Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Göğüs ucu çatlaklarına öneri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuGöğüs ucu çatlaklarına öneri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mine Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3462
Mesajın Direkt Linki Konu: Göğüs ucu çatlaklarına öneri
    Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 12:52
göğüs ucu çatlaklarına denediğimiz bir kaç öneri yazmak istedim arkadaşlar bir çok anne bu nedenle bebeğini sütten kesmek zorunda bile kalıyor betülü ağlaya ağlaya emzirmiştim ilk günler sonra bu yöntemleri deneyince hemen geçmişti çatlağım
oğlumda hiç olmadı gar..tan krem kullandım bir kaç gün hiç çatlak olmadı

çatlak oluşmaması için bazı tedbirlere hamileyken başlamak daha önemli ve daha etkili

1- ayva çekirdeklerini küçük bir kapta az ılık suyla bekletip jöle kıvamına gelince göğüs uçlarına sürmek

2- bugün duydum gülben ergenin programında avakadoyu ezip sürmek

3- tahin alıyoruz ya hiç çalkalamadan üzerinde ki biriken yağı sürmek

4- zeytin yağı sürmek en etkili olanı

5- bunu daha hamileyken hiç emzirmemiş annelere öneriyorlar soğanın dış kabuğunu göğüs uçlarına koyup o şekilde uyumak ard arda 2 gün yapınca doğumdan sonra göğüs çatlağı olmuyormuş

6- ben azıcık karonatı bir çay bardağı suyla karıştırıp hergün her emzirmeden önce sürerdim betülde hem ağzı pamukçuk olmamıştı hem çatlaklarımı geçirmişti

7- kakao ve badem yağı sürmek

8- portakal ve ya limon sürmek

9- en önemlisi emzirdikten sonra göğsü hemen kapatmamak biraz açık bırakıp kurumasını ve hava almasını sağlamak

10- göğüs ucunda ki koyu kısmın bebeğin ağzına tamamen girmesini sağlamak artık doğumdan sonra hemşireler zaten doğru emzirme tekniklerini gösteriyor ama yine de yazmak istedim
<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit
Yukarı Dön
mine Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3462
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 12:53
11- havuç rendelenir ve çıkan suyu göğüs ucuna sürülür
<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit
Yukarı Dön
KUZEY&MİRA Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Melek Anne :)

Puanlar: 2583
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 14:44
Minecim yine süper bilğiler paylaşmışsın sağol
Bende şu mor çatlak kreminden kullandım..hoş hiç çatlağım olmadı şükür sadece emerken acıtıyodu gözlerimden yaş geliyodu..Sen bana yinede özelden şu kullandığın kremin adını bi yazıverde elimde bulunsun
DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 15:55
çok önemli  olan bir şey unutulmuş;
tüm bu uygulamalardan sonra meme ucu mutlaka ılık suyla yıkanıp çocuk öyle emzirilmeli, asla bu kremlerle, temizlenmeden çocuk emzirilmemeli...

lanolin içeren mor bir krem var, ticari adı farklı içeriği lanolin...
 ondan 10 gr lık alınsa işi görür...hem bunu emzirme öncesi temizlemek zorunda da değilsiniz...göğüs ucunu muhteşem bir şekilde yumuşatıp, hızlı bir şekilde onarıyor...

yalnız bu bir süreç işi, yeni süt kanalları açıldığı için bu acıyı yaşamak kaçınılmaz...
çocuk devamlı ve doğru emzirilirse, 20 gün gibi bir sürede bu sıkıntı biter hatta kırkından sonra hiçbir şey kalmaz...acısı şöyle dursun hiç bir şeye değişilmeyen bir duygu emzirmek, acıya konsantre olmak yerine tadını çıkarın..:)

hamilelik sonlarına doğru 36-37. hafta gibi krem kullanmaya başlayan arkadaşlar oldu, onlarda bu sorunu yaşadılar, çünkü yeni süt kanalları açılıyor...bu bir süreç...ama kremlerle göğüs ucu yumuşatılıp, acı hafifletilebilir...

ha unutmadan oldu ya krem yok, anne sütü antibakteriyel, göğüs ucu sıkılıp, gelen bir kaç damla süt o bölgeye yayılabilir...

keyifle emzirebilen anneler olabilmeniz dileğiyle...
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 17:27
ben bunların çoğunu denedim ama hiç bir fayda göremedim, aksine her yöntem biraz daha artırdı çatlağı. Confused şu anda da mantara dönüştü, açık yara haline geldi Cry 
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 18:47
Orjinalini yazan: Kevser-Şevval Kevser-Şevval Yazdı:

ben bunların çoğunu denedim ama hiç bir fayda göremedim, aksine her yöntem biraz daha artırdı çatlağı. Confused şu anda da mantara dönüştü, açık yara haline geldi Cry 
mantar teşhisi koyuldu mu gerçekten,
oğlan yazdırmıyo ya..Confused
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 20:07
evet teşhis çok önce konulmuştu ama o zamandan bu yana çok daha kötü oldu malesef CryCryCry
en son dün değil önceki gün emzirmeye çalıştım biraz emdi boş boş yavrum CryCryCry
sonrasında bir gün boyunca sarı su gibi, (belli ki iltihap) aktı CryCryCryCry

Düzenleyen Kevser-Şevval - 30 Mar 2011 Saat 20:10
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mar 2011 Saat 20:42
Orjinalini yazan: Kevser-Şevval Kevser-Şevval Yazdı:

evet teşhis çok önce konulmuştu ama o zamandan bu yana çok daha kötü oldu malesef CryCryCry
en son dün değil önceki gün emzirmeye çalıştım biraz emdi boş boş yavrum CryCryCry
sonrasında bir gün boyunca sarı su gibi, (belli ki iltihap) aktı CryCryCryCry
çok geçmiş olsun...Confused
bebek ne kadarlık, ben bu konuyu biraz araştırmak istiyorum da...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.