sabaha kadar agladım okadar zorduki ama size yemın ederım sanki ben Allaha her sıgındıgımda kendımı okadar güçlü hissedıyordum hayatıma her defasında kaldıgım yerden devam edıyordum .artık evliliğimin 7.yılı bitiyordu son aya gelmiştik eşime dedim bu ay son ay 7 yıl bekle dıye hep içimde bir yankı duyardım sanki eger bu ay hamıle kalmazsam doktora gitmenın yollarını arayalım ..görümcem evlenıcektı buralarda çeyiz asma vardır kızın bütün çeyızını ben astım hatta odaya yapılması gereken tahtaları herşeyı sobamı kaldırmadım halımı sırkelemdım yapmadıgım birşey yoktu çeyiz işi bitmişti günümde geçmişti gebelık testi almak aklıma bıle gelmedi çünki hayal kırıklıgı yaşamak ıstemıyordum 8 gün geçmişti artık ve bişiler yapmak lazımdı .en son yıne 8 gün gecikmişti bir yıl önce ama hayal kırıklıgıyla sonuçlanmıştı bu yuzden bu defa korkuyordum ve dedımki belki bir sorun vardır yınede emın ol dedım ve aldım...sonucu görünce inanmak zordu doktora gittim gerçekten hamileydım dünyalar benim olmuştu bu zorlu yolculuk bitmişti artık dünyalar tatlısı bir kızım oldu hayatımda en mutlu oldugum günlerdi nasıl mutlu olmazdıki insan Rabbime şükürler olsun .kızım doğduktan sonra 4 ay güzel geçti annem rahatsızlandı annemi doktora götürme işleri derken kızım memeyi bıraktı çünki gün boyunca emziremediğim oluyordu ama o benım Annemdi gitmem lazımdı..annem kalp ameliyatının 15. günü hayata gözlerini kapattı nur içinde yatsın hiçbir saglık problemi yokken gözle görülür ..bir anda onuda kaybettim bu acı okadar büyüktüki yaşadıgım hiçbir acıya benzemıyordu verende alanda  o dur dedim alışmak zordu ama hayat devam edıyordu bir kızım vardı ...kızım 4 aylıkken annem yoktu artık benim canım fedakar karşılıksız seven annem yoktu ...bu olaydan 5 ay sonra eşim işten çıkartıldı artık hayat daha fazla yüzünü göstermişti ve bir yıl sonra bugün oldu kızım 3 yaşına geldi eşimin düzenli bir işi olmasada dünyalar tatlısı bir kızım var beni gerçekten seven birde kayınvalidem var ..hayat zor demiyorum artık yaşamak zor dıyorum bir kızım olduguna sevinemeden annemi kaybettim arkasından eşim işsiz kaldı.mutluluklar yıkıntılar hepsi bir anda geldi arada kalan sorunlardan bahsetmeye gerek bile yok çünki halen nefes almaktayım ve hayatın neler getirecegi hiç belli olmuyor .daha büyük sorunları olan insanlarda var .Rabbim herkezin yardımcısı olsun yüz kızartıcı dertler vermesin....herşeye rahmen bu hayatın içinde yer aldığım için mücadele edecek güce sahip oldugum için Allah a  sonsuz şükürler olsun .
herşeyim kızım
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2011 Saat 01:58
Güzelim iyi geceler aglattın beni yaaaSmile
1 yıllık evlıyım severek evlendım hemde ne sevgı.....
Şimdi 7 bucuk aylık hamıleyım bı oglum olacak allah kısmet ederse!
Ama 1 aydır eşimden ayrıyım bızı terketteı aılesıne dondu kaynanam benı ıstemıodu onu dınledı
şimdi boşanıyoz kader kızını benım ıcın öp

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
nurcan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2525
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2011 Saat 13:34
Yüce rabbim gercekten isteyene veriyor evlat benim yengemede dediler kanalların tıkalı herşeyi denediler tüp bebekk falan hiçbiri tutmadıı artık vazgecmişlerdi vee hiç cocuklu ailelere gitmyorlardı soyutlamıslardı herkesden kendilerini herseyi denemeyi bıraktılar vazgectiler vee kendiliğinden kesinliklee tüp bebek yöntemi bilee olmadan hamile kaldı gebelik testini tam 3 kere yapmıs inanamamıs şimdi 1,5 aylık bir kızı var ve 41 yasında anne oldu suan onlardan mutlusu yok isminide armagan kkoydular Allahın armaganı gercekten yüce rabbim olmayan ve isteyen herkese evlat nasip etsin bu güzel duygudan mahrum kalmasınlar..
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2011 Saat 18:40
Rabbim yardımcınız olsun gerçekten zor biz nekadar zor desekte yaşamayan anlayamaz tabiki siz elinizden geleni yapın ama seviyorsanız yapın sevmiyorsanız bence hayata ileriye bakın eger haklı oldugunuza inanıyorsanız zaten sizi o durumda bırakan biriyle ömür geçmez.hayat okadar sürprizlerle doluki önemli olan tek şey sabır ve şükür .bazen sıkıntı çektiğimizde mevlanın bizi unuttugunu bıle düşünürüz ama o kullarını asla unutmaz sadece ona sıgının hayırlısı ne ise size onu yaşatacaktır sadece buna inanın sevgilerimle.
herşeyim kızım
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2011 Saat 18:41
Nurcan hanım sizinde gözünüz aydın prensesi bende öpüyorum mevla isteyen herkeze versin inşallah.
herşeyim kızım
Yukarı Dön
nurcan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2525
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2011 Saat 18:57
Orjinalini yazan: demirbebek demirbebek Yazdı:

Nurcan hanım sizinde gözünüz aydın prensesi bende öpüyorum mevla isteyen herkeze versin inşallah.
Tesekkür ederim Smile
Yukarı Dön
dilek yiğitcan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3604
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2011 Saat 19:19
amin canim herşeyin hayırlısı.Cry
Hayat bana verdiklerini düşündüm Sonra Bir de Aldıklarını, Çok Pis Kazıklanmışım .
Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nis 2011 Saat 15:18
Ne kadar güzel herbir zorlukta Rabbime sığınmışsınız ve rabbim siz istedikçe sonunda sizin sesinizi duymuş ver o meleği size göndermiş ne mutlu bahtı güzel olsun inşallahhh.
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.